וואו זה מדהים!

2019 |

1 עונות

וואו! איזה תוכנית ניסויים מחכה לכם ב-BIGI! "וואו זה מדהים" היא תוכנית ניסויים מדובבת לעברית במרכזה עומדים ילדים סקרנים ואמיצים במיוחד שיודעים לעשות טריקים וקסמים דרך ניסויים מדעיים.

בכל פרק הילדים יעשו ניסויים, פאזלים, משחקי מחשבה ושלל פעילויות מפתחות מחשבה אחרות. רוצים להצטרף אליהם? זה פשוט! נכנסים לאתר BIGI מתחילים לצפות ב"וואו זה מדהים" בצפייה ישירה!

פרקי העונה

עונה 1
תכנית מדעית מרגשת על ילדים אמיצים וכריזמטיים שמקיימים טריקים, קסמים וניסויים מדעיים שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לעשות בבית. בכל פרק מוצגים טריקים, קסמים וניסויים שונים, פאזלים מרתקים, משחקי מחשבה שאותם מבצעים ופותרים הילדים. היכונו להיות מופתעים וללמוד!
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-1
פרק 1
הילדים מבצעים ניסויים בצילום, בבקבוקים, בבלונים, בהפיכת בלונים לטילים, בפתירת פאזל מאתגר עם מספר מצומצם של מהלכים, ומתגברים על הכוח הכבידה באמצעות כוח. המנחים יציגו עובדות עתידיות על הפיתוח של מעליות החלל, וכיצד נתדלק טילים בחלל!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-2
פרק 2
הילדים מבצעים ג'אגלינג באמצעות עיקרון ברנולי, מגלים את כוח המטוטלת, מתמחים באסטרונומיה ובאשליות, יוצרים פאזל מתוך חולצה, יוצרים סירת סילון משלהם ומבינים איך ממירים אנרגיה. המנחים יציגו עובדות בנוגע לטלסקופים חלליים, על ידי מי הם נבנו וכיצד משתמשים בהם!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-3
פרק 3
הילדים מגלים בניסויים כיצד עובד זרם מים, כיצד ויברציות משפיעות על הקול, איך משתמשים בעפרונות בצורה לא שגרתית, למה פיהוקים מדבקים וכיצד מים הופכים לקרח, אבל באמת! המנחים יספרו לנו עובדות על כיבוי אש באמצעות קול ועל מערכת שליטה וירטואלית!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-4
פרק 4
הילדים מבצעים קסמים באמצעות כוח האינרציה, משתמשים במסך ירוק כדי לזייף תמונות, הופכים פרחים לבנים לצבעוניים, גורמים לסלינקי לזוז מעצמו, יוצרים קולות ממלחמת הכוכבים ומשתמשים בדיסקים ישנים כדי ליצור קשת בענן.
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-5
פרק 5
הילדים יבנו בעצמם קירות אקוסטיים בבית, יבדקו מיטת נעצים, יבינו למה טיל נראה כפי שהוא נראה, ישתמשו בלחץ אוויר, ישתמשו בכוח הכבידה בשביל להתאזן, יבינו עקרונות מדעיים באמצעות משחק פשוט ויצרו בעצמם אשליה מדהימה. המנחים יראו לנו דברים חדשים על הירח!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-6
פרק 6
הילדים מבינים איך מצלמים כמו בסרטים, משתמשים באנרגיה קינטית כדי להקפיץ כדור ומבינים כיצד ליצור רצועת מוביוס. המנחים יספרו לנו כיצד מגדלים רהיטים על העצים ואיך בעתיד נוכל לגדל ירקות בתוך האוקיינוס!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-7
פרק 7
הילדים מבצעים ניסויים בחומרים פרו-מגנטיים, מדברים על שקיות פלסטיק, מתגברים על קושי בניפוח בלון בתוך בקבוק ומבצעים קסם קלפים שישלה את המוחות שלנו. המנחים יספרו לנו על כיצד וכמה זבל משפיע על העולם ועל כיצד הופכים גלים מהים לאנרגיה!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-8
פרק 8
הילדים מבצעים ניסויים באורות באמצעות טלסקופים, פריסקופים ומראות, מבצעים אשליה שתשלה את עיניכם, הופכים חפצים לבלתי נראים, לומדים כיצד יוצרים אשליות בתמונות שמצלמים, יוצרים קרנות לייזר בתוך המים ויוצרים משקה זוהר באמצעות אור אולטרה סגול.
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-9
פרק 9
הילדים מבצעים ניסויים בגלאי שקרים, שפת גוף, מלח, צילום תמונות אשליה, אגוזים, בניווט ג'י-פי-אס, מיקרוגל, ומגלים מה הוא אפקט סטרופ והשפעתו. המנחים יציגו עובדות עתידיות על מכוניות ללא נהג שנוסעות באמצעות קרני לייזר, מצלמות ואינטרנט, ועל אופנועים מעופפים!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-10
פרק 10
הילדים משתמשים בכוח המשיכה על כלי עבודה, משתמשים בחום על מתכת, יוצרים בועות סבון, מבשלים אוכל באמצעות השמש, פותרים פאזל ומבצעים קסם שיעלים חפצים! המנחים יציגו עובדות על אנרגיה סולארית שמאוחסנת במלח נמס, ועל מכוניות מעופפות שאולי יהיו נפוצות בעתיד!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-11
פרק 11
הילדים מבצעים ניסויים באמצעות עיקרון ברנולי, הזזת חפצים מאזורי לחץ אוויר גבוה לאזורי לחץ אוויר נמוך, שמירה על האיזון ומגלים כיצד אסטרונאוטים נשארים בטוחים בחלל! המנחים יספרו לנו עובדות על הבתים העתידיים ועל טיול לחלל שכל אדם יוכל לצאת אליו בקרוב!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-12
פרק 12
הילדים יוצרים אנימציה באמצעות "טומאטרופ", מבצעים אפקטים מיוחדים בסרט שהם מצלמים, בוחנים את הרפלקסים בברכיים ומגלים סוג מיוחד של מתכת. המנחים ידברו על ההתפתחות של התותבות שמרכיבים לאנשים נכים וכיצד הן עוזרות להם, ועל המחשבים שיהיו בעולם שלנו בעתיד!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-13
פרק 13
הילדים ישתמשו בכוח המשיכה כדי ליצור אשליות, ישתמשו במגנטים כדי לגלות מה היא אלטקרו-מגנטיות, יגלו מה הוא חוק לנץ, יגלו את תפקיד החלבון בשומן ובחלב ועל המשיכה בין מטענים שליליים לחיוביים! המנחים יספרו לנו על שיטת חקלאות שתביא את החקלאות לערים הגדולות!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-14
פרק 14
הילדים מבינים איך להשתמש בניגודיות כדי ליצור אשליות, בודקים את הצפיפות בשני סוגים של משקאות ועל כוח הציפה, בונים יד מכנית בעצמם, לומדים איך לעשות אוריגמי באופן מושלם, משתמשים בזיהוי-פנים ולומדים על הרוק שלנו.
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-15
פרק 15
הילדים מבינים כיצד מידע ויזואלי משפיע על המוחות שלנו, מוצאים ברזל בתוך אוכל, שולטים בטמפרטורה בבית, מגלים כיצד עובד חשמל סטטי ויבצעו קסמים באמצעות לחץ אטמוספרי! המנחים יספרו לנו על בתים חכמים שנשלטים באמצעות פקודות קוליות!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-16
פרק 16
הילדים מבצעים ניסויים בלחץ אוויר כדי ליצור טילים, יגלו דרכים מיוחדות לקפל נייר לצורות מרהיבות, יצרו בעצמם רובוט מהלך, יעסקו באשליות אופטיות שישלו את עיניכם, ישלטו בלחץ האוויר באמצעות קשיות ויחממו משקה בעזרת אפקט "מפמבה".
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-17
פרק 17
הילדים מבצעים ניסויים באסיפת ראיות בחקירה, שימוש במסך ירוק, יחקרו את תגובת האישונים בתאורות שונות, יבינו כיצד מלח משפיע על מים ויבצעו קסם מדהים באמצעות זריזות ידיים. המנחים יספרו לנו על רובוטים מיקרוסקופיים וכיצד הם יכולים להשפיע על הרפואה שלנו!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-18
פרק 18
הילדים מבצעים ניסויים באמצעות "אשליית קפה וול", יהפכו את הטלפון שלהם למקרן הולוגרמות, יקימו קרנבל משלהם עם מבוך שיכינו ממראות ויצלמו אשליות שיגרמו להם לטוס בשמיים. המנחים יספרו לנו על השימוש בקרני לייזר ובפינצטה אופטית כדי לתפעל תאים בגוף שלנו!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-19
פרק 19
הילדים מבצעים ניסויים בצילום תמונות אשליה, חומצות באוכל שלהם, קצב הלב ואיך כוח המשיכה משפיע על לחץ הדם שלנו והתנגדות האוויר וכוח המשיכה כשחפצים נופלים. המנחים יספרו לנו על רובוט שבעתיד יהפוך את ההמבורגרים שלנו במסעדות בעצמו במקום בני אדם!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-20
פרק 20
הילדים מבצעים ניסויים באמצעות החושים שלנו, יצרו כלי נגינה משלהם, יבינו כיצד ספינות לא מתהפכות או שוקעות, כיצד אקרובטים משתמשים במרכז הכובד שלהם ויעשו קסמים מדהימים בקלפים! המנחים יספרו לנו על התכנונים העתידיים להקמת ערים על המים!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-21
פרק 21
הילדים מבצעים ניסויים באמצעות קסמים בקלפים, יבינו את חשיבותו של תהליך האוסמוזה במלפפונים חמוצים, יצלמו תמונות אשליה שישגעו את המוח שלכם ויגרמו לאשליה אופטית מרהיבה! המנחים יספרו לנו על בשר מעבדה שבעתיד נוכל לאכול מבלי לפגוע באף חיה!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-22
פרק 22
הילדים מבצעים ניסויים בפיזיקה באמצעות מטבעות רגילים, יבצעו קסם בקלפים שישפר את הזיכרון שלהם, ילמדו על כיצד ולמה הגוף מפריש גזים, ילמדו על התכונות האלסטיות של כדורי גומי ויכינו מלכודת באמצעות אנרגיה פוטנציאלית!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-23
פרק 23
הילדים מבצעים ניסויים בחול והופכים אותו להידרופובי, ילמדו כיצד מופקים צלילים מכלי נגינה, יכינו קולה משלהם בבית ויבינו כיצד מראה של אוכל משפיע על חוש הטעם שלנו! המנחים יספרו לנו על משאבים שעוד לא חקרנו כי הם נמצאים על קרקעית האוקיינוס!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-24
פרק 24
הילדים מבצעים ניסויים בגלגלות שיעזרו לנו להרים משקל כבד, יבינו כיצד בומרנג חוזר אלינו לאחר שזורקים אותו, יבצעו קסם באמצעות מטבעות, יפריחו בועה בתוך בועה ויפתרו חידה עתידה בת אלפי שנים! המנחים יספרו לנו על האשפה שהצטברה מסביב לכדור הארץ!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-25
פרק 25
הילדים מבצעים ניסויים בצילום תמונות אשליה שדורשות שיווי משקל, יגלו ממה וכיצד נוצר החול בחופי הים, יעבדו על המוח עם תמונות תלת ממדיות וייצרו בעצמם ג'ל לשיער! המנחים יספרו לנו על רובוטים דמויי אנוש שעוזרים לילדים חולים ברחבי העולם להמשיך לחיות את חייהם!
22 דק'
וואו-זה-מדהים-עונה-1-פרק-26
פרק 26
הילדים מבצעים ניסויים באינרציה שבאמצעותה יבצעו קסם, יצלמו סרט אימה ביתי, ייבינו כיצד כנפיים של מטוס עוזרות לו להמריא ויבינו כיצד סיסמוגרפים עובדים באמצעות אינרציה ורטטים! המנחים יספרו לנו על האפשרות להחזיר לחיים יצורים קדומים שנכחדו מהעולם כמו ממותות!
22 דק'

סדרות נוספות