תגליות

2015 |

3 עונות

האריסון הוא נער שיודע הרבה, ומה שהוא לא יודע – הוא הולך וחוקר. עכשיו הוא מגיע ל-BIGI עם "תגליות" בשביל לענות על השאלות הכי מעניינות על כל מה שקורה סביבנו!

יחד עם האריסון תגלו חיות חדשות שלא הכרתם, מה קורה במחסור של שעות שינה? מה היא אנרגיה סולארית? איך ספורטאים יכולים לשפר את היכולות שלהם? ועוד הרבה עובדות שלא תאמינו שלא ידעתם קודם! עכשיו ב-BIGI.

פרקי העונה

סדרה מדעית העוסקת בתחומים שונים בחיינו. בכל פרק האריסון מארח מומחים ועונה על שאלות הילדים במגוון נושאים.
סדרה מדעית העוסקת בתחומים שונים בחיינו. בכל פרק האריסון מארח מומחים ועונה על שאלות הילדים במגוון נושאים.
סדרה מדעית העוסקת בתחומים שונים בחיינו. בכל פרק האריסון מארח מומחים ועונה על שאלות הילדים במגוון נושאים.
תגליות-עונה-1-פרק-1
פרק 1 - צבע
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא צבעים. הוא עורך ניסויים מעניינים ומדגים כיצד הצבעים יכולים לשמש ליופי, להתרעה מפני סכנות ועוד.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-2
פרק 2 - חרקים
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא חרקים. בעזרת חבריו החוקרים הוא מסביר על השוני בגודלם, מספרם והתועלת שלהם לשרשרת המזון.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-3
פרק 3 - ירח
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא הירח. האם מישהו הצליח להגיע אליו? האם הוא באמת עשוי מגבינה? בפרק זה תמצאו את כל התשובות!
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-4
פרק 4 - שינה
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא שינה. בעזרת חבריו החוקרים הוא מגלה כמה שעות שינה אנו זקוקים ביום, מה קורה כאשר סובלים מחוסר שינה, הרגלי שינה שונים אצל חיות ועוד.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-5
פרק 5 - הרי געש ורעידות אדמה
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא הרי געש ורעידות אדמה. הוא מסביר על הרי געש פעילים, כיצד הם מתפרצים ומתי, ובסוף התכנית אף מכין הר געש ענקי בעצמו!
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-6
פרק 6 - תעופה
האריסון עונה על שאלותיהן של ילדים בנושא תעופה. הוא מסביר על כלי התעופה השונים לאורך ההסטוריה ואף משתף את הילדים בניסויי תעופה מדהימים!
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-7
פרק 7 - מזג אוויר
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא מזג אוויר. בעזרת חבריו הוא מסביר על עבודתם של החזאים ואף נותן לילדים להתנסות בחיזוי מזג האוויר.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-8
פרק 8 - מחלות
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא מחלות. בעזרת חבריו הרופאים והחוקרים הוא מסביר כיצד מחלות נגרמות, מועברות מאחד לשני, כיצד לשמור על הגיינה ולהימנע מהדבקות.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-9
פרק 9 - חיות
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא חיות. בפרק זה תפגשו חיות מעניינות בגדלים שונים ותגלו עליהן דברים שמעולם לא ידעתם!
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-10
פרק 10 - חשמל
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא חשמל. הוא עורך ניסויים מעניינים בהשתתפות הילדים ומראה כיצד החשמל תורם לנו כמעט בכל רגע ביממה.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-11
פרק 11 - שפה
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא שפה. תארו לכם מה היה קורה אם לא היינו מבינים האחד את השני? האריסון עורך סקירה לאורך ההסטוריה ומגלה כיצד נוצרו השפות הרבות המדוברות כיום בעולם.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-12
פרק 12 - כלים
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא כלים. בעזרת חבריו החוקרים הוא מגלה כלים עתיקים בהם השתמשו בימי קדם ומראה את התפתחותם ושימושם כיום.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-13
פרק 13 - צלילים
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא צלילים. יחד עם הילדים הוא חושף מגוון צלילים, חלקם נעימים, חלקם צורמים, וחלקם נשמעים רק לאנשים בגיל מסויים!
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-14
פרק 14 - אוקיינוס
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא אוקיינוס. בעזרת חבריו החוקרים הוא מגלה אילו חיות מיימיות חיות באוקיינוס, כיצד הן מתקשרות האחת עם השניה ומה תפקידן בשרשרת המזון.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-15
פרק 15 - שיער
האריסון עונה על שאלותיהם של ילדים בנושא שיער. הוא מגלה מדוע צומחות לנו ולבעלי החיים שיערות על הגוף ומה התועלת בהן.
21 דק'
תגליות-עונה-1-פרק-16
פרק 16 - המיטב
האריסון מציג את מיטב הקטעים המרתקים ביותר של העונה.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-17
פרק 17 - מבנים
הריסון עונה על שאלות בנושאי הנדסה ובניין. הוא מתארח בבית התלוי על גזעי עצים, מארח מדענית המסבירה אודות חומרי הבניה השונים והסיבות לשימוש בהם, ומאתגר את מתחריו לבנות גשר מעל עמק דינוזאורים.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-18
פרק 18 - אוכל
הריסון עונה על שאלות בנושא מזון ותזונה. הוא מארח מדענית תזונה המסבירה אודות הערך של מזונות מסוימים לעומת אחרים, מתארח במפעל המייצר אלפי חומרי טעם תעשייתיים ומאתגר את מתחריו לנחש את כמות השומן והסוגר בארוחות האהובות עליהם.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-19
פרק 19 - השמש
"הריסון עונה על שאלות בנושא השמש ואנרגיה סולארית. הוא מארח אסטרופיזיקאית המסבירה אודות הכוחות הפועלים בשמש ועל השפעתם, נוסע בסירה המונעת בכח השמש בלבד, ומאתגר את מתחריו להשתמש בשעון שמש. "
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-20
פרק 20 - גדילה
הריסון עונה על שאלות בנושא גדילה ומבנה הגוף. הוא מארח רופא המסביר אודות התפתחות העצמות ומספק נוסחה להערכת הגובה של ילדים כמבוגרים, מתארח בחדר האיפור של אולפן סרטים, ומאתגר את מתחריו לזהות את גוריהם של בעלי חיים מוכרים.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-21
פרק 21 - מצבי צבירה
הריסון עונה על שאלות בנושא הפיזיקה של החומר. הוא יוצא לטיסה מרהיבה בכדור פורח, מכין גלידה בעזרת חנדן נוזלי קפוא, ומאתגר את מתחריו לרוץ בגיגית המלאה בנוזל.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-22
פרק 22 - תינוקות ומשפחות
הריסון עונה על שאלות בנושא המשפחה והתפתחות התינוק. הוא מתארח בגן החיות ומקבל הסבר אודות התנהגות בעלי-חיים חברתיים, מארח מטפלת ראשית במחקלת תינוקות בביה"ח, ומאתגר את מתחריו בתחרות חליבה.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-23
פרק 23 - צמחים
הריסון עונה על שאלות בנושא צמחים בטבע ובתעשייה. הוא מארח מומחית בנושא כותנה וטווה חוטי בד, ומארל מדען המסביר אודות הפוטוסינתזה ומנגנוני הגדילה של צמחים, ומאתגר את מתחריו להשקות בשאיבה צמרות עצים.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-24
פרק 24 - בתי גידול
הריסון עונה על שאלות בנושאי סביבות המחייה בטבע. הוא מתארח בחוף ומקבל הסבר אודות בתי הגידול השונים שבו, מארח מדען המסביר אודות הדונוזאורים והיכחדותם, ומאתגר את מתחריו למקם בעלי חיים בסביבתם הטבעית.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-25
פרק 25 - אשפה
הריסון עונה שאלות בנושאי פסולת, טיהור ומחזור. הוא מארח חוקרת טבע המסבירה אודות היצורים החיים באשפה, מתרח במפעל למחזור מחשבים וכלי אלקטרוניקה, ומאתגר את מחריו לגלות כמה שיותר פרטים על משפחה על סמך תכולתה של שקית אשפה.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-26
פרק 26 - ראייה
הריסון עונה על שאלות בנושא עיניים וראיה. הוא מארח מדענית המסבירה אודות אשליות אופטיות ותגובת המוח אליהן, מתארח אצל טייט, נער עיוור המסביר על אמצעים המסייעים לו ועל עיסוקיו, ומאתגר את מתחרי ו לגלות ממתקים מוסווים בחדרו.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-27
פרק 27 - שיניים
הריסון עונה על שאלות בנושא שיניים של בעלי חיים ובני אדם. הוא מארח ביולוג המסביר אודות השימוש וההתפתחות של השיניים השונות, מתארח אצל רופא שיניים המסביר אודות צמיחת שיניים ובריאות השן, ומאתגר את מתחריו לנחש את זהותם של בעלי חיים על תמונות שיניהם.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-28
פרק 28 - ספורט
הריסון עונה על שאלות בנושא ספורט ופעילות גופנית. הוא מתארח במכון לחקר הספורט ומודד את יכולתיו האתלטיות, ומארח מומחה לאימון גופני המסביר אודות שיפור יכולותיהם של ספורטאים, ומאתר את מתחריו להכות בדיסקית הוקי בכל כוחם.
21 דק'
תגליות-עונה-2-פרק-29
פרק 29 - המיטב
הריסון נדרש להביא לכיתה עבודה שנושא מדע. הוא מחליט להשתמש בשאלות הצופים, ועורך סקירה של 13 תוכניות העונה, תוך הסבר אודות הרלוונטיות של המדע לחיינו.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-43
פרק 43 - נדידה
בפרק הזה זואי מקבלת שאלות על נדידה של חיות שונות, ומגלה דברים מעניינים שלא ידענו.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-44
פרק 44 - עופות דורסים
הפעם זואי וחברים שלה מגלים בשביל מה צריך עופות דורסים ולומדים עליהם.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-45
פרק 45 - עפר
הפעם זואי מגלה עם חברים אם עפר הוא טוב לנו ומה אפשר לעשות בו.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-46
פרק 46 - אפים
זואי לומדת הכל על חוש הריח ותפקידיו השונים אצל בני אדם ובעלי חיים.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-47
פרק 47 - מכונות
זואי חוקרת את עולם המכונות. היא מגלה מכשירים שונים המשתמשים באותם העקרונות המשותפים לכל מכונה.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-48
פרק 48 - כלבים
זואי יוצאת לגלות פרטים חדשים על כלבים. אם הם יכולים להבין אותנו, כמה גזעים של כלבים ישנם, ומדוע הם אוהבים לרחרח ישבנים של כלבים אחרים.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-49
פרק 49 - פחד
פחד נחשב דבר לא נעים ולא נחוץ אבל זואי יוצאת לחקור כיצד משתמשים בפחד.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-50
פרק 50 - מזון
זואי יוצאת לגלות איזה ניסויים ניתן לערוך במטבח. בין היתר, נעזרת ברכיבים ביתיים כמו שמרים ואבקת אפיה כדי להבין כיצד עוגה תופחת, ולומדת כיצד בקטריה יכולה להזיק או לשפר את המזון שלנו.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-51
פרק 51 - גוף רועש
זואי וחבריה לומדים על הקולות השונים, ואולי מגעילים, שהגוף שלנו מוציא. בעזרת דוקטור רוברטס ומלקולם אלוף הבטבוקס.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-52
פרק 52 - מהר!
הפעם זואי יוצאת לגלות דברים חדשים על מהירות. היא לומדת על כח הכבידה והחיכוך והשפעתם על המהירות בה אנו נעים.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-53
פרק 53 - מים
זואי יוצאת לגלות דברים חדשים על תופעות הקשורות במים. נלמד כיצד יש להתכונן לשיטפון וכיצד נוצרים הוריקנים וסופות קרח.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-54
פרק 54 - ביוני
זואי וחבריה מגלים דברים חדשים ומסעירים על איברים מלאכותיים.
21 דק'
תגליות-עונה-4-פרק-55
פרק 55 - חיות המשק
זואי לומדת כיצד חיות המשק תורמות בדרכים שונות לבני האדם.
21 דק'

סדרות נוספות