שירה האס

אבל אתם מכירים אותו גםטלי ממריו
שחקנית
תאריך לידה: 11/05/1995
מזל: שור
עיר לידה: הוד השרון, ישראל

שירה האס ב-BIGI
:

הכירו את שירה האס:

המחלה של שירה האס

שירה האס נולדה וגדלה בהוד השרון. בילדותה חלתה בסרטן הכליה ובגיל 6 החלימה. בעקבות ההקרנות שעברה בגיל צעיר נוצרו אצלה בגוף עיכובים התפתחותיים שהשאירו אותה קטנה יחסית לגילה, מה שעזר לה לקבל דמויות של ילדות ונערות, למרות שהיא כבר לא ילדה. 

 

תחילת הקריירה של שירה האס

בתיכון למדה שירה האס במגמת תיאטרון, בעקבות כך, ב-2012, מלהקת שמצאה אותה בפייסבוק שלחה לה הודעה והזמינה אותה לאודישן. ככה הגיע לתפקידה בסרט "פרינסס", עליו זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2014, והייתה מועמדת לפרס אופיר עבור השחקנית הראשית הטובה ביותר. בנוסף היא זכתה גם בפרס השחקנית הטובה ביותר ב-P&L Festival בשוודיה. 

 

כשהייתה רק בת 15 היא שיחקה בהצגה "גטו" בתיאטרון הקאמרי, וב-2013 שיחקה לראשונה בתקפיד טלוויזיוני, בסדרה ״שטיסל״. שנתיים מאוחר יותר היא החלה לשחק את תפקידה של טלי בסדרת הקומדיה של ערוץ הילדים "מריו", שזמינה לצפייה ישירה ב-BIGI. באותה שנה יצא לאקרנים הסרט "סיפור על אהבה וחושך", בבימויה של נטלי פורטמן בו היא משחקת.

 

בשנת 2016 שירה שיחקה בסרט "עיקרון ההחלפה", ובאותה שנה הצטלמה לסרט האמריקאי "אשתו של שומר גן החיות". שנה לאחר מכן יצא הסרט "פוקסטרוט" בו ההשתתפה והייתה מועמדת בעקבותו בפעם השנייה לפרס אופיר, הפעם בקטגוריית שחקנית המשנה. ב-2018 כיכבה בסדרת המתח "הרמון".

 

הפריצה המיוחלת של שירה האס

בשנת 2018, לאחר 3 מועמדויות, זכתה שירה בפרס אופיר בקטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר, על תפקידה בסרט "פרא אציל". שירה הפכה לאחת השחקניות המבטיחות בישראל והופיעה ברשימת "30 המבטיחים מתחת לגיל 30" של מגזין "פורבס" ישראל. בשנת 2019 הייתה מועדמת שוב לפרס אופיר לשחקנית הראשית הטובה ביותר על תפקידה בסרט "מראות שבורות". 

 

בשנת 2020 פורסמה הסדרה הקצרה האמריקאית-גרמנית "המורדת" של נטפליקס בה משחקת את התפקיד הראשי. התפקיד בסדרה זיכה אותה במועמדות לאמי בקטגוריית "השחקנית הראשית המצטיינת במיני-סדרה או בסרט", והייתה לישראלית הראשונה שהגיעה למעמד. היא אמנם לא זכתה, אבל עבור תקפידה בסרט היא זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל הסדרות של ברלין. 

 

בשנת 2021 פורסם ששירה האס מועמדת לפרס גלובוס הזהב על תפקידה ב"המורדת", זו הפעם הראשונה מזה 50 שנה שישראלית מועמדת לפרס גלובוס הזהב. שירה לא זכתה בפרס בסופו של דבר. בשנת 2020 היא זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בסרט זר בפסטיבל הסרטים טרייבקה, ובפרס אופיר לשחקנית המשנה על תפקידה בסרט "אסיה".

כוכבים נוספים ב-BIGI
: