מיכאל אלוני

אבל אתם מכירים אותו גם כאדם מהשמיניה
שחקן
תאריך לידה: 30/01/1984
מזל: דלי
עיר לידה: תל אביב, ישראל

מיכאל אלוני ב-BIGI
:

הכירו את מיכאל אלוני:

אדם מהשמיניה

מיכאל אלוני גדל בתל אביב. בצבא שירת כמפקד גדנ"ע. כבר בגיל צעיר החל לשחק ולהשתתף בפרסומות אבל הפריצה הגדולה הגיעה ב-2005 לאחר שיחרורו מצה"ל. מיכאל החל לגלם בסדרת הילדים והנוער "השמיניה" את דמותו של אדם הלוי למשך 3 עונות. במקביל שימש כמנחה בערוץ הילדים.

 

מיכאל אלוני בטלוויזיה

תוך כדי ההשתתפות ב"השמיניה", שיחק מיכאל בטנלובלה "האלופה". שנתיים לאחר מכן גילם את דמותו של יהלי ב"על קצות האצבעות". בין השנים 2006 ל-2009 הוא למד משחק בסטודיו למשחק ניסן נתיב. בשנת 2009 החל לשחק בעונה השנייה של "דאוס", ששודרה בערוץ הילדים וזמינה לצפייה ישירה ב-BIGI. שנתיים לאחר מכן שיחק בסיטקום "השועלים" ששודר בערוץ הילדים גם כן. 

 

מיכאל אלוני שיחק בסדרות ילדים ונוער נוספות. החל משנת 2012 הוא מנחה את הגרסה הישראלית של "The Voice". החל משנת 2013 הוא משחק בסדרה "שטיסל". בשנת 2014 חזר אל סדרות הילדים והנוער כשגילם את דמותו של נעם פסח ב"שוברי גלים".

 

בשנים האחרונות שיחק מיכאל בסדרות: "מתים לרגע", "בשבילה גיבורים עפים, "מלכות" ועוד. בשנת 2019 החל לשחק בעונה השלישית של "Gereenhouse Academy" של נטפליקס, וכמו כן גם בסדרת הטלוויזיה האמריקאית-ישראלית "הנערים". לאחרונה שיחק בסדרה "מלכת היופי של ירושלים".

 

מיכאל אלוני בקולנוע

הסרט הראשון בו השתתף, "למראית עין", יצא בעודו משחק תפקיד ראשי בשמיניה, בשנת 2006. שנתיים לאחר מכן, הוא שיחק בסרטי הטלוויזיה "חאלק'ה" ו"חורבה". בשנת 2009 שיחק בסרט "התגנבות יחידים", שנתיים לאחר מכן שיחק בסרט "השוטר".

 

בשנת 2012 שיחק בסרט "עלטה" שזכה במקום הראשון בפסטיבל הסרטים בחיפה. שנתיים לאחר מכן גילם את התפקיד הראשי בסרט "מקום בגן עדן". בשנת 2017 יצאו שני סרטים בהם שיחק: "אנטנה" ו-"ואז היא הגיעה". שנה לאחר מכן שיחק בסרט "אין בתולות בקריות".

 

מיכאל אלוני בבמות התיאטרון

מיכאל אלוני שיחק לראשונה בהצגה "אינגעלע" שזכתה בפרס ראשון בפסטיבל הפרינג' של תיאטרון הסטודיו חיפה. בשנת 2014 החל לשחק בתיאטרון הקאמרי בהצגה "הפושעים החדשים". בשנת 2018 חזר אל במות התיאטרון בהצגה "עקומים" של תאטרון הבימה. 

 

מיכאל אלוני הוציא בשנת 2017 את ספרו הראשון "אהבה בימי שפעת", במקביל יצא סרט קצר שהפיק, כתב ובמיים, "שיר", שמספר את סיפור השכול דרך העיניים של נערה מתבגרת מרדנית בת 17, שמנסה לברוח מהזיכרון האישי שלה.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: