100 בתנ"ך

2007 |

3 עונות

בפנימייה החקלאית "בראשית" לומדת חבורת נערים רגילה לחלוטין, גיא סלניק, נריה ליסטר, ניתאי דגן, אוריה פרשיץ, דוד שאול, עדי בובליל, אלה ארמוני, ים ויינברג והילה שניצקי. כמו כל חבורה הם רבים, צוחקים, מבלים ומתווכחים. המנהלת (ציפי שביט) וכמובן ליאורה (ירדן בר-כוכבא), המורה החדשה שלהם לתנ"ך, היא לא המורה השגרתית והרגילה.

בכל פרק גיבור מרכזי אחר שיגלה דמיון בינו לבין דמות אחרת בתנ"ך – הוא יחווה קונפליקטים דומים, סיטואציות דומות, אבל בסופו של דבר יעשה את הבחירה שמתאימה לו ולימינו.

שחקנים:

ציפי שביט, ירדן בר-כוכבא, גיא סלניק, נריה ליסטר, ניתאי דגן, אוריה פרשיץ, דוד שאול, עדי בובליל, אלה ארמוני, ים ויינברג והילה שניצקי.

פרקי העונה

הסדרה מתרחשת בבית ספר חקלאי, ובמרכזה ליאורה (ירדן בר כוכבא) - המורה החדשה והלא שגרתית לתנ"ך, שהגיעה מבית ספר לאומנויות, וכמה מילדי כיתה ח'2, כיתה שתלמידיה מעדיפים לעשות הכל חוץ מללמוד. בכל פרק עוסקים בסיפור תנכ"י אחר, כשתלמידי הכיתה מושפעים מהסיפור שלמדו בכיתה. בכל פרק גיבור מרכזי אחד, הדומה באופיו ותכונותיו לגיבור התנ"כי, חווה קונפליקטים דומים, אבל בסופו של דבר עושה את הבחירות המתאימות לו, בחיים היום.
סדרת הדרמה עטורת השבחים, בהשתתפותה של ירדן בר כוכבא (המורה לתנ"ך) וציפי שביט (המנהלת) המציגה את סיפורי התנ"ך באופן המשתלב עם חיי היומיום של בני נוער הלומדים בבית ספר חקלאי.בכל פרק לומדים החבר'ה נושא אחר בשיעור תנ"ך, שמשתקף במערכות היחסים וסיפורי החיים שלהם. בית הספר החקלאי מספק כר נרחב לאהבות וקנאות, המתרחשות על רקע הבריכה, הרפת והלול.
סדרת הדרמה עטורת השבחים, בהשתתפותה של ירדן בר כוכבא (המורה לתנ"ך) וציפי שביט (המנהלת) המציגה את סיפורי התנ"ך באופן המשתלב עם חיי היומיום של בני נוער הלומדים בבית ספר חקלאי.בכל פרק לומדים החבר'ה נושא אחר בשיעור תנ"ך, שמשתקף במערכות היחסים וסיפורי החיים שלהם. בית הספר החקלאי מספק כר נרחב לאהבות וקנאות, המתרחשות על רקע הבריכה, הרפת והלול. בעונה השלישית מצטרפים לכיתה שני תלמידים חדשים: בר (הילה שניצקי, מסכים), ילדת טבע פרועה שאינה מוצאת את מקומה במסגרת החדשה, ורני (דוד שאול)חבר ילדות של שימי (נריה ליסטר) מהשכונה. עוד יתארח בעונה השלישית דורי בן זאב, בתפקיד המורה לספורט. בין הנושאים של העונה החדשה: איוב, כרם נבות, שאול והאתונות,מגדל בבל, מגילת אסתר, שאול ודוד, משל יותם, נח והמבול.
מאה-בתנך-עונה-1-פרק-1
פרק 1 - אחים
ליאורה, מורה חדשה לתנ"ך, מגיעה לבי"ס חקלאי "בראשית" ונוחתת היישר לזרועותיה של כיתה ח'2 הבעייתית. שימי וגיא, תלמידי הכיתה, מכינים לה הפתעה שבגללה הם נענשים בדרך לא שגרתית. ההשתלשלות מביאה את השניים לקנאה גדולה, ולמבחן אמת של החברות ביניהם.
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-1-פרק-2
פרק 2 - קרב תרנגולים
על רקע היריבות הישנה של הבנים של כיתה ח' עם היודניקים הקשוחים של ביה"ס, מתמודדים אורי וגיא על ליבה של אחת הבנות.
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-1-פרק-3
פרק 3 - חלומות
דורי מגלה שיש לו כישרון מיוחד בחיזוי העתיד ובפענוח חלומות. האם יש לו מזל, או שהוא בעל חוש שישי אמיתי? האם הכישרון הזה יעזור לו לשפר את מעמדו הרעוע בכיתה?
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-1-פרק-4
פרק 4 - הסוד של יסמין
יסמין לומדת בכיתה ח'2 כבר כמעט שנה. כעת הגיע הזמן לספר לחבריה את הסוד הגדול שלה. (נושא הפרק: רות המואביה)
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-1-פרק-5
פרק 5 - בחירתה של ליאורה
גיא ודורי מתמודדים על הזכות לייצג את הכיתה בחידון התנ"ך השנתי של ביה"ס, ולזכות את כיתתם ביום כיף לגליל. ליאורה חושבת שהיא יודעת מי מהשניים יזכה, אך לא לוקחת בחשבון את התוצאות הלא צפויות של מעשיה.
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-1-פרק-6
פרק 6 - פגיעה ישירה
שולמית המנהלת לא מוכנה לספוג עוד אלימות בביה"ס, ומחליטה להעיף את שימי אחת ולתמיד. חבריו לכיתה מסרבים להשלים עם רוע הגזירה, אך רק אחד מהם מעז לעשות צעד ולהתעמת עם המנהלת פנים מול פנים.
23 דק'
מאה-בתנך-עונה-1-פרק-7
פרק 7 - עירומים
בביה"ס מתקיימת תחרות ציורים מטעם קונסוליית צרפת בישראל. חלומה של גלי, לנסוע לפריס עשוי להתממש, אך בשביל שזה יקרה היא מתפתה לדרכי פעולה בעייתיות. אגב כך, היא מעמידה את חברותה עם אורי בניסיון לא פשוט.
26 דק'
מאה-בתנך-עונה-1-פרק-8
פרק 8 - המסיבה
המסיבה שכולם חיכו לה עומדת להתקיים הערב. שימי מפתיע את לילי ומסכים ללכת איתה לאירוע הכיתתי. אלא שהיריבות של שימי עם היודינקים הקשוחים של בי"ס מביאה לתפנית דרמטית ובלתי צפויה בתוכניות.
23 דק'
מאה-בתנך-עונה-2-פרק-9
פרק 9 - חמוץ ומתוק
הלהקה של הכיתה מתכוננת למופע הגדול לרגל חגיגות השישים לבראשית. לילי, סולנית הלהקה חוטפת וירוס מסתורי ומציעה שיסמין תשיר במקומה. מה שהיא לא לוקחת בחשבון זה שיסמין שרה הרבה יותר יפה ממנה.... החזרות נמשכות ולילי מרגישה יותר ויותר זנוחה ומקופחת....בעיקר לאור העובדה שדווקא שימי הוא זה שמתלהב מיסמין יותר מכולם. כשהיא מבריאה היא מבינה שכבר כמעט מאוחר מידי...
23 דק'
מאה-בתנך-עונה-2-פרק-10
פרק 10 - אבא
אבא של שימי (שרון אלכסנדר) מגיע במפתיע לביקור בארץ, אחרי שלא יצר עם שימי קשר כחצי שנה. שימי מאושר כמו שלא היה מעודו. הוא מסדר לו מקום לינה בפנימייה ורוצה להישאר קרוב אליו ולבלות איתו כמה שיותר. מה שהוא לא יודע זה שאביו מסובך בחובות כבדים. למרות שכולם מזהירים אותו, שימי מתעקש להאמין שהפעם זה יהיה אחרת...
23 דק'
מאה-בתנך-עונה-2-פרק-11
פרק 11 - מחכים לאורי
הבנים משועממים. הם מחליטים לגנוב טרקטור ולנסוע איתו לטיול בשדות. הכל עובד נהדר עד שדורי מחליט לנהוג בדרך חזרה וגורם לפנצ'ר בגלגל. אורי יוצא להביא טרקטור נוסף כדי לחלץ את החברה' אולם השעות נוקפות, החום כבד ואורי לא מופיע חזרה.... האם החברה' יבגדו בו וינטשו את המקום? האם אורי יצליח במשימה? האם החברות הנצחית בין הבנים תחזיק מעמד? ומי הראשון שישבור אותה?
23 דק'
מאה-בתנך-עונה-2-פרק-12
פרק 12 - אהבה ממבט ראשון
ליסמין חבר חדש מהיודאלפים - בועז. (מקס אולארצ'יק) הוא לוחץ עליה שתעבור לגור בפנימייה למרות התנגדותו של אביה לכך. יסמין מחליטה להעמיד את בועז למבחן... האם הוא יסכים לבקש מאביה לצאת איתה? לתדהמתם של השניים איברהים מבקש מהם לקחת לדייט גם את נדיה, אחותה הגדולה של יסמין. האם אהבתם של בועז ויסמין תחזיק מעמד? כמה סבלנות יש לבועז, על מה הוא מוכן לוותר בשביל יסמין ועל מה לא...
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-2-פרק-13
פרק 13 - הרפתנים
דורי מקבל את הזדמנות חייו - להצטרף פעם אחת ויחידה לצוות הרפת. בתום החליבה הוא מגלה ששימי וגיא מחביאים פרה, והוא לא מבין למה... כשיסמין מספרת לו על מגפת הפרה המשוגעת, הוא מתחיל לחשוד שהם לא רוצים שיסגרו את הרפת, אבל שימי וגיא מנפנפים אותו וטוענים שהכול בראש שלו. מצפונו של דורי מייסר אותו ולא נותן לו מנוח, כל העדר עלול להידבק במחלה... האם יחשוף את מעשיהם של חבריו ויסכן את האפשרות הנדירה שניתנה לו להיות רפתן?
23 דק'
מאה-בתנך-עונה-2-פרק-14
פרק 14 - לב שומע
אבא של שימי (שרון אלכסנדר) חוזר שוב אחרי שנעלם עם הגיטרה של שימי. הפעם הוא באמת מתכוון להטיל עוגן ולהשתקע בארץ. הוא שוכר בית ויפה וגדול ומציע לשימי לבוא לגור איתו. שימי מתלבט ונקרע בין אהבתו לאביו לבין אהבתו לדודה שלו, אתי,(דפנה ארמוני) שאצלה הוא חי כל השנים... הבחירה לא קלה, אבל משהו גורם לו להבין את מי הוא מעדיף.
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-2-פרק-15
פרק 15 - המשחק
הבנים מקנטרים את הבנות שהן לא מבינות כלום במלחמות וגלי מכריזה על תחרות - למי יותר כוח סיבולת לבנים או לבנות? הם מחליטים על תחרות - מי יישאר אחרון על הספסל. החברה' נשברים אחד אחד, השעות נוקפות ורק גיא וגלי נשארים ומבלים שם את הלילה.... אהבה חדשה ישנה מתחילה לפרוח ביניהם... האם גלי תערים על גיא ברגע האחרון, כמו שיעל הערימה על סיסרא?
26 דק'
מאה-בתנך-עונה-2-פרק-16
פרק 16 - הפרידה
שולמית (ציפי שביט) נותנת לליאורה (ירדן בר כוכבא) את הזדמנות חייה - לרכז בשנה הבאה את שכבת כיתות י'. ליאורה מאושרת אבל השמחה אינה שלמה כשמסתבר לה שגיא לא יקבל מלגה חשובה, שמגיעה לו. במקומו יקבל את המלגה האחיין של ראש המועצה המושחת, ששולמית חפצה ביקרו. ליאורה מחליטה לעשות מעשה ולהלחם בשביל גיא, תוך שהיא מסכנת מאד את המשרה החדשה שמחכה לה...
25 דק'
מאה-בתנך-עונה-3-פרק-17
פרק 17 - שביתת רעב
שנת הלימודים החלה, והחבר'ה מגלים שליאורה, מורתם האהובה לתנך פוטרה. הם יוצאים למאבק במנהלת כדי לשנות את רוע הגזירה. דורי, כמו איוב, מאמין שהטוב חייב לנצח, נוקט בדרך המחאה הפסיבית ושביתת הרעב שלו מביאה את התוצאה הרצויה.
23 דק'
מאה-בתנך-עונה-3-פרק-18
פרק 18 - חבר ילדות
לכיתה מגיעה בר, תלמידה חדשה מחווה בגליל. היא מיד יוצאת למאבק בגיא על התפקיד הנחשק - ריכוז הרפת במשק. שימי, כמו איזבל בסיפור התנכי, עושה הכל למען גיא, חברו הטוב. אך הסיפור מסתבך כאשר בין גיא ובר נרקם סיפור אהבה.
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-3-פרק-19
פרק 19 - ברגליים יחפות
הכלבה האהובה של שולמית, מנהלת הפנימיה, ברחה ולא שבה. החברים יוצאים לחיפוש. בר, מנצלת את המהומה על מנת לברוח בחזרה לחווה של אמה בגליל. כמו שאול, שיצא לחפש אתונות, ומצא מלוכה, גם בר לא תגיע ליעדה, אך תשיג בדרך משהו רב ערך הרבה יותר - חבר ושותף.
24 דק'
מאה-בתנך-עונה-3-פרק-20
פרק 20 - ריבת בצל
עודף בגידולי הבצל ומתכון סודי מביתה של יסמין, מביא את החבורה לפתוח מפעל קטן לייצור ריבת בצל. גם הם, כמו אנשי בבל, רוצים לעשות משהו גדול, משהו שישאיר חותם. המפעל נכשל אך החבורה לומדת משהו חדש וחשוב על עצמה ועל החיים.
25 דק'
מאה-בתנך-עונה-3-פרק-21
פרק 21 - הנשיקה
"החבורה מציגה את מגילת אסתר בפני הילדים הקטנים של הפנימיה. שימי, אחשורוש בהצגה, שוכח את הטקסט ומדביק נשיקה לא מתוכננת ליסמין, שמגלמת את דמותה של אסתר. הנשיקה הזאת מעוררת שרשרת אירועים על הבמה ומאחורי הקלעים שמערערת את הקשרים הרומנטים בתוך החבורה. פרק פורים"
25 דק'
מאה-בתנך-עונה-3-פרק-22
פרק 22 - אורי מלך האבטיחים
אורי מגדל אבטיחים יוצאי דופן בחלקה עיקשת ליד הפנימיה. ביה"ס שולח את מיכל, הכתבת ממגמת הקולנוע לעשות כתבה על ההישג יוצא הדופן הזה. אורי רוצה את מיכל אך היא מצידה דווקא מגלה עניין בשימי, החתיך ושובה הלב. העימות בין שני הבנים הוא בלתי נמנע.
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-3-פרק-23
פרק 23 - קש
שולמית לוקחת חופשה לא מתוכננת ומנסה למצוא מחליף. המורה לספורט, ארי, הוא היחיד שמוכן להחליפה. כשהוא מגלה שהפנימיה בחובות, הוא יוצא בתכנית הבראה שגובה מחירים קשים מהילדים ומסגל המורים. ליאורה יוצאת למאבק שבסופו ארי מודח אך בצד הנצחון יש תבוסה מרה: הכפר החקלאי עומד על סף סגירה, וליאורה נאלצת לחשוב שנית על המאבק שניהלה בארי.
22 דק'
מאה-בתנך-עונה-3-פרק-24
פרק 24 - סוף
הפנימייה נסגרת. בשביל החבורה זהו המבול, והם מתארגנים לפרידה זה מזה. הם יוצאים לים לפרק של סגירת מעגלים וחשבון נפש.
30 דק'

סדרות נוספות