עלמה זק

אבל אתם מכירים אותה גם כאלה הסגנית מאלישע
שחקנית ווקומיקאית
תאריך לידה: 21/11/1970
מזל: עקרב
עיר לידה: תל אביב, ישראל

עלמה זק ב-BIGI
:

הכירו את עלמה זק:

ילדותה ונערותה של עלמה זק

עלמה זק נולדה ברמת אביב להורים מוזיקאים. אחיה התאום הוא העורך והמפיק יורם זק. את שירותה הצבאי היא עשתה בתור מאחבנת פסיכוטכנית. עם שיחרורה מצה"ל החלה ללמוד משחק באוניברסיטת תל אביב.

 

כבר במהלך הלימודים היא שיחקה במספר הצגות ומופעים. ב-1998 שיחקה עלמה בסדרה "החרצופים". כמו כן, שיחקה גם בסדרות "שמש", "המצב" ובתפקידים אורחים בסדרות "החיים זה לא הכל", "שבתות וחגים" ובסרט "חוכמת הבייגלה". 

 

עלמה זק בארץ נהדרת

החל משנת 2003 עלמה זק משתתפת בתוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת". חיקויה הבולטים והזכורים הם של מאיה בוסקילה, ציפי שביט, זהבה גלאון, מרב מיכאלי, שרה נתניהו ועוד דמויות אותם עלמה חיקתה, או דמויות בדויות אותן שיחקה במערכונים של ארץ נהדרת. 

 

עלמה זק על מסך הטלוויזיה

בשנת 2004 הנחתה לצידו של אייל קיציס את "האקדמיה לצחוק". באותה שנה החלה לשחק את תפקידה של המלצרית בסדרה "מה שלמה?" של ערוץ לוגי לצד אבי גרייניק, אלון נוימן (בן זוגה כיום), טלי אורן ועוד. שנה לאחר מכן החלה לשחק בדרמה "בטיפול". בשנת 2008 שיחקה בעונה השנייה של "לא הבטחתי לך" וב"עד החתונה".

 

שנת 2010 הייתה שנה מעולה לעלמה זק, בשנה הזאת שיחקה בסרט "זוהי סדום" יחד עם הקאסט של ארץ נהדרת. באותה שנה החלה לדחק בתפקיד הראשי לצידו של יוסי מרשק ויהודה ברקן בדרמה "פלפלים צהובים" עליה גם זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה. 

 

החל משנת 2015, ועד לירידת הסדרה כעבור 5 עונות, עלמה גילמה את דמותה של אלה בקומדיה "אלישע" של ערוץ הילדים. אלה היא המנהלת רודפת הבצע של בית הספר בו אלישע לומד. 

 

פסטיבל שירי הילדים

בשנת 2006 הנחתה עלמה זק את "פסטיביל השירים של ישראל" לצד ריבקה מיכאלי, אותה תפגוש עשור לאחר מכן על הסט של "אלישע". באותה שנה הוציאה יחד עם להקת טיפקס את השיר "פרח השכונות".

כוכבים נוספים ב-BIGI
: