עודד מנשה

מנחה ערוץ הילדים בעבר
תאריך לידה: 29/09/1969
מזל: מאזניים
עיר לידה: תל אביב, ישראל

הכירו את עודד מנשה:

תחילת דרכו של עודד מנשה

עודד מנשה נולד וגדל בתל אביב. כבר בתקופת התיכון, בבית הספר ״אליאנס״, התבלט כשחקן. לאחר לימודיו הוא התגייס לצה״ל ושירת בלהקת חיל החינוך ובתיאטרון צה״ל. לאחר שהשתחרר היה חלק מרביעיית ״רקע דומה״ והופיע עם הרביעיה בפינה קבועה בתוכנית ״זהו זה!״.

 

עודד מנשה מתחיל להנחות

את טביעת הרגל שלו כמנחה עשה עודד מנשה בשנת 1990 כמגיש התוכנית ״רואים 6/6״ בערוץ הראשון. שנה לאחר מכן החל להנחות בערוץ הילדים, שם שימש כמנחה במשך 14 שנה והיה למנחה הוותיק ביותר בערוץ הילדים באותה תקופה, שיא שנשבר מאוחר יותר על ידי טל מוסרי

 

עודד מנשה הנחה בין היתר את התוכניות ״הכיתה המעופפת״, ״אולפן ערוץ הילדים״ וכמובן את ״ששטוס״ המיתולוגית, שירדה מהמסך בשנת 2014, וחוזרת לראשונה לעונה חדשה ״ששטוס 2022״. בנוסף הנחה בין היתר גם את התוכניות: ״קרב סכינים״ בערוץ 10, ״קולה של אמא״ בגלי צה״ל והחל משנת 2014 הוא מנחה בערוץ 20. 

 

הופעותיו של עודד מנשה בסדרות טלוויזיה

תפקיד המשחק הראשון של עודד מנשה היה בשנת 1992 בתוכנית ״עניין של זמן״, ובאותה השנה השתתף בסרט ״ללקק ת׳תות״. שנתיים מאוחר יותר שיחק בסרט הטלוויזיה של ערוץ הילדים ״הסופגניה המעופפת״. בהמשך שיחק גם ב״לחיי הערבה״ ו״הצלצול הוא בשבילי״ בערוץ הילדים.

 

בשנת 2007 החל לשחק בטנלובלה ״האלופה״ ושנה לאחר מכן בסדרה ״משמורת״. בשנת 2017 חזר לשחק בסדרות ילדים ושיחק ב״אחותי קפצה כיתה״. בנוסף, עודד מנשה דיבב סדרות וסרטים רבים ביניהם: ״פיטר פן״, ״מיקי מאוס – בן המלך והעני״, ״המומינים״, ״על מה ולמה״ ועוד. 

 

הופעתיו של עודד מנשה על הבמות

עודד מנשה השתתף בפסטיגל 1994, מאוחר יותר חזר אל בימת הפסטיגל גם בפסטיגל 1997, פסטיגל 2000, פסטיגל ״לא יאומן כי פסטיגל״ בשנת 2004, ובשנת 2020 בחגיגות ה-40 שנה לפסטיגל. בנוסף עודד מנשה שיחק גם במחזות הזמר ״סביב העולם בשמונים יום״ ו״יוסל׳ה קמצן קדוש״.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: