יעל גרובגלס

אבל אתם מכירים אותה גם כג׳יני מהאי
שחקנית
תאריך לידה: 31/05/1984
מזל: תאומים
עיר לידה: פריז, צרפת

יעל גרובגלס ב-BIGI
:

הכירו את יעל גרובגלס:

יעל גרובגלס לפני הפרסום

יעל נולדה בפריז, בת יחידה לאם אוסטרית שהתגיירה ולאבא יהודי-צרפתי. כשהייתה בת שנתיים עלתה יחד עם הוריה לארץ והתגוררה ברעננה. כבר בגיל צעיר היא למדה בלט ומחול. את לימודי המשחק שלה עשתה בסטודיו לאמנויות התיאטרון מיסודו של יורם לוישטיין.

 

ג'יני מהאי

יעל החלה את דרכה כדוגמנית בשנת 2004. שלוש שנים מאוחר יותר הופיעה בפעם הראשונה כשחקנית בסדרת הטלוויזיה "אולי הפעם". באותה שנה החלה לגלם את דמותה של ג'יני בסדרה "האי", של ערוץ הילדים (שזמינה לצפייה ישירה ב-BIGI), אותה שיחקה למשך שלוש עונות עד שנת 2010. 

 

יעל גרובגלס בסדרות וסרטים ישראלים

בשנת 2010 שיחקה בסרט האימה הישראלי "כלבת". באותה שנה החלה להשתתף במחזה "שחק אותה סם" בתיאטרון באר שבע. במהלך השנים השתתפה בסדרות: "רמזור", "תנוחי", "סברי מרנן", "זכוכיות", ג'רוזלם" ובסדרות וסרטים נוספים. 

 

יעל גרובגלס כובשת את הוליווד

לאחר ירידת הסדרה "האי", יעל נסעה לנסות את מזלה בארצות הברית. בשנת 2011 כיכבה בקליפ לשיר "Say you Like Me" של We The Kings". שנתיים מאוחר יותר כיכבה בפרק פיילוט לסדרה שלא נרכשה ומשנת 2013 ועד 2014 שיחקה דמות משנה בסדרה "ממלכה".

 

פטרה מג'יין הבתולה

בין השנים 2014 ל-2019 כיכבה בסדרה המצליחה "ג'יין הבתולה", בה משחקת תפקיד כפול – פטרה, ואחותה התאומה – אנסקה. הסדרה זכתה לאהדה רבה ברחבי העולם וכמו כן גם בפרס גלובוס הזהב בקטגוריית הסדרה הקומית או המוזיקלית הטובה ביותר. 

 

ההצלחה של יעל גרובגלס בארצות הברית

בשנת 2016 השתתפה בסדרה "האקסית המטורפת" ושיחקה בסרט הקצר "Grace Note". שנה מאוחר יותר שיחקה בכמה פרטים בסדרה "סופרגירל". בשנת 2018 יצא הסרט "An Interview with God" בו היא מככבת ומשחקת את דמותה של שרה.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: