מיכל ינאי

מנחה בערוץ הילדים לשעבר
תאריך לידה: 18/06/1972
מזל: מאזניים
עיר לידה: רמת גן, ישראל

מיכל ינאי ב-BIGI
:

הכירו את מיכל ינאי:

תחילת הקריירה של מיכל ינאי

מיכל ינאי נולדה וגדלה ברמת גן. כבר כשהייתה ילדה החלה לשחק בהצגות ילדים וכבר בגיל 11 הופיעה ב״פסטיבל שירי הילדים״. היא התפרנסה בילדותה מהנחיית מסיבות יום הולדת. את לימודיה התיכוניים עשתה במגמת התיאטרון של ״תלמה ילין״. 

 

בעודה בתיכון החלה לשחק בהצגות ב״תיאטרון הבימה״ ולהופיע בתוכנית ״קשרים מצוירים״ בערוץ הראשון. בשנת 1990 שיחקה בסרט הקולנוע ״נשיקה במצ״ח״ ולאחר מכן התגייסה לתיאטרון צה״ל ובהמשך למדה משחק בבית הספר ״בית צבי״.

 

מיכל ינאי בערוץ הילדים

במהלך לימודיה ב״בית צבי״ מיכל ינאי הצטרפה לצוות המנחים של ערוץ הילדים והגישה את התוכניות ״תיבת ההפתעות״, ״גינת ההפתעות״, ״הכיתה המעופפת״ ו״ששטוס״ שחוזרת לעונה חדשה לראשונה אחרי 7 שנים! 

 

מיכל ינאי ממשיכה להיות כוכבת ילדים

מיכל ינאי הגישה בערוץ 2 את התוכנית ״הקרנבל של מיכל״ ברצועת השבת של הערוץ. בהמשך הנחתה גם את תוכנית הכשרונות לילדים ״בראבו״. באותה תקופה שיחקה גם במחזות זמר שונים וכתבה טור שבועי, ״שירת המיכל״, בשבועון הילדים ״כולנו״.

בנוסף מיכל זכתה פעמיים בפסטיגל: בשנת 1993, עם השיר ״שלום היא מילה שימושית״ ובשנת 1995 עם השיר ״לדבר עם חיות״. בהמשך השתתפה גם בפסטיגל 1996, 1998, 2000, 2016 (״היי סקול פסטיגל 2: הגמר הגדול״) ובשנת 2020 בחגיגות ה-40 שנים לפסטיגל. בנוסף היא שיחקה ב״השמיניה״, ״מותק של פסטיבל״, ״שוברי גלים״, ״צוות הצלה״, ״יומני החופש הגדול״ ועוד.

 

מיכל ינאי בטלוויזיה

בסוף שנות ה-90 מיכל ינאי הנחתה את התוכנית ״שש וחצי״ בערוץ 2. בשנת 2003 סיקרה את טקס האוסקר מטעם ״ערוץ E!״ הישראלי. בהמשך שיחקה בסדרות ״אולי הפעם״, ״משמורת״, ״טיפול נמרץ״, ״השיר שלנו״, ״פולמון״ ועוד.

 

מיכל ינאי בקולנוע ובתיאטרון

מיכל ינאי שיחקה בסרט ״תמונה קבוצתית עם אישה״, באותה תקופה השתתפה גם בהצגות ״תשוקה״ ו״דצמבר״. בשנת 2007 היא שיחקה בתפקיד ראשי בסרט ״כשניטשה בכה״ ובהצגה ״אבניו Q״. בשנת 2011 שיחקה בהצגה ״בעל למופת״. בשנת 2020 החלה לשחק לסירוגין במחזה ״הנשים של ג׳ייק״. כיום היא מתגוררת עם בעלה באתונה שביוון.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: