שרון אלכסנדר

אבל אתם מכירים אותו גם כנוח מהחולמים
שחקן
תאריך לידה: 21/05/1962
מזל: שור
עיר לידה: תל אביב, ישראל

שרון אלכסנדר ב-BIGI
:

הכירו את שרון אלכסנדר:

מי זה שרון אלכסנדר?

שרון אלכסנדר נולד בשם שרון אלכסנדר הכהן. בצעירותו אימץ את שמו של אביו (אלכסנדר) כשם המשפחה שלו. כבר בגיל 10 הוא הופיע כקוסם בימי הולדת, דבר שהתמקצע בו והמשיך לעשות עד גיל 18. במקביל למופעי הקוסמות למד משחק בסדנאות שונות והופיע בהצגות ילדים. 

 

כשהיה בן 17 בלבד הוא התקבל לסרטו של זאב רווח "מצעי בגרות 80". מעט לפני שהתגייס שיחק בסדרת הטלוויזיה "חדר מורים". לאחר שחרורו מהצבא החל ללמוד תיאטרון בבית הספר למשחק "בית צבי". כשסיים את לימודיו שיחק בסרטים: "אחד משלנו" (עליו זכה בפרס אופיר) ו"נשיקה במצ"ח".

 

הפריצה של שרון אלכסנדר

בשנת 1991 השתתף בסרטים "שרה אהרנסון" ו"גמר גביע". במקביל שיחק בתיאטרון באר שבע בהצגות: "אילוף הסוררת", "מותו של סוכן", "מהומה רבה על לא דבר" ועוד. שנה לאחר מכן שרון זכה בפרס אופיר שני על הסרט "החיים על פי אגפא". באותה תקופה שיחק גם בסרטים: "סיפורי תל אביב", "חסד מופלא", "אישה זרה ועוד. 

 

בין השנים 1994 ו-1996 הוא כיכב בתיאטרון "הספריה" ותיאטרון "הבימה". בנוסף הוא שיחק גם בתיאטרון"הקאמרי" ובתיאטרון "בית לסין". בהמשך השתתף בסרט "מרקו פולו: הפרק האחרון" ושיחק בתיאטרון הסימטה. 

 

בית הספר למשחק

בשנת 1995 הקים יחד עם זוגתו לשעבר בית ספר למשחק ומשחק מול מצלמה. הם התמחו בשיטות חדשניות ללימוד משחק מול מצלמה. לאחר שהשניים נפרדו נסגר בית הספר למשחק, בעוד שרון המשיך להעביר קורסים במסגרות אחרות. 

 

במקביל לפעילות בית הספר למשחק הוא שיחק בסרטים: "אופציה", "כרוניקה של אהבה", "קשר עין", "שקרים לבנים", "תמונה קבוצתית עם אישה", "פיתוי" ו"מינכן", ובסדרות: "קפה פריז", "משחקי ילדים", "סיבת הרצח מוות", "טנלובלה בע"מ", ו"בובות".

 

שרון אלכסנדר אחרי סגירת בית הספר למשחק

לאחר סגירת בית הספר למשחק חזר אל במות התיאטרון. בין השנים 2005 ל-2007 הוא שיחק בהצגה "סינית אני מדברת אליך". בשנת 2018 השתתף בהצגה "אוגוסט: מחוז אוסייג" בתיאטרון הבימה. באותה תקופה הוא שיחק גם בסרט: "סוף שבוע בגליל".

 

בהמשך שיחק בסדרות "ילדי ראש הממשלה", "אחת אפס אפס", "תנוחי", "אניגמה", ו"החדש של עומרי גורדון". כמו כן הוא שיחק גם בסרטים: "מבצע שלאגר", ו"המחשמלים". בשנת 2020 החל לשחק במחזמר "מאמא מיה" של תיאטרון "הבימה".

 

שרון אלכסנדר בערוץ הילדים

שרון אלכסנדר הופיע לאורך השנים בתפקידים שונים בסדרות ערוץ הילדים. בשנת 2004 הוא שיחק בסדרה "אדומות" של ערוץ הילדים, הזמינה לצפייה גם ב-BIGI. בשנת 2009 שיחק בסדרה "חצויה". בשנת 2010 שיחק את אלכסנדר בסדרה "דאוס" ששודרה בערוץ הילדים וזמינה לצפייה ב-BIGI. 

 

בשנת 2011 שיחק את נוח, ראש העיר, בסדרה המצליחה "החולמים" לצד מיה דגן, אליאנה תדהר ותובל שפיר, ששודרה בערוץ הילדים. החולמים כזכור היא הסדרה ממנה יצאה סדרת הבת האהובה "גאליס". שתי הסדרות זמינות לצפייה בכל זמן שתרצו ב-BIGI.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: