אבי גרייניק

אבל אתם מכירים אותו גם כשלמה המלך ממה שלמה?
קומיקאי, שחקן וזמר
תאריך לידה: 22/11/1971
מזל: עקרב
עיר לידה: קריית אתא, ישראל

אבי גרייניק ב-BIGI
:

הכירו את אבי גרייניק:

הפריצה של אבי גרייניק

אבי גרייניק נולד בקריית אתא, בשנת 1992 התחיל להופיע לצד עידן אלתרמן במופע "פגע וברח" במועדון "דומינו גרוס". שם המופע שונה בהמשך ל"ילדים סורגים לאלוהים" ובעקבות התחזקותו של אבי בדת שונה שם המופע ל"ילדים סורגים". הפריצה הגדולה שלהם הגיעה לאחר שביצעו קטע בתוכנית "סוף שבוע" של דודו טופז.

 

אבי גרייניק ב"פלטפוס"

בשנת 1994 הופיע בטלוויזיה החינוכית בתוכנית "פלטפוס" בה כיכבו הקומיקואים המצליחים מ"דומינו גרוס". בשנת 1996 החל לשחק בתפקיד הראשי בסרט "זולגות הדמעות מעצמן". בשנת 2000 היה חלק מלהקת "לולה" להם הלהיט "ימים של שקט". בהמשך הופיע בתוכנית "אברהם ויעקוב" לצד עידן אלתרמן וכמו כן גם בתוכניות הטלוויזיה: "כוכב השכונה" ו"חתה יסבח סבח" ובסרט "מהדורת השבט".

 

אבי גרייניק ב"מה שלמה?"

בשנת 2004 שיחק אבי בסדרה "מה שלמה?", בתור שלמה המלך, ששודרה בערוץ לוגי, וזמינה לצפייה ב-BIGI. בשנת 2005 אבי השתתף בתוכנית הריקודים "רוקדים עם כוכבים". באותה תקופה השתתף גם בתוכניות: "סיפורים מהכיס", "הרצועה" ו"הלילה עם ליאור שליין". בשנת 2007 החל לשחק בהצגה "הכתובה" ובתוכניות: "הישראלים" ו"עבודה ערבית". בהמשך כיכב במחזמר "לילה לא שקט" של תיאטרון הקאמרי.

 

צחי מאליפים

בשנת 2012 אבי שיחק בתוכניות הטלוויזיה: "תנוחי", "מיכל ינאי בחדר החלומות" ובסרט "העולם מצחיק". שנה לאחר מכן החל לשחק בסדרה "אליפים" של ערוץ הילדים הזמינה לצפייה ב-BIGI. בשנת 2014 החל לשחק בטנלובלה "אניגמה". שנה לאחר מכן העלה את המופע "ילדים סורגים 2" לצד עידן אלתרמן. 

 

אבי גרייניק בתיאטרון

בשנים האחרונות אבי גרייניק שיחק בהצגות "קוראים לו מלך" בתיאטרון בית לסין והוא גילם גם את "צ'פלין" במחזמר בעל אותו שם, עליו זכה בפרס שח"ם על פעילות יוצאת דופן לקידום החברה הישראלית. בנוסף אבי שיחק גם בסדרת הטלוויזיה "בית הכלבים".

כוכבים נוספים ב-BIGI
: