מיה דגן

אבל אתם מכירים אותה גם כנעמי מהחולמים
שחקנית וקומיקאית
תאריך לידה: 26/10/1975
מזל: עקרב
עיר לידה: בני ברק, ישראל

מיה דגן ב-BIGI
:

הכירו את מיה דגן:

איך מיה דגן התפרסמה?

מיה דגן נולדה בבני ברק, את שירותה הצבאי עשתה בלהקת הנח"ל ותיאטרון צה"ל. מיה דגן היא בוגרת בית הספר למשחק בית צבי, במהלך לימודיה השתתפה בהצגות שונות. את הפרסום שלה היא חייבת לתוכנית "דומינו" ששודרה בערוץ 2 בשנת 2000. לצידה השתתפו בתוכנית קומיקאים מתחילים שנמנים היום כמובילי הז׳אנר בישראל: עדי אשכנזי, אילן פלד, ענת מגן-שבו, אופיר לובל, שלומי קוריאט ויובל סמו

 

מיה דגן בתיאטרון

בתחילת הקריירה שלה, מיה שיחקה בהצגות של תיאטרון הספרייה. לאחר מכך הצטרפה לתיאטרון בית ליסין, שם שיחקה בין היתר בהצגה "מכתב לנועה" עליה קיבלה את פרס התיאטרון הישראלי כשחקנית המבטיחה לשנת 2001. בשנת 2004 שיחקה במחזמר "שיקגו" שעלה בבית ליסין בהפקה משותפת עם האופרה הישראלית. 

 

בשנת 2006 מיה הופיעה במחזמר "ברנשים וחתיכות", בהפקת תיאטרון בית ליסין. ב-2008 מיה הופיעה במחזמר "מייק", על חייו של מייק ברנט. שנתיים לאחר מכן זכתה בפרס השחקנית המצטיינת מטעם הקרן לעידוד מצוינות של תיאטרון בית ליסין. בבית ליסין השתתפה מיה בין היתר בהצגות: "אחים בדם", "טוב", "פיאף", עשו עלייך פעם סרט?", "חתולה על גג פח לוהט", אילוף הסוררות ועוד. 

 

בשנת 2016 עזבה את תיאטרון בית ליסין והצטרפה אל תיאטרון הקאמרי במטרה לגלם את התפקיד הראשי במחזמר "מצחיקונת", תפקיד שזיכה אותה בפעם השנייה בפרס התיאטרון הישראלי.  שנתיים לאחר מכן שיחקה בתיאטרון הקאמרי ב"שורת המקהלה". ב-2019 גילמה את התפקיד הראשי במחזה "הריון".

 

מיה דגן בקולנוע

בשנת 2007 כיכבה מיה לראשונה בסרט במסגרת תפקידה ב"אבידות ומציאות". בשנת 2010 שיחקה בסרטו של אבי נשר "פעם הייתי". על משחקה בסררט הזה זכתה בפרס אופיר לשחקנית הטובה ביותר לשנת 2010. בשנת 2014 שיחקה בסרט "מעל הגבעה" ושנתיים לאחר מכן בסרט "קאפו בירושלים". בשנת 2018 השתתפה בסרט נוסף של אבי נשר – "סיפור אחר". 

 

מיה דגן בטלוויזיה

אחרי שנחשפה לראשונה בתוכנית "דומינו", בשנת 2004 החלה מיה לשחק בתוכנית הטלוויזיה "השיר שלנו". שנה לאחר מכן החלה לשחק בסדרה "אמא'לה" והחלה להשתתף כפאנליסטית קבועה בתוכנית "מועדון לילה". במקביל השתתפה גם בתוכניות "גומרות הולכות" ו-"האקס המיתולוגי". 

 

בשנת 2009 הופיעה בסדרת הדרמה המוזיקלית הקצרה "תמיד אותו חלום". במקביל השתתפה בתוכניות הבידור: "שבוע סוף!" ו-"הספסל האחורי" ובעונה השלישית של "האלופה". שנה לאחר מכן שודרה הסדרה "מתלהבת" בה שיחקה תפקיד ראשי. 

 

בשנת 2013 מיה דגן שיחקה בסדרה "אמא ואבאז", בשנים שלאחר מכן המשיכה להשתתף בסדרות ותוכניות טלוויזיה, הבולטות שבהן הן:  "יש לה את זה", מועדון לילה", ו-"מאנייכ". 

 

מיה דגן בתוכניות ילדים

במהלך השנים השתתפה מיה גם בתוכניות ילדים, אחת הבולטות שבהן הייתה "החולמים". מיה שיחקה את נעמי, מנהלת המוזיאון ואמא של דני (אליאנה תדהר). כזכור, הסדרה החולמים הולידה את סדרת הבת "גאליס" שהפכה לאחת מסדרות הנוער האהובות ביותר. גם ״גאליס״ וגם ״החולמים״ זמינות לצפייה ישישרה ב-BIGI.

 

בשנת 2015 החלה לשחק בקומדייה של ערוץ הילדים "מריו" בתפקיד ראשי. מיה משחקנת את אם המשפחה אליה מגיע מריו (רועי בר נתן) בטעות, היא עורכת דין בכירה וכעת נאלצת להתמודד עם הגעתו של מריו בטעות אל משפחת גדות. 

 

איזה דמויות דיבבה מיה דגן?

בשנת 2003 מיה החלה לדבב ב-"סיפורי סומסום". במהלך השנים היא נתנה את קולה לדמויות שונות בסרטים וסדרות. בין הסרטים והסדרות בהם דיבבה ניתן למצוא את "הארי פוטר ומסדר עוף החול", "מכוניות", "צ'יקן ליטל", "הארי פוטר והאסיר מאזקאבאן" ועוד! 

כוכבים נוספים ב-BIGI
: