לי בירן

שחקן ומוזיקאי
תאריך לידה: 16/12/1989
מזל: קשת
עיר לידה: כפר סבא, ישראל

לי בירן ב-BIGI
:

הכירו את לי בירן:

לי בירן לפני הפריצה

לי נולד בכפר סבא. כבר בתיכון החל ללמוד במגמת מוזיקה, הקליט שירים והיה המתופף בלהקה המקומית "פיג'אן". בשנת 2007 הוציא באופן עצמאי מיני אלבום שנקרא "Playing the game" שזכה לשבחים על ידי מבקרי מוזיקה מחוץ לארץ.

 

לי בירן בכוכב נולד

בשנת 2008 התקבל לעונה השישית של תוכנית המציאות "כוכב נולד". לי היה אחד מהמתמודדים הבולטים בתוכנית והגיע לגמר וזכה במקום השני. במהלך התוכנית ביצע גרסאות כיסוי לשירים רבים בעיבודים מוזיקליים מקוריים שלו.

 

לי בירן כשחקן

בשנת 2010 התקבל לראשונה לסדרת טלוויזיה לילדים ולנוער ובכך התחיל את קריירת המשחק שלו. באותה שנה השתתף לראשונה גם בפסטיגל. בשנת 2011 החל לשחק בסדרה "ילדי ראש הממשלה" ושנה לאחר מכן השתתף במופע "מותק של פסטיבל". 

 

לי בירן שיחק בסדרות רבות, בעיקר לילדים ונוער. אחת הבולטות שבהן היא Oboy ששודרה בערוץ הילדים וזמינה לצפייה ב-BIGI. ב"או בוי" הוא גילם את תפקידו של ג'וני, חבר צוות בלהקה. כל שירי הסדרה נכתבו, הולחנו והופקו על ידו. הסדרה זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר לילדים ונוער בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2016. 

 

בשנת 2019 השיק את סדרת הרשת "אחשלירוח" אותה יצר יחד עם קווין רובין ויובל סגל. הסדרה הקומית זכתה להצלחה רבה בקרב הנוער בישראל. בשנת 2020 שיחק את תפקידו של יוני בדרמה "שעת נעילה" של כאן 11. 

 

הקריירה המוזיקלית של לי בירן

ללי בירן סינגלים רבים, אותם הוציא במהלך השנים לצד השתתפות בפסטיגלים רבים. בשנת 2015 יזם, הפיק והשתתף במופע "לוקחים את הזמן" שכולל בתוכו עיבודים חדשים לקלאסיקות על זמניות. בשנת 2018 יזם והפיק מופע משירי הכבש השישה עשר לצד אליאנה תדהר. לי בירן הוא בן זוגה של אליאנה תדהר, אליה מאורס בשנה האחרונה.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: