ירדן בר כוכבא

אבל אתם מכירים אותה גם כליאורה מ-100 בתנ"ך
שחקנית
תאריך לידה: 09/03/1970
מזל: דגים
עיר לידה: תל אביב, ישראל

ירדן בר כוכבא ב-BIGI
:

הכירו את ירדן בר כוכבא:

ירדן בר כוכבא לפני הפרסום

ירדן נולדה בשם ירדנה, אביה היה אלוף בצה"ל, ואמה הייתה מנהלת בית ספר. היא גדלה בתל אביב והייתה חלק מלהקת צופי תל אביב. את שירותה הצבאי עשתה בלהקת חיל האוויר. לאחר שיחרורה ירדן הנחתה את מגזין הנוער "תוססס" והופיעה במועדוני סטנדאפ שהובילו אותה להשתתפות בתוכנית "פלטפוס".

 

הפריצה של ירדן בר כוכבא

בשנת 2000 החלה להגיש פינה בתוכנית של יאיר לפיד. שנתיים לאחר מכן זכתה בפרס האקדמיה לטלוויזיה עבור הסדרה הקצרה "בנות בראון" בה שיחקה. באותה תקופה שיחקה גם בסרטים: "כנפיים שבורות", "כל מה שיש לי" ובסדרות הטלוויזיה "משפחת קמיצ'לי" ו"ראש גדול". 

 

ליאורה מ-100 בתנ"ך

בשנת 2007 ירדן גילמה את דמותה של לאה בסדרה "מרחק נגיעה". באותה שנה החלה לשחק בסדרה "100 בתנ"ך" של ערוץ לוגי בתור ליאורה המורה לתנ"ך, הסדרה זמינה לצפייה ב-BIGI. בשנת 2015 חזרה על מסך הטלוויזיה בתוכנית "דן ומוזלי". בשנת 2010 ירדן שיחקה בסרטו של אבי נשר "פעם הייתי".

 

ירדן בר כוכבא בתיאטרון ובספרות

כבר בתחילת הקריירה שלה ירדן שיחקה במחזות שונים, ביניהם: "הגר", "תסתכלו עליי", "פרפר בתוך אגרוף", "להגיד מותר הכל", ו"חיותה". ירדן היא המתרגמת של הספר "המוות חשוב לחיים" מאת אליזבת קובלר-קוס וערכה את הספר "לפחות היה מת בצורה מסודרת".

 

בשנת 2011 הקימה תיאטרון מוזיקלי לילדים. שלוש שנים מאוחר יותר כתבה יחד עם אלדד כהן הצגה אותה גם ביימה והפיקה הנקראת "סוף התחלה וחתולה". בשנת 2019 ביימה את המופע המוזיקלי "תנינים על הראש". 

 

ירדן בר כוכבא במוזיקה

ירדן שימשה כמנהלת האומנותית של קבוצת הבידור "בנות" ושרה בהרכב המוזיקלי "לולה" לצד אבי גרייניק, עידן אלתרמן ויסמין קדר. עם אותו הרכב היא הוציאה בשנת 2000 את האלבום "ימים של שקט" שהיה להצלחה. בשנת 2009 הוציאה אלבום משותף יחד עם המוזיקאי דידי שחר. רוב שירי האלבום נכתבו על ידי ירדן.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: