טלי אורן

אבל אתם מכירים אותה גם כדנה מזומזום
שחקנית
תאריך לידה: 08/05/1977
מזל: שור
עיר לידה: תל אביב, ישראל

טלי אורן ב-BIGI
:

הכירו את טלי אורן:

טלי אורן לפני הפרסום

טלי אורן נולדה וגדלה בתל אביב. את הרקע המוזיקלי קיבלה מאביה, שהיה זמר ומתופף. כבר בגיל צעיר למדה נגינה קלאסית על פסנתר. בגיל שבע הייתה משותקת למשך חודש וחצי בעקבות תסמונת גייאן-בארה בה לקתה. את לימודיה בתיכון עשתה במגמת התיאטרון של תיכון עירוני א' בתל אביב. 

 

את שירותה הצבאי בצה"ל עשתה בתיאטרון חיל האוויר. בסיום השירות היא הצטרפה לתוכנית המערכונים "דומינו". לאחר שתי עונות בתוכנית החליטה לנסוע לשנת לימודים בבית הספר לתיאטרון מוזיקלי "GSA" שבלונדון. 

 

טלי אורן בטלוויזיה ובקולנוע

טלי אורן שיחקה במהלך השנים בסדרות רבות. הראשונה כאמור הייתה "דומינו". אחד תפקידיה הראשונים היה בשנת 2004 בתוכנית הטלוויזיה "מה שלמה?" של ערוץ הילדים. שנתיים לאחר מכן כיכבה בסדרה של ערוץ הילדים, "זומזום", שתיהן זמינות לצפייה ב-BIGI.

 

במהלך השנים השתתפה בסדרות נוספות, הבולטות שבהן הן: "עבודה ערבית", "חשופים", "קופיקו", "חברות", "הקלמרים", "נעלמים", "ג'ינג'י", "זהו זה! 2020" ועוד! בשנת 2015 חזרה אל מסך ערוץ הילדים בתפקיד בסדרה "מריו" שגם היא זמינה לצפייה ב-BIGI.

 

במהלך השנים היא דיבבה שורה של סרטים בהם "הארי פוטר", "מרי פופינס חוזרת", ו"מוצאים את דורי". בנוסף היא השתתפה בסרטים "הסודות" ו-"בננות". בשנת 2017 השתתפה בתוכנית הבידור והאילתורים "הכל הולך".

 

טלי אורן על במות התיאטרון

בשנת 2002, כשחזרה לישראל מלימודיה בלודנון, היא השתתפה במחזמר "מרי לו" בתיאטרון "הבימה". טלי אורן המשיכה לאחר מכן לשחק בהצגות נוספות, הבולטות שבהן הן: "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", "הכבש השישה עשר", "אבניו קיו", "נתתי לה חיי" ועוד.

 

בנוסף להצגות, טלי השתתפה במופעים מוזיקליים שונים וערבי מחווה. אחד מהמופעים המוזיקלים בהם השתתפה היה המופע "לכבוד הקיץ", מופע מחווה לשיריה של להקת גזוז, שרץ בשנים 2009 ו-2011. בשנת 2014 שיחקה בהצגה "קמצן" של מולייר

 

בילי שוורץ

בשנת 2013 לוהקה למחזמר "בילי שוורץ", של תיאטרון חיפה בתפקיד "בילי" שנתכב עבורה על ידי חברה הקרוב, אוהד חיטמן. המחזמר הועלה לראשונה במסגרת חג המחזמת בת ים, בו זכה במקום הראשון ולאחר מכן זכה להפקה של תיאטרון חיפה. המחזמר הפך לקאלט בקרב חובבי הז'אנר ואף זכה ב-4 פרסי התיאטרון הישראלי, מתוכם פרס "מחזמר השנה" ופרס לשחקנית הראשית, טלי אורן. 

 

המשך דרכה של טלי אורן בתיאטרון

בשנת 2015, בנוסף לבילי שוורץ, היא שיחקה גם בהצגה "פאניקה" בתיאטרון "הבימה". שנתיים לאחר מכן החלה לככה בהצגה "הזוג המוזר הגרסה הנשית". באותה שנה שיחקה במחזמר "היירספריי", ושנה לאחר מכן את דמותה של מיס האניגן במחזמר "אנני". בשנת 2019 החלה לשחק גם במחזמר "צ'פלין". טלי אורן השתתפה בשני פסטיגלים.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: