יעל אבקסיס

מנחת עבר של ערוץ הילדים
תאריך לידה: 19/07/1967
מזל: סרטן
עיר לידה: אשקלון, ישראל

יעל אבקסיס ב-BIGI
:

הכירו את יעל אבקסיס:

תחילת הקריירה של יעל אבקסיס

יעל אבקסיס נולדה באשקלון וגדלה בבת-ים לאמא שחקנית וזמרת, אביה נפטר כשהייתה בת 10. כבר בגיל 14 החלה לדגמן והשתתפה בקמפיינים שונים. קריירת המשחק שלה התחילה בשנת 1991 כשהשתתפה בסרט הקולנוע הצרפתי-ישראלי ״עבור סאשה״. שנה לאחר מכן שיחקה בסרט ״סיפורי תל אביב״. בשנת 1993 יעל שיחקה בסרטים ״זרים בלילה״ ו״הירושה״.

 

יעל אבקסיס בערוץ הילדים

בשנת 1993 הצטרפה יעל אבקסיס לצוות מנחי ערוץ הילדים. יעל הנחתה את התוכניות: ״הכיתה המעופפת״, ״כדור פורח״, ״ששטוס״ ועוד. בשנת 1998 עזבה את הערוץ וחזרה אליו בשנת 2000 כדי לשחק בסדרה ״עץ הפטפוזים״. 

 

הפריצה של יעל אבקסיס

בשנת 1994, יעל אבקסיס השתתפה יחד עם ליאור מילר בפרסומת לחברת אופנה מובילה. הפרסומת זכתה לפופולריות רבה והביאה את יעל אבקסיס לתודעה הציבורית. באותה שנה היא נבחרה להנחות את הפסטיגל. מלבד ההנחיה בערוץ הילדים, יעל אבקסיס הוציאה בשנת 1998 קלטת ילדים בשם ״חיבוקי״ שזכתה להצלחה רבה. בשנת 2003 היא הנחתה את התוכנית ״פרפרים של שבת״ בערוץ הופ. 

 

יעל אבקסיס בטלוויזיה

אחד התפקידים המזוהים ביותר עם יעל אבקסיס הוא תפקידה בסדרה ״שבתות וחגים״ שעליו קיבלה את פרס מסך הזהב בקטגוריית ״השחקנית הטובה ביותר״. בהמשך שיחקה גם בסדרות: ״תיבת נוח״, ״חטופים״ (על תפקידה בסדרה זכתה בפרס האקדמיה לטלוויזיה בקטגוריית ״השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה״), ״אדמה״ ועוד.

 

יעל אבקסיס בקולנוע

בשנת 1996 יעל שיחקה במספר סרטי טלוויזיה צרפתיים. בהמשך שיחקה בסרטים: ״קדוש״, ״ימי אנטבה״, ״חיים זה חיים״ ותחיה ותהיה״. בשנת 2005 שיחקה לצד אמה בסרט הטלוויזיה ״חתה יסבח סבח״ שזכה בפרס האקדמיה לטלוויזיה. בהמשך שיחקה גם בסרטים: ״שבעה״, ״קפיצה לחו״ל״, ״לצוד פילים״, ערבים רוקדים״ ועוד.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: