אודי כגן

אבל אתם מכירים אותו גם כמנצור מאלישע
תאריך לידה: 08/06/1981
מזל: תאומית
עיר לידה: תל אביב, ישראל

אודי כגן ב-BIGI
:

הכירו את אודי כגן:

אודי כגן לפני הפריצה

אודי נולד בתל אביב. בתיכון למד במגמת תיאטרון שם פגש את דנה פוליג, לימים שותפתו ליצירה. אודי לא סיים את התיכון והחל ללמוד בבית הספר למוזיקה "רימון", שגם אותו לא סיים. את שירותו הצבאי עשה בסיירת חטיבת הצנחנים. כגן אובחן כלוקה בהלם קרב בעקבות שירותו הצבאי.

 

הצד המוזיקלי של אודי כגן

אחרי שירותו הצבאי הוא פגש במפיק צרפתי ששמע את השירים של אודי והחתים אותו על חוזה. כך יצא אלבומו הראשון של אודי כגן. שנה לאחר מכן עבר לפריז והחל לעבוד על אלבום נוסף ואף כתב פסקול לסרט אימה צרפתי. בשנת 2006 חזר אודי לישראל.

 

אודי כגן מככב לראשונה בטלוויזיה

לאחר שחזר לישראל החל ללמוד קולנוע. במהלך הלימודים כתב את הסדרה "סימני נשיכה" שהייתה קרובה להפקה על ידי YES, אך לבסוף הוחלט לעצור את הפרוייקט. באותה תקופה החל לפתח דמות חדשה, לסדרה חדשה בשם "משיח".

 

הוא ושותפתו ליצירה שוב היו במשא ומתן עם חברת YES ששוב החליטה לעצור את הפרוייקט. בתחילת 2013 החליט להפיק את הסדרה כסדרת רשת באופן עצמאי. הפרקים שעלו ליוטיוב זכו להצלחה אדירה תוך זמן קצר, מה שגרם לשחרור פרקים נוספים במהלך השנה שלאחר מכן. 

 

בתחילת שנת 2016 אודי ודנה החלו להפיק גרסה טלוויזיונית של משיח עבור קשת. הסדרה עלתה לאוויר בשנת 2018 וזכתה לעונה שניה בשנת 2021. על דמותו של משיח זכה אודי כגן בפרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2020 בקטגוריה "השחקן הטוב ביותר בסדרה הקומית". 

 

אודי כגן בארץ נהדרת

עם הצלחת הסדרה משיח, אודי כגן הצטרך כאורח לעונה ה-12 של ארץ נהדרת. בשנה שאחריה כבר הפך לשחקן קבוע וגילם שלל דמויות בולטות כמו: אורן חזן, דוד ביטן, דונלנד טראמפ ועוד. לאחר 3 עונות פרש אודי מהתוכנית וחזר אליה שוב לעונה נוספת בעונה ה-17 של הסדרה.

 

מנצור מ"אלישע"

בשנת 2015 החל אודי לשחק בקומדיית המצבים "אלישע" של ערוץ הילדים, הזמינה לצפייה גם ב-BIGI. אודי משחק את בעל הקפיטריה של בית ספר לצד יובל סמו, מלי לוי, עלמה זק, רבקה מיכאלי ושחקנים נוספים. שנה לאחר מכן השיק מופע סטנדאפ על סיפורים מחייו. בשנת 2021 אודי החל להנחות את הגרסה הישראלית לקארפול קריוקי.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: