הילדים מגבעת נפוליאון

2002 |

3 עונות

גם אם לא צפיתם בה, יש סיכוי גבוה ששמעתם עליה – הילדים מגבעת נפוליאון הייתה הסדרה ששיגעה את הילדים והנוער בתחילת שנות ה-2000. הסדרה זכתה פעמיים בשנים 2003 ו-2004 בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה בקטגוריית סדרות ילדים ונוער. במרכז הסדרה חבורת בני נוער שנפגשת באופן קבוע בגבעת נפוליאון שברמת גן ופותרת יחד תעלומות.

הסדרה מתחילה בתעלומה: פסל כף-היד, חלק מפסל עתיק שהושאל מבריטניה שמוצג במוזיאון ישראל נגנב בדרך משדה התעופה.התעלומה מערכת את הילדים מגבעת נפוליאון:
יובל לוין (רז פלטו) – תלמיד בית ספר ובנו של מאבטח "פסל כף-היד" שנשדד.
עידו קליין (יון תומרקין) – תלמיד בית ספר בן 12, ילד נחוש אבל גם שקט וביישן. חברו לכיתה של יובל, מאוהב באלה (אנה סגן כהן).
תומר (דרור זיו) – חברם לכיתה של יובל ועידו, מקניט את בנות הכיתה שלו, אבל גם מגונן על יובל בעת הצורך.
גיל (אלכס לוין) – חברו הטוב ביותר של תומר.
אלה (אנה סגן כהן) – הילדה שעידו אוהב.

האם הילדים מגבעת נפוליאון יצליחו? האם בני נוער יהיו אלה שיפתרו את תעלות פסל כף-היד? מה תעשה המשטרה? בואו לשמוע את הסיפור דרך נקודת מבטו של עידו, עכשיו לצפייה ישירה ב-BIGI.

שחקנים:

יון תומרקין, דרור זיו, רז פלטו, אלכס לין, אנה סגן כהן, רוני נדלר, נטע אטיאס

פרקי העונה

סדרת דרמה מקורית במרכזה עידו, ילד שמספר את הסיפור המדהים שעבר עליו ועל חבריו בחופש הגדול. אביו של יובל, חברו מהכיתה, חשוד בגניבת פסל יקר ערך שעשה את דרכו ברכב הברינקס בו הוא נוהג, משדה התעופה למוזיאון ישראל בירושלים. הסדרה עוקבת אחר מערכת היחסים בין עידו וחבריו שמקום מפגשו הקבוע נמצאת "בגבעת נפוליאון" הידועה ברמת גן. מעצרו של אביו של יובל וחקירת הפרשה מלווה את הסדרה ומחדדת את מערכות היחסים ביניהם.
הכסף הוא הנושא המרכזי בעונה ה-2. כסף כדבר שאי אפשר בלעדיו, אולם הדרך להשיגו עלולה להשחית, לפגוע בערכים כמו חברות ויושר, ולהוביל לפשעים חמורים. כולם בסדרה מנסים לעשות כסף. כל אחד בדרכו. הילדים מנסים להשיג כסף קטן, לבזבוזים, ואט אט הם מסתבכים עם גוף מסתורי ומסוכן שמנסה לשמור על עושרו בכל דרך. אנחנו שוב בחופש הגדול ועידו מתכנן לעבוד עם אמו, תומר מנסה למכור חולצות טריקו, ודנה (דמות חדשה בסדרה) עובדת באולפן טלוויזיה. ביתו של יובל הרוס. הוריו, מיכאל ויעל בהליכי גירושין מכוערים, כשכל אחד מנסה בדרכו לכבוש את ליבו של יובל הנקרע בין שניהם. מיכאל מגדיל לעשות וקונה ליובל מצלמת וידאו יקרה. ביתו של עידו הרוס הלכה למעשה. הוריו נתקעו באמצע שיפוץ שאין להם כסף לסיימו, ואביו, לראשונה בחייו נאלץ לצאת לעבוד מחוץ לבית ומתחיל לעבוד באולפן טלוויזיה כעוזר תפאורן. שם הוא מכיר את צמרת קרני, כתבת הטלוויזיה לענייני פלילים שמתחקרת פרשה מוזרה של מדען תמהוני שנחטף ע"י גוף מסתורי שרוצה למנוע את פרסום המצאתו המהפכנית. פרשת החטיפה גוררת אחריה רצח שמצולם במקרה על ידי יובל במצלמת הוידאו שלו. בשיאה של הסדרה מסתבר לילדים שיש בידיהם משהו שכולם מנסים להשיג.
עונה חדשה לסדרת הדרמה של ערוץ הילדים, סדרה עטורת שבחים ורייטינג אשר זכתה בפרס האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה. עידו, יובל, תומר ושלי עוברים שוב יחד את החופש הגדול ואליהם מצטרפת אוס. גם הפעם הם מעורבים בסיפור מתח בלשי, שמחדד את מערכת היחסים ביניהם בתקופה סוערת של גיל ההתבגרות. העונה החדשה מביאה איתה גופה מסתורית שהילדים נתקלים בה, אשה שמחפשת את בנה שנעלם, ומוטיב מוסיקלי שנשמע שוב ושוב בנסיבות מסתוריות. הפעם, נתקלים הילדים בארגון פשע, שמנסה לחטוף חסר בית תמהוני, ועוזרים לרב פקד זוסמן בחקירה מוזרה ומסובכת. בעלילה המרכזית נשזרים הסיפורים הקטנים של גיבורי הסדרה, וחלומותיהם להצלחה עושר ותהילה.
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-1
פרק 1
תומר וגיל פורצים לבית הספר באישון לילה וגונבים את הגוי. אך מי שנחשד בפשע חמור הרבה יותר הוא מיכאל, אביו של יובל.
23 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-2
פרק 2
חלק מילדי הכיתה לועגים ומכים את יובל. תומר מזמין את עידו לזולה שלו שנמצאת בגבעת נפוליאון.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-3
פרק 3
החוקר זוסמן לא מאמין לגרסתו של מיכאל. בזולה של הילדים מתחילים לקרות דברים מוזרים. החשד נופל על גיל.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-4
פרק 4
בחיפוש שעורכת המשטרה בביתו של יובל מתגלה משהו שמגביר מאוד את החשד על מיכאל, אביו של יובל. לעומת זאת עידו ותומר מגלים ממצא שאולי יעזור להם להוכיח את חפותו.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-5
פרק 5
מכתב מסתורי שמונח על יד דלת ביתו של עידו מבהיל אותו מאוד. בשעת לילה מאוחרת בזולה נחשף סוף סוף פרצופו של העוקב המסתורי.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-6
פרק 6
רוב הילדים רוצים לצרף לחבורה את אלה, אולם תומר מתנגד בתוקף. לבסוף נערכת הצבעה, לא לפני שתומר מציב תנאי מאוד לא הוגן.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-7
פרק 7
מפגש קשה בין אביו ואמו של יובל במעצר גורם למיכאל לגלות סוד שאולי ינקה אותו מכל חשד ויביא לשחרורו.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-8
פרק 8
לעידו יש הברקה ענקית שאולי תפתור את מה שקרה במהלך שוד פסל כף היד. הוא רץ לזולה ורואה שם משהו שהוא מאוד לא אוהב.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-9
פרק 9
עידו משקר להוריו לראשונה בחייו. הילדים יוצאים לזירת הפשע שם קורים דברים מוזרים ומפחידים.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-10
פרק 10
יובל ועורך דין זיו הולכים לצחייק כדי לשכנעו לאשר את גרסת מיכאל. התקוה להוכחת חפותו של מיכאל הולכת ומתרחקת. חלומו הגדול של עידו מתגשם, אלה מתחילה להתקרב אליו.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-1-פרק-11
פרק 11
צחייק שומע את מה שקרה לעופר כ"ץ, ומבין שהוא התקווה היחידה של מיכאל. תומר ועידו עושים בינהם עסקה שגורמת לעידו לעשות משהו שלא האמין שיעשה. החופש הגדול מסתיים, וכך גם הסיפור על הילדים מגבעת נפוליאון.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-1
פרק 12
ביתו של עידו בשיפוצים והוא מתגורר זמנית במקלט של הבניין. תומר נדלק על שלי בת דודתו של יובל. דנה, מהכיתה של עידו מציעה לו לבוא למבחני בד באולפן בו היא עובדת. צמרת קרני, הכתבת הפלילית של חדשות האולפנים, נפגשת עם ד"ר אלישע בלוך, מדען תמהוני שמספר לה על המצאה מהפכנית שהמציא, ונותן לה גלולה מסתורית.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-2
פרק 13
הסדנה של דפנה מתבטלת בשל פיגוע. המשפחה במשבר כלכלי והם נתקעים עם השיפוץ. האוכל שיועד לסדנה, ניתן לתומר. מישהו פורץ לדירתו של ד"ר בלוך, ומשתיל האזנה בטלפון. עידו ניגש למבחני הבד, ומסדר לאביו עבודה. מיכאל מפתיע את יובל במתנה נהדרת.
26 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-3
פרק 14
תומר, שלי ויובל משאירים את האוכל בצומת ומגלים שיש בארץ אנשים רעבים ללחם. עידו מסדר לאביו עבודה באולפנים. צמרת קרני חושדת שד"ר אלישבע בלוך נחטף. יעל זועמת על המצלמה שמיכאל קנה ליובל. יובל, תומר ושלי מצלמים בהסתר בסלע. ד"ר בלוך מנסה להמלט מחוטפיו.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-4
פרק 15
יוסף צלינקר יוצר קשר עם צמרת קרני. דפנה זועמת בשל קשריו עם צמרת. עידו מגלה מה אבי עושה בציור שלו. צמרת מתלבטת אם לקחת את הגלולה שד"ר בלוך נתן לה. יוסף צלינקר מוסר לאבי מעטפה עבור צמרת.
26 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-5
פרק 16
עידו מבקש מאביו להכין חולצות עבור שלי, ומביא את החולצות אליה. מפגש מאוד לא נעים מתרחש בביתו של יובל. צמרת מתחילה להבין מה הייתה ההמצאה המסתורית של ד"ר בלוך.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-6
פרק 17
שלי ותומר מגיעים לשיחה עסקית עם אבי בביתו של עידו. עידו רואה בסלע דבר שהיה מאוד רוצה למחוק מזכרונו. אימו של יובל מסיתה אותו כנגד אביו. האיש שחטף את ד"ר בלוך מכין קלעי קרח שאינם משאירים הוכחות. מיכאל מתוודה בפני יובל שאינו יכול להגמל מהתמכרותו להימורים.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-7
פרק 18
דנה נתקלת באיש שחטף את ד"ר בלוך. עידו נותן לתומר את המפתח למקלט. שלי ועידו מגלים שתומר "סחב" שלגון. ד"ר בלוך מספר לחוטף על המצאותיו. עידו מבקש מאביו שיכין הרבה חולצות.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-8
פרק 19
צמרת מבינה שדנה נמצאת בסכנה. החולצות מתחילות להמכר בהצלחה. איש עסקים מציע לתומר הצעה עסקית. יובל רב עם אביו. האיש שחטף את ד"ר בלוך טומן לצמרת פח.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-9
פרק 20
אף אחד אינו יודע היכן יובל. תומר מתוודה בפני שלי על אהבתו אליה. שלי, תומר ועידו מתחילים להכין חולצות. בשיחה לילית אבי נשבע לעידו שמעודו לא פגש את צמרת מחוץ לעבודה. עידו יודע שאבי משקר.
26 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-10
פרק 21
יובל מגיע למקלט ומראה לשלי, תומר ועידו את הקלטת שצילם. עידו מוצא משהו מאוד מפתיע במגירה של אביו. האיש שחוטף את ד"ר בלוך מגיע לאולפנים, ומפריע למהלך החקירה. אבי מספר לזוסמן פרטים שמתחילים להאיר את הפרשה המסתורית. הילדים צופים בדיסק של ד"ר בלוך.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-2-פרק-11
פרק 22
הילדים מחליטים לצאת לאולפן. האיש שחטף את ד"ר בלוך עוקב אחריהם. דנה מנסה למצוא את נעם כדי לתת לו את הדיסק והקלטת.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-1
פרק 23
"שיר, המורה לפסנתר של עידו מודיעה לו שהיא עוזבת, דבר הגורם לעידו צער רב. אשה מוזרה מתלוננת אצל רב פקד זוסמן על העלמותו של בנה. לאבי יש שגעון חדש: מוסיקה, הוא מטריף את עידו ודפנה בנגינתו. אוס, דמות חדשה בסדרה, מקליטה את השיר שלה אצל בוננזה, אחיו של תומר. תומר מספר ליובל ועידו על הזולה החדשה שלו. בדרכם לשם הם נתקלים במשהו מפחיד.
24 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-2
פרק 24
אבי מגלה שלבוננזה יש אולפן הקלטות ויוצר איתו קשר. בוננזה מציע לאוס וחגית לגור בזולה, סמוך לאולפן. עידו עובר בחנות של שיר ורואה שם את זוסמן. שלי נחטפת על ידי כנופיה מוזרה ומאיימת.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-3
פרק 25
מיכאל מבקש מבוננזה לבוא לאולפן ההקלטות שלו. הילדים מגיעים לתחנת המשטרה, שם המסתורין רק גדל. דפנה קורבן לפשע מוזר וכשהיא מתלוננת במשטרה מצפה לה שם הפתעה. אחד מאנשי הכנופיה מגיע לחנות של שיר, מה שהופך את הפרשה למסתורית יותר.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-4
פרק 26
תומר ועידו מגלים את שיר וחגית בזולה. אבי נתקל בכריסטינה, נגנית רחוב, ומבקש ממנה שתכתוב לו פתק ברוסית. יובל שלי ומיכאל נתקלים ב-'גופה', ויובל רץ לספר על כך לתומר ועידו. שיר מכירה זוסמן את פרופסור ברונו, ראש האקדמיה, ובאמצע פגישתם מגיע טלפון מוזר.
26 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-5
פרק 27
חבלן המשטרה בומצ'יק עומד לפוצץ את הפסנתר. תומר זועם על אוס, ומאשים אותה בכך ששלי עזבה את הזולה. פריצה מסתורית מתרחשת בבית עידו, ומפגש מאוד לא נעים קורה לשלי בתחנת הדלק בה עובד מיכאל.
26 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-6
פרק 28
שיר דואגת לפרופסור ברונו ומבקשת מזוסמן שיניח לו. הילדים נתקלים בחסר הבית שמבהיל מאוד את שלי. יובל מבקש מתומר שידאג לכך שבוננזה לא יסכים להקליט את מיכאל באולפן שלו. דפנה מספרת לעידו שפורץ מוזר פרץ אליהם הביתה. פרט מסויים בתיאורה מעורר חשד אצל עידו שהוא יודע במי המדובר.
24 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-7
פרק 29
אוס אומרת לאמה שהיא רוצה לעזוב את הזולה ולחזור הביתה. כריסטינה, הצ'לנית, מגיעה לבית עידו ונתקלת בדפנה. פרופסור ברונו מתקשר לזוסמן, ומבקש ממנו ומשיר להגיע לאקדמיה במהירות, הם מגיעים לשם כמה דקות מאוחר מדי, ומראה קשה נגלה לעיניהם.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-8
פרק 30
"יובל מספר לעידו שנדלק על אוס. מיכאל יוצר קשר עם אבי בעניין הלהקה החדשה שאבי מקים. אוס ויובל נתקלים בחסר הבית. תומר מגיע לתחנת הדלק של מיכאל וקולט שם ידיעה בעיתון שמעוררת בו עניין. הכנר מגיע לבניין ומבין מבוננזה שיש בו אולפן הקלטות, הוא משוכנע שבאולפן זה רוצים להקליט את חסר הבית מנגן. תומר שלי ועידו מתחילים להבין מי זה חסר הבית המסתורי. הם יוצאים לחפש אותו.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-9
פרק 31
עידו נפגש עם שיר אחרי זמן רב שלא ראה אותה. שיר קולטת שהילדים מסתירים משהו. לדפנה נמאס מהחזרות שאבי עושה בבית. תומר מספר לשלי ועידו על תכניתו לגבי סרגי. להקת אבי והקמטים מקליטה את הקלטתה הראשונה באולפן של בוננזה. מידע חדש מגיע לשיר וזוסמן על הכנר ושאר חברי הכנופיה. זוסמן מגיע לחנות של שיר ורואה שם משהו שמבהיל אותו מאוד.
25 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-10
פרק 32
תומר ועידו רבים, עידו מחליט לספר את הכל לשיר. דפנה לא מבינה לאיפה אבי נעלם ופונה לזוסמן לעזרה. הקשר בין אוס לסרגי מתהדק והיא מלמדת אותו כמה אותיות בעברית. יובל מופתע מאוד לגלות עם מי אביו יוצא בערב. תומר יובל סרגיי ושיר יוצא לבית הספר להקליט את סרגיי מנגן.
24 דק'
הילדים-מגבעת-נפוליאון-עונה-3-פרק-11
פרק 33
עידו מחליט לעבור דרך בית הספר, שם הוא נתקל במראה מוזר ומיוחד. זוסמן יוצא אל בית עידו ומשאיר את שיר לבדה בחנות, דבר שמעמיד את חייה בסכנה גדולה. סרגיי מגלה שתומר הקליט אותו ומגיב בזעם גדול. עידו מגיע לחנות, ובנסיונו להציל את חייה של שיר מוצא גם את עצמו בסכנה גדולה.
26 דק'

סדרות נוספות