בלי גרביים

2005 |

2 עונות

מכתבים שנכתבו לאנשטיין לפני יותר מ-50 שנה נחשפים לראשונה ב"בלי גרביים"! בלי גרביים היא דרמה קומית שמספרת על פועלו ואישיותו של אלברט איינשטיין, אבי תורת היחסות ואחד המדענים החשובים בהיסטוריה האנושית.

עמי (עמי סמולרצ'יק) הוא בחור מפוזר, ממציאן חסר תקנה והזוי שעוד לא מצא את יעודו בחיים. עמי הוא אח למופת שלוקח חסות מוגזמת על אחותו בת ה-12, מאיה (מור יוגב), במיוחד כשההורים נוסעים לשבוע.

כשמאיה מקבלת עונש מירדנה (לירית בלבן), המורה למדעים, (שהייתה גם מורתו של עמי ומחכה כבר עשור לעבודה גם ממנו…) עמי מתגייס לעזרתה ובעזרת שכנו אנטולי (ולדימיר פרידמן) המדען הרומנטיקן (והמאבטח במוזיאון המדע), הוא בונה מכונת זמן…

כשהעניינים מסתבכים מגיע לעזרתם לא אחר מאשר אלברט איינשטיין (ישראל גוריון) בכבודו ובעצמו, ומלמד אותם דבר או שניים על הקשר שבין הוכחות מדעיות לבין האהבה – שמסתבר שקיימת בין השכן והמורה ומתפתחת גם בין מאיה לאיתן (שגיא שחר), הגאון של הכיתה…

הסדרה תחשוף אתכם אל הרעיונות המהפכנים של איינשטיין, והיא מתובלת באמירותיו החכמות על החיים והמדע. בואו לצפות, ללמוד ולצחוק – עכשיו ב-BIGI!

שחקנים:

מור יוגב, עמי סמולרצ'יק, לירית בלבן, ולדימיר פרידמן, שגיא שחר וישראל גוריון.

פרקי העונה

דרמה קומית ב-3 חלקים על אישיותו ופועלו של אלברט איינשטיין, לציון 100 שנים ל'תורת היחסות" ורעיונות מהפכניים נוספים שפורסמו על ידו. הסדרה מעבירה לילדים את הרעיונות המהפכנים של איינשטיין, מתובלת באמירותיו החכמות על החיים והמדע וחושפת לראשונה מכתבים שנכתבו לאיינשטיין לפני יותר מ-50 שנה ע"י ילדים מכל העולם הנמצאים בארכיון של מוזיאון המדע בירשולים.
משפחתה של מאיה למרכז ועם עידו השכן החדש של מאיה. עמי מוטרד מעתידו בעקבות הזמנה לכנס מחזורים והוא עסוק בפיתוח זן של כלב מדבר וכמעט מפספס אהבה חדשה. אנטולי וירדנה נישאו וירדנה בחודש תשיעי. התהיות לגבי התינוק שיולד, מכניסות מתחים למערכת היחסים. אל גיבורי הסדרה מתלווה צ'ארלס דרווין המגיע הישר מהמאה ה-19 דרך מכונת הזמן של עמי. הבעיה היא שהמכונה העבירה במקביל את הוריהם של עמי ומאיה הישר לגלאפגוס.
בלי-גרביים-עונה-1-פרק-1
פרק 1
ההורים של מאיה ועמי נסעו לשבוע והשאירו אותם לבד בבית. עמי רוצה למלא כראוי את תפקיד האח הגדול ואכן ההזדמנות נופלת לידיו, כאשר מאיה מסתבכת בצרות בבית ספר ומוטל עליה חרם. חוץ מזה, היא צריכה להכין פרוייקט על אלברט איינשטיין ועמי מציע לעזור. ביחד הם הולכים לבנות מכונת זמן!
29 דק'
בלי-גרביים-עונה-1-פרק-2
פרק 2
הניסוי הראשון של מכונת הזמן נכשל. החבורה שכוללת את עמי, מאיה, החבר החדש שלה איתן ואנטולי השכן מלמעלה, הולכת לארכיון מכתבי הילדים של איינשטיין ומוצאת שם שלל אוצרות מרתקים. לאיתן יש רעיון איך לשבות את ליבה של מאיה והוא משתף בסודו את עמי. בינתיים נדמה כי אלברט איינשטיין התעורר לחיים.
29 דק'
בלי-גרביים-עונה-1-פרק-3
פרק 3
עמי ואיתן מכינים למאיה הפתעה. הם בנו אתר אינטרנט חדש שבו אלברט איינשטיין עונה לשאלות של גולשים מכל העולם. אנטולי מביא את החברה המסתורית שלו לנסיעה במכונת הזמן ולכולם נכונה הפתעה גדולה.
27 דק'
בלי-גרביים-הדור-הבא-פרק-4
פרק 4
משפחת אבן עוזבת את ירושלים ועוברת למרכז. כל הבית מלא ארגזים אך מאיה עסוקה בלשכנע את איתן שיבוא לבקר. עמי מוטרד כי הוא מקבל הזמנה לכנס מחזורים ושניהם לא יודעים כי ההורים שלהם בטעות הפעילו את מכונת הזמן שלקחה אותם לגלאפגוס והביאה במקום ההורים אורח מפתיע מהמאה ה-19.
23 דק'
בלי-גרביים-הדור-הבא-פרק-5
פרק 5
עמי מאושר, המכונה עשתה חילוף והביאה לימינו את צ'ארלס דרווין. מאיה מוטרדת כי יש לתקן את המכונה כדי לשלוח את דרוין בחזרה לגלפאגוס ולהחזיר את ההורים שלה ושל עמי. היחסים עם איתן מתערערים בעקבות הכרות עם עידו השכן ועמי כבר מתחיל לעבוד על המצאה חדשה.
27 דק'
בלי-גרביים-הדור-הבא-פרק-6
פרק 6
דרווין נעלם. מאיה מנסה למצוא אותו בעוד עמי עסוק עם איתן ואנטולי בפתרון הבעיות של ההמצאה החדשה- הכלב המדבר. בין אנטולי לירדנה מתעוררים מתחים וירדנה מוטרדת בקשר להשפעות הרעות של התנהגותו של אנטולי, על התינוק שיש לה בבטן.
25 דק'
בלי-גרביים-הדור-הבא-פרק-7
פרק 7
מאיה מנסה לשכנע את דרווין לחזור למאה ה-19 לסיים את כתיבת הספרים שלו על האבולוציה ואלו עמי מנסה לשכנע את מאיה לתרום את הגנים שלה לכלב המדבר. ירדנה שבורה, אנטולי לא משתף אותה בניסוי הסודי ועמי מגלה שאין לו עתיד.
24 דק'
בלי-גרביים-הדור-הבא-פרק-8
פרק 8
אנטולי וירדנה מתפייסים וירדנה מקבלת לפתע צירים. דרווין מייעץ לאיתן איך להילחם על ליבה של מאיה ועמי נלחם על עתיד חדש משלו.
26 דק'

סדרות נוספות