אריה מוסקונה

אבל אתם מכירים אותו גם כסיימון בראון מגאליס
שחקן
תאריך לידה: 29/07/1947
מזל: אריה
עיר לידה: בולגריה

אריה מוסקונה ב-BIGI
:

הכירו את אריה מוסקונה:

תחילת הקריירה של אריה מוסקונה

אריה נולד בבולגריה ועלה לישראל כשהיה בן שנה את שירותו הצבאי עשה בלהקת פיקוד צפון והשתתף אף בתוכניתה של הלהקה "שמח בצפון". בנוסף הוא היה חבר בלהקת פיקוד דיזינגוף (להקה אזרחית המורכבת מבוגרי הלהקות הצבאיות).

 

אריה מוסקונה עובר לקולנוע

בשנת 1971 הוא החל לשחק בסדרה "חדוה ושלומיק" ובסרט "מלכת הכביש". בהמשך שנות ה-70 הוא כיכב בסרטים רבים ביניהם: "קזבלן", "גבעת חלפון אינה עונה", "מבצע יונתן" ועוד. גם בשנות ה-80 הוא לא ירד מהמסך הגדול ושיחק בסרטים: "קומפוט נעליים", "המובטל בטיטו" ועוד.

 

כאילו מהמחסן של כאילו

בשנת 1992 חזר אריה מוסקרונה אל הטלוויזיה בתוכנית "הופה היי". באותה שנה החל לככב גם בסדרה של ערוץ הילדים "המחסן של כאילו" ששודרה בין השנים 1992 ועד 1997. כעת "המחסן של כאילו" זמינה לצפייה ב-BIGI. 

 

אריה מוסקונה שחקן זוכה פרסים

באותם השנים כיכב גם בסרטים "מעבר לים" (עליו זכה בפרס שחקן השנה) "נשיקה במצ"ח", "טיפת מזל", "עפולה אקספרס" (שעל תפקידו בסרט זכה בפרסם שחקן המשנה). בשנת 2000 הוא החל לשחק בעונה הרביעית של הסדרה "שמש". 

 

אריה מוסקונה בגאליס

בשנת 2008 אריה שיחק בסדרה "דני הוליווד", ושנתיים מאוחר יותר בעונה השניה של "עבודה ערבית". בשנת 2012 החל לשחק בסדרה "גאליס" שזמינה לצפייה ב-BIGI. מאוחר יותר, בשנת 2017, השתתף בדרמה "מתים לרגע", ושנה לאחר מכן ב"צומת מילר".

 

קריירת השירה של אריה מוסקונה

עם שיחרורו מצה"ל הוא הקליט מספר שירים, ביניהם: "לבוא הביתה", "אילאיל" ועוד. בשנת 1986 הוא שר את שיר הפתיחה של הסדרה "טוב טוב הגמד". את אלבום הסולו שלו "אין כיסוי" הוא הוציא בשנת 1990. כיום הוא ממשיך להופיע על הבמות עם להקת "חבל על הזמן" ומבצע בעיקר קאברים משנות ה-60. 

 

אריה מוסקונה על הבמות

אריה מוסקונה כיכב גם על במות התיאטרון . בשנת 1971 הופיע במופע "שמח בנמל", ובשנת 1995 הופיע ב"מחסן ההפתעות" בתפקיד "כאילו" מהסדרה בה השתתף. ב-1998 שיחק בתיאטורן חיפה במחזה "גטו", וב-2003 שיחק בתיאטרון "הבימה" ב"קופסה שחורה". בהמשך שיחק גם ב"זמן אמת", "זקנים חסרי מנוח" ועוד. 

 

קריירת הדיבוב של אריה מוסקונה

בשנת 1988 אריה מוסקונה דיבב את קולונל האטי הפיל ב"ספר הג'ונגל". מאוחר יותר הוא דיבב גם את פיט השחור ב"מיקי מאוס". בשנת 1991 הוא דיבב בסרט "דמבו הפיל המעופף". אריה דיבב גם ב"אגדות המלך שלמה", "מכוניות" ועוד.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: