יובל סמו

אבל אתם מכירים אותו גם כאלישע
שחקן וקומיקאי
תאריך לידה: 20/06/1969
מזל: תאומים
עיר לידה: חיפה, ישראל

יובל סמו ב-BIGI
:

הכירו את יובל סמו:

יובל סמו לפני שהתפרסם

יובל סמו נולד ב-1969 וגדל בחיפה. את שירותו הצבאי עשה בחיל החימוש. עם שחרורו מצה"ל החל לעבוד כמחסנאי בחברת החשמל. שנה לאחר מכן עבד כנהג בחברת קוסמטיקה. נוסף על עבודה זו יובל עבד בעבודות מזדמנות כמו, בניין, מלצרות, חלוקת עיתונים ועוד. במקביל החל ללמוד בבית הספר למשחק "בית צבי".

 

ההתחלה ו"שלישיית פרוזאק"

בעונה השלישית והרביעית של תוכנית המערכונית "דומינו" השתתף יובל סמו כחלק מההרכב הקומי "שלישיית פרוזאק" לצד שלומי קוריאט ואופיר לובל. באותן שנים הוא שיחק בצוותא בהצגה "תסתכלו עליי". בשנת 2004 שיחק בסרט "אהבה קולומביאנית". הרכב שלישיית פרוזאק פורק בשנת 2007.

 

יובל סמו בארץ נהדרת

מאז שנת 2007 יובל מככב ב"ארץ נהדרת". הדמויות הזכורות ביותר שלו הן של מירי רגב, מנחם בגין, אהוד יערי ועוד לצד דמויות פיקטיביות שמבצעות ראיונות שטח "ספונטנים" (כדוגמת אשר נהג המונית והזקן יצחק קרסנטי) כשהמרואיין לא יודע כי מדובר בדמות המשוחקת על ידו. בשנת 2010 הוא שיחק בסרט הקומדיה "זוהי סדום" של שחקני "ארץ נהדרת".

 

יובל סמו על הבמות

משנת 2000 ועד שנת 2007 הופיע רבות בכל רחבי הארץ וגם בעולם עם ההרכת "שלישיית פרוזאק". במהלך השנים יובל סמו השתתף בשני פסטיגלים. הראשון שבהם היה בשנת 2004 יחד עם "שלישיית פרוזאק". בשנת 2013 חזר אל בימת הפסטיגל. 

 

יובל סמו בטלוויזיה ובקולנוע

יובל סמו שיחק במספר סרטים ביניהם:"בקרוב יקרה לך משהו טוב", ו"יוסי וג'אגר". במהלך השנים שיחק בסדרות טלוויזיה רבות, הבולטות שבהן הן: "טירונות", "השיר שלנו", "החיים זה לא הכל", "שקופים", "החברים של נאור", הפרלמנט" וכמו כן גם את התפקידים הראשיים ב"זנזורי" ו"השוטר הטוב". 

 

אלישע הוא יובל סמו

החל משנת 2015 יובל סמו משחק את דמותו של "אלישע" בקומדיית המצבים הנושאת את שם הדמות ומשודרת בערוץ הילדים. על התפקיד בסדרה קיבל את פרס השחקן הטוב ביותר בסדרה לילדים ונוער של פרסי האקדמיה לטלוויזיה פעמיים – בשנת 2016 ו-2018.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: