ישראל קטורזה

אבל אתם מכירים אותו גם כפיני מהמלון של פיני
קומיקאי, סטנדאפיסט ושחקן
תאריך לידה: 10/04/1968
מזל: טלה
עיר לידה: נאטר, צרפת

ישראל קטורזה ב-BIGI
:

הכירו את ישראל קטורזה:

ישראל קטורזה לפני הסטנד-אפ

קטורזה נולד בצרפת ועלה לישראל כשהיה בן 4. בחטיבה ובתיכון למד בבית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה, שם המשיך גם ללימודי י"ג בלימודי טכנאות אלקטרוניקה. לאחר שחרורו משירות הקבע החל ללמוד משחק ב"סטודיו למשחק של יורם לוינשטיין". 

 

ישראל קטורזה בסטנד-אפ

קטורזה הוא אחד מעמודי הטווח של הסטנד-אפ הישראלי. את תחילת דרכו עשה בבסיס, כשעוד היה בשירות קבע, במקביל החל להופיע גם במועדונים בתל אביב. ב-1993 הופיע בפינת הסטנד-אפ של דודו טופז שבעקבותה זכה לפרסום. מאז ועד היום קטורזה מופיע על במות בכל רחבי הארץ. 

 

ישראל קטורזה ברדיו

בתחילת שנות ה-90 החל להופיע בתוכנית "דידי לוקאלי" ב"רדיו ללא הפסקה" שם גילם את הדמות הקומית "צוגה" לצידו של דידי הררי.

ישראל קטורזה בטלוויזיה ובקולנוע

ב-1997 קטורזה הגיש לראשונה פינה בתוכנית "שישי וחצי". שנה לאחר מכן החל להנחות את "כולם שווים". ב-1999 החל לשחק בתוכנית המחזות "כל העולם במה" ששודרה בערוץ הילדים וזמינה לצפייה ישירה ב-BIGI. 

 

בשנת 2004 כיכב בסרטו של אבי נשר "סוף העולם שמאלה" והנחה את תוכנית הטלוויזיה "משפחת קמיצ'לי". ב-2007 שיחק בסרט הצרפתי-ישראלי "התנתקות". החל משנת 2008 ועד 2019 ישראל קטורזה היה פאנליסט קבוע בתוכנית "מועדון לילה" לצידו של ארז טל.

 

ישראל שיחק והשתתף בין היתר גם בסדרות, בתוכניות ובסרטים "העולם מצחיק", "כידון", "הלהקה האחרונה בלבנון", "סיפורים מהכורסא", "לבד בבית", "זה לא אולפן שישי" וכמו כן גם דיבב בסרטים "החתול במגפיים: הסיפור האמיתי", פלא של פארק" ועוד. 

 

בשנת 2013 החל לשחק בתפקיד הראשי בסדרה "ישראל" שאותה יצר, שנמכרה לרשת ABC האמריקאית. בשנת 2017 החל לשחק את התפקיד הראשי בסדרה "המלון של פיני" של ערוץ הילדים, שזמינה לצפייה גם ב-BIGI.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: