דב נבון

אבל אתם מכירים אותו גם כעמי ממריו
שחקן
תאריך לידה: 15/06/1959
מזל: תאומים
עיר לידה: תל אביב, ישראל

דב נבון ב-BIGI
:

הכירו את דב נבון:

הילדות של דב נבון

דב נבון נולד בתל אביב בשם דב פרשטנדיג. בילדותו עבר עם משפחתו לקריית אונו ואחר כך לחולון שם בילה את המשך ילדותו. בילדותו היה בחוג דרמה של תיאטרון אורנה פורת ומורתו הייתה ציפי פינס (מנכ"לית תיאטרון בית לסין). את שירותו בצה"ל עשה בחיל השריון בתקופת מלחמת לבנון הראשונה. לאחר השירות החל ללמוד משחק ב"בית צבי". 

 

 הפרסום של דב נבון

עם סיום לימודי המשחק הוא השתתף בסדרות ובסרטים "קרובים קרובים", "השגעון הגדול", "סוף שבוע מטורף", "מאש"ה" וכמו כן גם ב"רחוב סומסום". ב-1988 קיבל תפקיד מרכזי ראשון בסיטקום "כן מה?!". באותן שנים שיחק גם בתיאטרון "הבימה" בהצגות "אדם", על עכברים ואנשים", "עסק משפחתי" ו"בחורים טובים".

 

הופעתיו של דב נבון בטלוויזיה

בין השנים 1993 עד 1997 הוא שיחק בסדרה הפופולרית "החמישיה הקאמרית" שם גילם דמויות במערכונים שונים. הסדרה זכתה לפופולריות רבה במהלך השנים. בין השנים 2000 ל-2004 שיחק בסדרה "הבורגנים" שעל תפקידו בסדרה זכה בפרס "מסך הזהב" לשחקן דרמטי. באותן שנים ועד שנת 2007 השתתף בתוכנית הטלוויזיה "ארץ נהדרת".

 

ב-2004 הנחה את תוכנית הטיולים "דבל'ה עולמי". ארבע שנים מאוחר יותר השתתף בתוכנית "אולי הפעם" ובותוכנית המציאות "פעם בחיים". ב-2009 השתתף בסדרה "גירושים נפלאים" ושנה לאחר מכן כיכב ב"עבודה ערבית". בשנת 2011 החל לשחק בסדרה "פולישוק". לדב רזומה עשיר בטלוויזיה שכולל תפקידים ב"70 מליון סיבות לעושר", "כנסת נכבדה", "הכל אבוד", "אנחנו במפה", "השבאבניקים" ועוד. 

 

אחד התפקידים הזכורים שלו מהשנים האחרונות הם מהתוכניות "מריו" של ערוץ הילדים (שזמינה לצפייה ישירה ב-BIGI). ב"מריו" דב משחק את תפקידו של עמי גדות, אב המשפחה אליה מגיע מריו. תפקיד נוסף מהשנים האחרונות שהפך לפופולרי במיוחד הוא תפקידו של אמנון טיטינסקי בסיטקום המצליח של כאן "קופה ראשית".

 

דב נבון בקולנוע

הסרט הראשון בו שיחק דב היה הסרט "סלומוניקו" בו שיחק כשהיה בן 12 בלבד. מאז לקח הפסקה וחזר אל המסך הגדול ב-1986 בסרט "השגעון הגדול". באותה שנה שיחק גם בסרט "כל אהובתיי". שנה לאחר מכן שיחק בסרט "חימו מלך ירושלים" וב-1988 שיחק בסרט "משחקים בחורף". שנה לאחר מכן כיכב בסרט "יוסל'ה, איך זה קרה?".

 

במהלך שנות ה-90 השתתף בסרטים "חסד מופלא" ו"כלבים לא נובחים בירוק". בתחילת שנות ה-2000 חזר על מסך הקולנוע עם הסרט "האסונות של נינה" שזכה ב-11 פרסי אופיר. שנתיים לאחר מכן, ב-2005, שיחק בסרט "שושלת שוורץ". דב שיחק לאחרונה בסרטים: "פעם הייתי", "זוהי סדום", "ההתחלפות", ו-"דרייבר". 

 

דב נבון על הבמות

דב נבון שיחק בתיאטראות שונים וכיכב בהצגות רבות. הוא שיחק בשנות ה-80 בין היתר בהצגות: "קידוש", "החילוני האחרון", ו"חבלי משיח". ב-1992 שיחק בהצגה "אותלו" של שייקספיר, וב"מותו של סוכן". באותן שנים שיחק גם בהצגות: "גורודיש", פופקורן", "חמץ", ו-"שבעה" (עליה זכה בפרס התיאטרון הישראלי לשחקן משנה).

 

ב-1996 שיחק בהצגת הילדים "אבטיח" של תיאטרון "המדיטק". ב-1999 שיחק בהצגה "הסירפד של השכן". בשנות ה-2000 שיחק בהצגות: "מחכים לגודו", "הנודניק", "אלינג", "נפגעי חרדה", מילאנו", "חיית מחמד", "שם פרטי" והצגות רבות אחרות.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: