ציפי שביט

שחקנית ובדרנית מהותיקות והמצליחות בישראל
תאריך לידה: 01/04/1947
מזל: טלה
עיר לידה: נוה ים, פלשתינה (ארץ ישראל)

ציפי שביט ב-BIGI
:

הכירו את ציפי שביט:

איפה נולדה ציפי שביט?

ציפי שביט נולדה כשנה לפני קום המדינה, בנווה ים. את ילדותה העבירה ברמת גן עד גיוסה לצוות ההווי של פיקוד דרום. מיד עם שחרורה מצה"ל השתתפה בסרט "השכונה שלנו" ובהצגת בידור. 

 

כולם הלכו לג'מבו

ב-1971 השתתפה במופע הבידור "ג'אמבו", בו היא שרה את הקטע המפורסם "כולם הלכו לג'מבו". מאמצע שנות ה-70 ועד אמצע שנות ה-90 נחשבה ציפי לאחת מכוכבי הילדים המצליחים ביותר בישראל. היא השתתפה במופעים שונים, הוציאה שירים, סדרות וקלטות המיועדות לילדים ולא ירדה מהמסך במשך שנים רבות.

 

השירים של ציפי שביט

בדיסקוגרפיה של ציפי שביט ניתן למצוא להיטי ילדים רבים כמו "ברבאבא", "אני ג'ינג'י" ו"הייתי הילד הכי קטן בכיתה". ציפי שביט השתתפה 9 פעמים בפסטיבל שירי הילדים, ו-5 פעמים במופע הפסטיגל. נוסף על כך, ציפי הוציאה קלטות ילדים מוזיקליות רבות לצד קלטות שמע.

 

הופעות בולטות של ציפי שביט

לציפי שביט רזומה עשיר. בין ההופעות הבולטות שלה ניתן למצוא את "בילבי" במופע מ-1984, כמו גם תפקידים ב"הופה היי", "ציפי היי", "ציפי בלי הפסקה", "הכל נשבר במשפחה", "100 שירים ראשונים", "מותק הילדים התחברו" ועוד!

 

בשנת 2007 השתתפה בתוכנית "100 בתנ"ך" של ערוץ לוגי (שזמינה לצפייה ב-BIGI), בתפקיד מנהלת בית הספר הקשוחה. בשנים האחרונות השתתפה ב"פסטיגל", וב"מותק של פסטיבל", לצד תפקידים בקלטות ילדים ובתוכניות ילדים ונוער.

 

ציפי שביט למבוגרים

ציפי שביט שיחקה בסדרות ובסרטים רבים למבוגרים. ב-1995 הופיעה צופי לראשונה במופע בידור למבוגרים. בעקבות הצלחתו, היא העלתה במהלך השנים מופעים דומים המיועדים למבוגרים בלבד. ציפי שביט החזיקה בשיא גינס לשיא השירה המהירה ביותר לשיר קצר. 

 

ציפי שביט נשואה כיום למפיק אבישי דלק, איתו מתגוררת בתל אביב. בשנת 2020 נבחרה ציפי להדליק משואה בטקס הדלקת המשואות (שהיה ללא קהל בעקבות הקורונה) בהר הרצל.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: