דנה פרידר

אבל אתם מכירים אותה גם כדנה מהפיג׳מות
שחקנית, רקדנית, דוגמנית ומנחה
תאריך לידה: 19/02/1987
מזל: דלי
עיר לידה: ראשון לציון, ישראל

דנה פרידר ב-BIGI
:

הכירו את דנה פרידר:

איך דנה פרידר התפרסמה?

דנה קורל פרידר נולדה בראשון לציון. את שירותה הצבאי עשתה ככריאוגרפית בחיל החינוך והנוער. כבר בנעורתה הופיעה כאחת המעודדות של מכבי תל אביב בכדורסל. בשנת 2005 היא הופיעה לראשונה על מסך הטלוויזיה בתור מתמודדת בתוכנית הריאלטי "נולד לרקוד". במסגרת התוכנית, דנה התחרתה על התואר "הרקדן של ישראל", ממנה הודחה ולא הגיעה אל הגמר. 

 

בשנת 2007 קיבלה תפקיד משחק ראשון בסדרה "האלופה" בה שיחקה את אלינור בן בסט. באותה שנה השתתפה גם בסדרה "בובות". דנה פרידר השתתפה לראשונה ב"פסטיגל על הזמן", בו שרה את השיר "נערה חשמלית". שנה לאחר מכן השתתפה שוב בפסטיגל "תפוס ת'פסטיגל" עם השיר "בלי תחרות".

 

דנה פרידר בפיג'מות

בשנת 2008 הצטרפה אל העונה החמישית של קומדיית המצבים של ערוץ הילדים "הפיג'מות". דנה שיחקה ב"הפיג'מות" למשך חמש עונות, עד העונה התשיעית והאחרונה. ההשתתפות בתוכנית הובילה לפריצה הגדולה של דנה והפכה אותה לשם מוכר בכל בית בישראל. 

 

דנה פרידר מנחה בערוץ הילדים

בעקבות תפקידה בסדרה הפיג'מות ובעקבות הצלחת הסדרה, הצטרפה דנה אל צוות המנחים של ערוץ הילדים. במהלך השנים היא הנחתה תוכניות רבות בניהן: "המקום האמיתי", "האולפן בקטנות", "מסע קיץ", "נפגש בסיבוב", "קליק", "ששטוס", "הבנים והבנות", "הצלצול האמיתי" ועוד. בנוסף דנה השתתפה כמותחת בתוכנית המתיחות "סתאאאם!" של יגאל שילון בערוץ הילדים.

 

קריירת המשחק של דנה פרידר

בשנת 2012 שיחקה לראשונה בתפקיד ראשי בסרט "חתולים על סירת פדלים" בתפקיד מילי. שנה לאחר מכן דיבבה את דיאנה בסרט "היפה והגלדיאטור". בשנת 2016 שיחקה את דמותה של "מירי רוטמן" בסרט "הלהקה האחרונה בלבנון" ובשנת 2019 את תפקידה של רחלי שמעוני בסרט "אול אין".

 

במהלך השנים דנה שיחקה בתוכניות טלוויזיה רבות. בשנת 2012 השתתפה בסדרה "גאליס" בערוץ הילדים (שזמינה לצפייה ב-BIGI). דנה שיחקה את דמותה של מיקה, מדריכה במחנה. בשנת 2015 כיכבה בסדרה "שוברי גלים" של ערוץ הילדים ושנה לאחר מכן בסדרה "גרעינים" של ערוץ הילדים. בשנת 2017 הצטרפה לעונה השנייה של תוכנית הבידור "הכל הולך".

 

במהלך השנים פרידר השתתפה ב-6 פסטיגלים. בשנת 2018 התקבלה למחזמר "שורת המקהלה" של הקאמרי, שם שיחקה את התפקיד של ואלרי קלארק. שנה לאחר מכן נבחרה לשחק את התפקיד של סטפאני מנאגנו במחזמר "שיגעון המוזיקה". דנה השתתפה בפרסומות רבות במהלך השנים והובילה קמפיינים נחשקים. 

כוכבים נוספים ב-BIGI
: