ששי קשת

אבל אתם מכירים אותו גם כאפרים מלה לה לנד
שחקן וזמר
תאריך לידה: 24/11/1947
מזל: קשת
עיר לידה: גליל ים, ישראל

ששי קשת ב-BIGI
:

הכירו את ששי קשת:

איך ששי קשת התפרסם?

ששי קשת נולד בקיבוץ גליל ים. בשנות ה-60 היה אחד מכוכביה הבולטים של להקת הנח"ל. הוא השתתף בתוכניות להיט וגם הקליט את "אילו ציפורים", "גוונים" ושירים נוספים לצד טוביה צפיר, שלום חנוך, שולה חן ועוד. במלחמת ששת הימים התמודד עם מות חברו ראובן פיק. באותה מלחמה היה עד לכתיבת הבית הנוסף של ירושלים של זהב על ידי נעמי שמר. 

 

קריירת השירה של ששי קשת

ששי קשת הפך לכוכב גדול, בעיקר בקרב צעירים, עם שחרורו מצה"ל. ב-1971 הוציא אלבום הנושא את שמו שהיה להצלחה אדירה  והגיע למעמד של "אלבום זהב". באותה תקופה זכה בתואר זמר השנה במצעד הפזמונים העברי השנתי. ב-1974 זכה במקום הראשון בפסטיבל לשירי ילדים. בנוסף הוא זכה במקום הראשון גם בפסטיבל הזמר המזרחי ב"לנצח שיר מזמור״. 

 

בשנת 1982 כשמאחוריו רשימה של להיטים, הוא השתתף בקדם האירוויזיון. בשנת 1986 הוציא אלבום חדש, "אל תמהר" שהורכב מיצירות של מיטב משוררי ישראל. אלבומו משנות ה-80 "עולם אחר" זכה גם הוא להערכה רבה. ששי קשת ממשיך להופיע עם שיריו גם היום ובין להיטיו הגדולים ניתן למצוא את: "הלילה הארוך ביותר בעולם", "ומתוק האור בעיניים", "איש לבן איש שחור" ועוד. 

 

קריירת המשחק של ששי קשת

כבר עם שיחרורו מצה"ל בשנות ה-70 כיכב במספר סרטי קולנוע כמו: "הבלש האמיץ שוורץ", "הלהקה" ועוד. בשנות 1972 הוא הכיר את השחקנית יונה אליאן בצילומים לסרט "נורית", ולאחר מכן ב-1973 הם התחתנו. בשנות ה-80 כיכב לצידה בסדרת הטלוויזיה "שלוש ארבע חמש וחצי". בשנת 1981 שיחק במחזמר "ברנשים וחלומות".

 

אהבתו לתיאטרון לא פסקה ב"ברנשים וחלומות" והוא כיכב גם במחזות: "צלילי המוסיקה", "אופרה בגרוש", "ספר הג'ונגל", "שיקגו", "עלובי החיים", "תמונתנו של דוריאן גריי" והצגות תיאטרון רבות אחרות. החל משנת 2005 הוא משחק גם בתיאטרון "יידישפיל".  באותה שנה הוא השתתף גם בטנלובלה "פיק אפ".

 

אפרים מ"לה לה לנד"

בשנת 2008 ששי קשת שיחק בקומדיה המוזיקלית "לה לה לנד" ששודרה בערוץ הילדים וכעת זמינה לצפייה ישירה בכל זמן שתרצו גם ב-BIGI. במשך השנים המשיך להופיע על הבמות במופעים שונים. בשנת 2011 התמנה למנכ"ל והמנהל של תיאטרון היידישפיל. החל משנת 2017 הוא מופיע לצד אישתו במופע "עדיין נשואים?". לאחרונה החל לככה במחזמר "לא רק בלונדינית".

כוכבים נוספים ב-BIGI
: