יון תומרקין

אבל אתם מכירים אותו גם כטומי מהאי
שחקן
תאריך לידה: 22/07/1989
מזל: סרטן
עיר לידה: תל אביב, ישראל

יון תומרקין ב-BIGI
:

הכירו את יון תומרקין:

משפחת תומרקין

יון תומרקין נולד וגדל ביפו. הוא הבן של הפסל יגאל תומרקין. סבא שלו, מרטין הלברג, היה שחקן גרמני, בן של כומר. את לימודיו בתיכון עשה במגמת הקולנוע של תיכון א' לאמנויות בתל אביב. 

 

יון תומרקין הוא ילד שחקן

כבר ב-1999, בעודו רק בן 10, יון שיחק בסרט "מי גנב את ההצגה" לצד אביגיל הררי (ששיחקה לצידו 10 שנים לאחר מכן ב"האי"). שנתיים מאוחר יותר שיחק ב"הילדים מגבעת נפוליאון" ששודרה בערוץ הילדים (וזמינה לצפייה ישירה ב-BIGI).  יון שיחק בין היתר גם בסרט "שישה מיליון רסיסים". 

 

טומי מהאי

יון תומרקין שיחק את התפקיד הראשי בסדרה "האי" של ערוץ הילדים החל מהשנה 2007 למשך שלוש עונות. תפקידו ב"האי" ביסס את מעמדו ככוכב ילדים ונוער מבוקש. ב-2008 השתתף בטלנובלה "חשופים" ושנה לאחר מכן הוא השתתף לראשונה בפסטיגל "קונג פו פסטיגל" ואף זכה במקום השני בתחרות השירים. שנה לאחר מכן השתתף שוב בפסטיגל. 

 

קריירת המשחק של יון תומרקין

בשנת 2010 השתתף בסרט "2048", שנה לאחר מכן החל לשחק בסדרת הטלוויזיה "סימני שאלה" ובהצגת הילדים "שכחו אותי בבית". בשנת 2012 שיחק בסדרה "תנוחי" ואחריה בסרט "רוק בקסבה" ובעונה הרביעית של "הבורר". 

 

בשנת 2015 השתתף בעונה השלישית של תוכנית המציאות "גולסטאר" שצולמה בארגנטינה. באותה שנה שיחק גם בסרט האימה "ג'רוזלם". שלוש שנים מאוחר יותר החל להשתתף בסדרה "מקמאפיה" של ה-BBC. ב-2019 החל לשחק ב"זה לא הגיל". כיום, בנוסף על קריירת המשחק שלו, הוא עובד גם בתור יועץ אסטרטגי לאחר שסיים את לימודיו בשנת 2018.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: