דני לשמן

דורי מהשמיניה
שחקן ומתרגם
תאריך לידה: 30/10/1981
מזל: עקרב
עיר לידה: רמת גן, ישראל

דני לשמן ב-BIGI
:

הכירו את דני לשמן:

ילדותו של דני לשמן

דני לשמן נולד וגדל ברמת גן. כבר בגיל 7 הופיע לראשונה על במת פסטיבל "זהירות בדרכים". את לימודיו התיכוניים עשה במגמת התיאטרון של תיכון בליך ברמת גן. לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד לתואר ראשון בקולנוע באוניברסיטת תל אביב.

 

דורי מהשמיניה

בשנת 2005 נבחר לשחר בתפקיד הטלוויזיוני הראשון שלו בתוכנית "השמיניה" שם גילם את דורי. התוכנית ששודרה בערוץ הילדים זכתה לפופולריות רבה ונחשבת גם כיום לאחת מתוכניות הילדים והנוער הטובות בארץ. דני המשיך לשחק בסדרה למשך שלוש עונות, ומאוחר יותר שיחק גם ב-2 עונות הבת שלה "השמיניה הדור הבא" שתי הסדרות זמינות לצפיה ישירה ב-'BIGI'. 

 

דני לשמן לאחר "השמיניה"

דני לשמן החליט להפסיק את לימודיו לתואר בקולנוע ועבר ללמוד תיאטרון בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין. במהלך השנים הוא תרגם את המחזמר "מתגלגלים" וכמו כן גם תרגם שירים של להקת קווין עבור הופעה. בשנת 2009 הוא החל לשחק בעונה הראשונה והשנייה של הסדרה "חצויה". 

 

החל משנת 2010, דני לשמן הוא חלק משחקני תיאטרון הבימה. בנוסף במשך השנים תרם את כולו לסדרות וסרטים רבים אותם דיבב. עד שנת 2012 הוא הספיק לשחק ב-4 סרטים עלילתיים באורך מלא. בשנת 2015 גילם את תפקידו של ווף במחזמר "שיער" של הקאמרי.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: