נורמן עיסא

אבל אתם מכירים אותו גם כראובן מהחולמים
שחקן
תאריך לידה: 17/06/1967
מזל: תאומים
עיר לידה: חיפה, ישראל

נורמן עיסא ב-BIGI
:

הכירו את נורמן עיסא:

ילדותו של נורמן עיסא

נורמן עיסא נולד וגדל בחיפה והוא בן למשפחה נוצרית-ערבית-מארונית (בני הלאום הארמי). את לימודי המשחק שלו עשה בבית הספר לאמנויות הבמה "בית צבי". את הופעת הבכורה שלו על המסך הגדול עשה בסרט "שחקנים" ב-1995. 

 

תפקידיו של נורמן עיסא בתיאטרון

במהלך השנים נורמן שיחק וביים הצגות רבות בתיאטראות שונים ברחבי הארץ: תיאטרון הקאמרי, תיאטרון באר שבע, תיאטרון חיפה ועוד. הוא שיחק במחזות "רומיאו ויוליה", "חלום ליל קיץ", "אותלו", "המלט" ורבים אחרים. 

 

במהלך השנים נורמן פעל רבות במסגרת התיאטרון הערבי-עברי ביפו וביים מספר הצגות. אחת מההצגות הללו היא "אח אח בום טראח", שזכתה בפרס הבימוי, המחזה, התפאורה והתאורה הטובים ביותר בפסטיבל חיפה להצגות ילדים. הצגתו "ערבים רוקדים" גם זכתה לציון לשבח ב"פסטיבל תיאטרונטו".

 

נורמן ביים את הצגת היחיד "פשוטה" שזכתה בפרסים רבים. ההצגה הוצגה בין השנים 2007 ל-2012 ב"הבימה". בשנת 2012 נורמן ייסד עם אשתו את התיאטרון הרב-תרבותי לילדים ולנוער "אלמינא", ביפו. באותה שנה זכה בפרס התיאטרון הישראלי על משחקו בהצגה "אמנות".

 

בשנת 2013 נורמן נבחר למנהל האומנותי של פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים. שנתיים מאוחר יותר החל לשחק בתיאטרון הבימה בהצגה "משפחה עליזה". באותה שנה זכה בפרס אופיר על משחקו בסרט "מלחמת 90 הדקות" בקטגוריית ״שחקן המשנה הטוב ביותר". 

 

בשנת 2016 החל לשחק במחזה "לבד בברלין" בתפקיד הראשי. שנתיים מאוחר יותר החל לביים את המחזה "עיתונאי על תנאי" של גיא מרוז, שמוצג ב"הבימה". שנתיים מאחור יותר החל לשחק במחזה "הילד חולם". בשנת 2019 החל להופיע במופע "לא נורמאני", העוסק בחייו. 

 

עבודה ערבית

בשנת 2007 נורמן עיסא החל לגלם את אמג'ד בסדרה המצליחה "עבודה ערבית" ששודרה בערוץ 2. זהו התפקיד הזכור ביותר של נורמן. הסדרה שודרה במשך 4 עונות וירדה משידור בשנת 2013. על משחקו בסדרה זכה בפרס "השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית" לשנת 2012 מטעם האקדמיה הישראלית.

 

ראובן "מהחולמים"

בשנת 2011 החל לשחק את תפקידו של ראובן, סגן המנהל של "המלונה", בסדרה "החולמים" ששודרה בערוץ הילדים. כעת ניתן לצפות ב"החולמים" בצפייה ישירה בכל זמן שרק תרצו ב-BIGI. מאוחר יותר הוא שיחק בסרט "אחותי היפה", על התפקיד בסרט היה מועמד לפרס אופיר בקטגוריית שחקן המשנה. 

 

המשך הקריירה של נורמן עיסא

בשנת 2014 נורמן שיחק בסרט "אנא ערביה" ובסרט "ערבים רוקדים". שנה לאחר מכן השתתף בתוכנית המציאות "מאסטר שף VIP". החל מאותה שנה הוא משחק בתוכנית "לה פמיליה". בשנת 2019 שיחק בסרט הקומדיה "מבצע שלאגר".

כוכבים נוספים ב-BIGI
: