רמז חייתי

2016 |

3 עונות

כמה אנחנו באמת יודעים על חיות? ב"רמז חייתי" נטייל בממלכת החיות ונשאל שאלות שיעיפו לכם את המוח. האם ציפורים עפות הפוך? האם לווייתן באמת יכול לבלוע אדם? איך חיות בלי אוזן חיצונית מסוגלות לשמוע?

איך כלבים מזיעים? באיזו חיה משתמשים בהשתלות עצם? למה לזברות יש פסים, ולמה לפנתרים יש נקודות? עטלפים הם ציפורים? למה הלווייתנים דגים? האם החרקים הם חיות?

כל פרק עונה על המון שאלות על חיות. הסיפורים על החיות לוקחים את הצופים לסיור מהיר ומשעשע בממלכת החיות המדהימה. בואו להכיר את החיות מקרוב, עכשיו ב-BIGI.

פרקי העונה

כמה אנחנו באמת יודעים על חיות? ב"רמז חייתי" נטייל בממלכת החיות ונשאל שאלות שיעיפו לכם את המוח. כל פרק מטפל בהמון שאלות על חיות. המחקר שלנו על החיות לוקח את הצופים לסיור מהיר ומשעשע בממלכת החיות המדהימה.
כמה אנחנו באמת יודעים על חיות? בעונה החדשה של "רמז חייתי" נטייל בממלכת החיות ונשאל שאלות שיעיפו לכם את המוח. כל פרק מטפל בהמון שאלות על חיות. המחקר שלנו על החיות לוקח את הצופים לסיור מהיר ומשעשע בממלכת החיות המדהימה.
רמז חייתי שואלת את השאלות הכי מעניינות על ממלכת החיות. האם ציפורים יכולות לעוף אחורה? האם לוויתן הוא דג? האם כלבים מזיעים? אנחנו מציגים חידות ורמזים, ונותנים לצופים שלנו סיכוי לנחש את התשובה הנכונה.
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-1
פרק 1 - חושי חיות
נבדוק את החושים של החיות, איך הן רואות, שומעות ומריחות. נגלה איזו חיה משתמשת בעיניים שלה כדי לבלוע, למי יש אוזניים על הברכיים ולמי יש חוש ריח פי מאה אלף חזק יותר מכל בן אנוש.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-2
פרק 2 - אולימפיאדת החיות
בואו לגלות מי רץ הכי מהר, מי קופץ הכי גבוה ומי צולל הכי עמוק. איזה מבעלי החיים מוכן למשחקים האולימפיים?
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-3
פרק 3 - חיות קטנות וגדולות
נבדוק את הידע שלכם על כל היצורים, הגדולים והקטנים. מהחיות הכי ענקיות בכדור הארץ, עד לאלה שקטנות כל כך עד שבקושי רואים אותן.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-4
פרק 4 - אגדות על חיות
אנחנו נפתור כמה אגדות על חיות. האם המרמיטה באמת צופה את מזג האוויר? האם פילים שוכחים משהו? האם הצבע האדום באמת מעצבן את השור? כל אלה ועוד אגדות רבות על חיות.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-5
פרק 5 - פתגמים על חיות
פתגמים על חיות, כאילו מה?!? אף פעם לא שמעתם את הפתגם: עיוור כמו עטלף, או מזיע כמו חזיר? אנחנו נגלה את האמת שעומדת מאחורי הפתגמים האלה, ועוד פתגמים רבים אחרים
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-6
פרק 6 - בלבול בין חיות
אנחנו נשקע לתוך עולם הבלבול בין החיות. יש חיות שנראות אותו דבר, אבל השמות שלהן משתנים ממקום למקום. האם יש הבדל בין אליגטור ותנין? בין פוקנה ובין דולפין? ומתי דוב, הוא לא באמת דוב?
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-7
פרק 7 - קבוצות של חיות
אנחנו מדברים על קבוצות של חיות. יש חיות שמעדיפות לחיות לבדן, ויש שחיות בזוגות. אבל הרבה חיות, חיות בקבוצות. אז תתכוננו, בזמן שאנחנו בוחנים את המודעות שלכם בנוגע לקהילה של החיות.
21 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-8
פרק 8 - עצמות של חיות
לכל החיות יש שלד, מסוג כלשהו, והם מגיעים בכל מיני צורות ובכל מיני גדלים. אנחנו בודקים את המודעות שלכם לחיות, ונגלה מה אתם יודעים על עצמות של חיות
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-9
פרק 9 - כיסויים של חיות
עור. נוצות. קשקשים. לכל יצור חי יש סוג של כיסוי שמגן עליו ואנחנו נבדוק את הידע שלכם היום על הכיסויים של החיות בטבע
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-10
פרק 10 - הישרדות של חיות
אנחנו נחקור למה החיות עושות מאמצים אדירים לשרוד בטבע. למה יש חיות שנודדות במשך שבועות בלי לאכול כלום, איזה חרק נודד למרחק של אלפי קילומטרים ועוד.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-11
פרק 11 - תקשורת בין חיות
ננסה להבין היום איך חיות מתקשרות ביניהן. דיבורים, דיבורים, דיבורים. למה הציפורים שרות. למה הזאבים מייללים... ולמה יש חרקים שמהבהבים?
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-12
פרק 12 - חיות מבוייתות וחיות פראיות
"נגלה מה גורם לחיות פראיות להיות פראיות, ולחיות מבויתות, להיות מבויתות. נגלה גם איפה חתולי הבית חיו, לפני שהיו בתים, איזו חיה יכולה לנדוד למרחקים, באוויר, ועוד. "
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-13
פרק 13 - אוכלוסיית החיות
אנחנו חוקרים את אוכלוסיית החיות, ואיך הן משפיעות זו על זו. נגלה איזה דג נקרא: דג דינו, ולמה. ואיזה זחל יכול לחיות יותר ממאה שנה.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-14
פרק 14 - תנועת בעלי חיים
בפרק זה תיחקר תנועתם של בעלי חיים בסביבתם. נגלה האם עכבישים יכולים להילכד ברשתותיהם, כיצד נע הנחש במהירות ללא רגליים, אילו בעלי חיים חופרים מאורות להגנה, מה מיוחד בהליכתו של הג'ירף, איך שוחים יונקי-ים וכיצד התפתחו רגליהם לסנפירים, לאיזה בעל חי יש מכשיר גישוש מתוחכם בפיו, איזה בע"ח נע בעזרת סילוני מים, אילו בעלי חיים יכולים לעופף לא כנפיים ומהי מהירות ההליכה של העצלן.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-15
פרק 15 - אחרי הדינוזאורים
בפרק זה נלמד על דינוזאורים ובעלי חיים קדומים נוספים. נלמד גם על הקשר בין בעלי חיים שנכחדו לבעלי חיים שאנו מכירים כיום.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-16
פרק 16 - חיות בתחפושות
בפרק זה נחקור את הסוואת בעלי החיים. נגלה אילו בעלי חיים מתמזגים בסביבתם כדי להתחבא, אילו בעלי חיים משבשים את ראייתם של בעלי חיים אחרים, ואילו בעלי חיים מסווים את עצמם ומחקים אתם צורתם של בעלי חיים ואפילו צמחים וחפצים אחרים. (חג פורים)
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-17
פרק 17 - הסתגלות
בפרק זה נגלה אילו תכונות פיתחו בעלי חיים כי להסתגל לסביבתם. נגלה מדוע לג'ירפה יש צוואר ארוך, כיצד יכול להגיע הברדלס למהירויות שיא, כיצד מעופו של הינשוף שקט כל כך, מה היתרון של אוזניים גדולות באמצע המדבר, מה מסוגל דוב הנמלים לאכול מלבד נמלים, ועד כמה יעיל שריונו של הארמדיל כנגד טורפים.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-18
פרק 18 - דיאטות חייתיות
בפרק זה נברר מהי החשיבות של צורת השיניים של בעלי החיים, מה תפקידם של חיידקים במערכת העיכול, כיצד ומדוע יכולה הקואלה להתקיים מעלי אקליפטוס בלבד, ומדוע מתקיים דוב פנדה מקיני חיזרן בלבד.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-19
פרק 19 - גורים
פרק 19 - גורים
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-20
פרק 20 - תעלומות טבע
בפרק זה ננסה לשפוך אור על כמה מהתעלומות הגדולות בעולם החי. ננסה לבורר מדוע חתולים עסוקים כל כך בטיפוח אישי, מדוע מתעקשים בעלי חיים מסוימים להתפלש בחול ובעפר, ומדוע ציורים מסוימות משתכשכות ב...נמלים. נברר כיצה משתמשים קופים בחרקים לנקיון, כיצד עופות ים צוללים לעומק רב, איזה דג שוב למקום הולדתו ושוחה נגד הזרם כדי להשריץ, לאיזה עומק יכול להגיע הפינגווין וכיצד הם עומדים בקור המים המקיא בקוטב הדרומי, ואיך בכלל אפשרי לחקור בעלי חיים שחיים בעומק של 10 קילומטר מתחת לפני הים.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-21
פרק 21 - משפחות בעלי חיים
בפרק זה נחקור את הקשרים המשפחתיים השונים של בעלי החיים. ננסה לגלות מה הם היתרונות בחברה, כיצד נקבע תפקיד המנהיג או המנהיגה של כל קבוצת בעלי חיים ומדוע זה חשוב, נגלה כיצד מטפלים בגורים במשפחות עלי חיים גדולות, ועד כמה התנהגותם של בעלי חיים מתבגרים דומה לזו של מתבגרים אנושיים.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-22
פרק 22 - בעלי החיים ואנחנו
בפרק זה נגלה מהי השפעת בני באדם על עולמם של בעלי החיים. נגלה מהו מוצאו של ידידו הטוב ביותר של האדם וכיצד הפך לכזה. נחקור כיצד גילו בני אדם את היתרונות של גידול חיות חווה. נגלה גם את הצד השני של הדברים כשנחקור בעלי חיים שמהווים מטרד לא קטן לבני האדם, וכיצד נלחמים בהם בני האדם, לפעמים עד להכחדתם.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-23
פרק 23 - תחומי מחייה
בפרק זה נחקור כיצד בעלי חיים מותאמים לתחומי המחייה שלהם, שחלקם קיצוניים ביותר. נגלה אילו תכונות פיתחו פעלי חיים כדי לחיות בתנאי קור קשים ובמדבר הלוהט ללא מים, היכן קיימות מושבות ענק שמונות מיליוני בעלי חיים מתחת לרגלינו, ואיך מסתגלים בעלי חיים לאזורים בהם קיימים תחומי מחייה שונים לחלוטין אלא מאלה.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-24
פרק 24 - בעלי חיים בשכונה
בפרק זה נעסוק בבעלי חיים שגרים בשכנות אלינו, בני האדם. נגלה מהו קצב ההתרבות של עכברי הבית, וכיצד הגיעו אל בתינו מלכתחילה. ננסה להעריך כמה חולדות חיות בערים הגדולות, כיצד השפיעו סנאים על שוק ההון... פעמיים, ואיך הסתגלו העורבים לחיים בסביבת בני האדם. בנוסף נגלה אם נכונה השמועה שמקקים יכולים לשרוד שואה אטומית.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-25
פרק 25 - ימים ואוקיאנוסים
בפרק זה נצלול למעמקי הים ונחקור את התעלומות במצולות. נגלה מהו המבנה של האוקיינוס וכיצד מוגדרים האזורים שבו, כיצד יכולים בעלי חיים לחיות בעומקים בהם הלחץ כה אדיר עד שאדם לא היה שורד בו רגע אחד, ואיך אפשר בלל לחקור אותם. נגלה כיצד גם איך יכולים בעלי חיים לחיות בתנאים ללא אור בכלל. נגלה גם שבעל החיים בגדול ביותר בעולם ניזון מבעלי החיים הקטנים ביותר בעולם, ומדוע הלוטרות חשובות כל כך להגנה על סביבת המחייה של יצורים רבים. בנוסף, נחקור שוניות אלמוגים ואת החיים על קו החוף הנתון למחזוריות הגאות והשפל.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-1-פרק-26
פרק 26 - יום ולילה
בפרק נחקור את שעות הפעילות היומיות והליליות של בעלי החיים. נגלה מדוע בעלי חיים מסוימים מעדיפים לחפש מזון בלילה וכיצד הם הסתגלו לתנאי החשיכה. נחקור אם פרחים פורחים גם בלילה, ומי מאבק אותם בשעות אלה. ומה עם בעלי החיים שפעילים בשעות היום? האם התרנגול קורא רק עם עלות השחר? אילו בעלי חיים שינו את הרגלי השינה שלהם לאחר שבויתו על ידי בני האדם. ולסיום נשאל אם ישנם בעלי חיים שלא פעילים אך ורק בשעות היום או בשעות הלילה.
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-27
פרק 27 - חתולי בר
בפרק זה נחקור חייהם של חתולי הבר השונים. בין היתר, נגלה מה ההבדל בין חתולי הבית לחתולי בר, ואילו חתולים חיים בלהקות. נביט מקרוב על חייהם של אריות, ונברר אם יש חתולי בר גדולים ממנו. נביט בברדלס, החייה המהירה ביותר בעולם, נכיר בציידים חזקים וגמישים כמו הנמר והיגואר, ונגלה האם יש בכלל פנתרים שחורים.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-28
פרק 28 - בעלי חיים מהאגדות
בפרק זה נגלה פרטים על בעלי חיים שהפכו לאגדה. בין היתר, נמצא בין היתר מדוע לנחש יש מוניטין רע כל כך, איה בעל חיים מיתולוגי נושא את העולם על גבו, ואילו בעלי חיים הגיעו לחלל. נחקור מיתוסים מפורסמים כמו הסוס טרויאני, חיות קדושות כמו הפרה בהודו וחיות שייצגו אלים ביוון העתיקה ונגלה גם מה מייצגים בעלי חיים שונים לאורך ההיסטוריה.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-29
פרק 29 - תחומי מחיה קיצוניים
בפרק זה נגלה כיצד שורדים בעלי חיים בתנאים הקשים ביותר על כדור הארץ. בין היתר, נברר כיצד הסתגלו בעלי חיים לחיי מדבר עם מעט או ללא מים, כיר בעלי חיים ששורים האדיר שבתחתית האוקיאנוס במקומות בהם הלחץ האטמוספרי חזק פי אלף ויותר, ונחקור כיצד הסתגלו בעלי חיים לתנאי חום הקרובים לרתיחה, ולתנאי קור בהם כל דבר קופא.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-30
פרק 30 - החיים בנהר
בפרק זה, נחקור את בעלי חיים שחיים בנהרות העולם iעל גדותיהם. נפגוש בקפיברה, הברזילאית, המכרסם הגדול היותר בעולם, ובבלוטרת הנהר הענקית והידידותית. נגלה כיצד הופך הדוב את הנהר למקור עיקרי של מזון תוך ניצול התנהגות דגי הסלמון וכיצד דגים בעלי חיים אחרים. כמו כן, נלמד בין היתר על השימוש בו עושים בעלי חיים מסוימים בכלים מתוחכמים. נלמד גם על היפופוטמים מסוכנים, ועל תחש הנהרות אוכל העשב המכונה "פרת הים". בין היתר, נבחן גם את התנהגותם של טורפי נהרות אימתניים כמו תנינים, נחשים ודגי הפירניה המפחידים.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-31
פרק 31 - התפתחות והסתגלות
בפרק זה נברר אודות התפתחויות מעניינות שעזרו לבעלי החיים להסתגל לחיים בתנאים קשים וקיצוניים, נגלה בעלי חיים שאוכלי אבנים כדי לעזור להן בעיכול, ואפילו כאלה שמייצרים חומרים כימיים שמרתיעים בעלי חיים אחרים. נברר מה גרם לגי'רפה להגיע לגובהה האדיר ומדוע חייבים המכרסמים לכרסם כדי להמשיך לשרוד. נברר על אמצעי הרתעה שפיתחו בעלי חיים נגד טורפים, החל מקוצי הדורבן וכלה ברעלים הארסיים ביותר בעולם. נלמד גם על המהירות בה יכולים בעלי חיים מסוימים לפתח תכונות כדי לעזור להן בעולם שמשתנה ללא הרף, ואפילו על בעלי חיים שלמדו לנצל חשמל כאמצעי הישרדות. בנוסף, נכיר גם את בעל החיים הקשוח ביותר בעולם.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-32
פרק 32 - בעלי החיים באפריקה
בפרק זה נסייר ביבשת אפריקה שבה קיים מגוון אדיר של בעלי חיים ואזורי מחייה, מקרחונים ועד למדברים צחיחים. נגלה כיצד התפתחו הגמל וחיות אחרות לתנאי מחייה דלים במים, ועל אמצעים מפליאים בהם משתמשות לטאות כדי לשרוד בסביבה כה צחיחה. נחקור את חיי הסוקריטות התלויות אלה באלה להגנתן ובונות מערכות מנהרות מתוחכמות. נמצא פרטים מפתיעים אודות חיות מוכרות כמו הפילים, הזברות והגנו ועל השתתפותם בנדידת היבשה הגדולה ביותר בעולם בעת חילופי העונות. נחקור גם את הטורפים הגדולים, האריות, הברדלסים והנמרים המצפים בכל זה שנה למצעד זה של חיות טרף. נסיים את סקירתנו ביצורים הקרובים אלינו ביותר, הקופים ונברר אם הם באמת כל כך שונים מאתנו, בני האדם. לסיום נביט גם בעופות הטורפים באפריקה שתפקידם החשוב ביותר הוא סילוק מפגעים תברואתיים של בעלי חיים שלא הצליחו לשרוד ביבשת הקשוחה.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-33
פרק 33 - בעלי חיים באמריקה לפני בוא האדם
לפני בוא האדם הייתה יבשת אמריקה גן עדן-לבעלי חיים מופלאים וחלקם אף אדירי ממדים. רוב בעלי חיים אלה לא שרדו, אך צאצאיהם עדיין חיים עמנו היום. נתחיל בממותה הקולומביאני ,שרק חטיו היו הוא באורך של 4 מטר, והגיע לגובה של 4 מטרים, ונעבור לטורפים מעוררי ייראה כמו הנמר השנחרבי, והדוב קצר הפנים ששקל מעל 1000 קילו. נחקור גן חבורות זאבי ענק קדומים שפיתחו תמרוני צייד חכמים שנועדו להכניע את חיות ענק האלה. נגלה עופות אדירים שצאצאיהם הממוזערים עדיין חיים בינינו כיום. לסיום נחקור את הביזון האמריקאי שחי בעדרי ענק, ומסלול נדידתו לאורח היבשת התווה את תכנון מערכת הכבישים בה אני משתמשים כיום.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-34
פרק 34 - בעלי חיים: מציאות ודמיון
היום נפריד סוף סוף בית אמת ובבדיה בכל מה שנוגע לבלי חיים. נגלה אם מוצא האדם הוא באמת מהשימפנזה, מה באמת הביא להתפתחותם של הקופים הגדולים, עליהם אנו נמנים, ומה ההבדל ביניהם לבין קופים קטנים יותר. נברר גם אם האופן בו מתוארים בעלי חיים מסוימים בסרטים מצוירים באמת נאמן למציאות. נגלה כיצד פיתחו חיות-כיס את הכיסים בגופן, האם הקנגורו באמת יודע להתאגרף, האם הקואלה הוא באמת דוב, והאם השד הטסמני ראוי למוניטין התוקפני שזכה לו. נברר גם בדיוק עד כמה חכמים הדולפינים ואם הם באמת ידידותיים כפי שאנו חושבים שהם.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-35
פרק 35 - בעלי חיים: חרקים ועכבישים
בפרק זה נברר כמה חרקים ועכבישים יש בעולם ומה בדיוק ההבדל ביניהם. נגלה בין היתר איך זבובים עפים באופן כל כך מוצלח, מה עושים יתושים עם הדם שהם שותים, איזה חרק משמיע קול חזק כל כך עד שהוא עלול לפגוע בשמיעה, מה העכבישים הארסיים ביותר, כיצד פועלת רשת העכביש, ואיזה עכביש גדול מספיק כדי ללכוד ציפורים.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-36
פרק 36 - מוצאם של הזוחלים והדו-חיים
בפרק זה נחקור את התפתחות הזוחלים והדו-חיים, ונברר מה ההבדל ביניהם. נגלה בין היתר מה היה בעל החיים ראשון שחי על היבשה, אילו דגים יכולים לנשום אוויר, איזו צפרדע טורפת הייתה פעם בראש שרשת המזון בעולם, והיכן אפשר למצוא כיום את צאצאי הדינוזאורים.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-37
פרק 37 - טורפי על
בפרק זה נברר מהם הטורפים הקשוחים ביותר בעולם ועד כמה הם מסוכנים לבני אדם. נגלה בין היתר אם יש באמת בעלי חיים שמתייחסים לבני אדם כאל טרף, אילו בעלי חיים צדים באזורים מיושבים, עד כמה מסוכנים כלבים ללא השגחה, איזה זוחל יכול לטרוף בעלי חיים גדולים כמו זברות וג'ירפות, ומהו טורף העל המפחיד ביותר באוקיינוס.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-38
פרק 38 - בעלי חיים באמריקה
בפרק זה נחקור בעלי חיים שונים שחיים ביבשת אמריקה. נגלה בין היתר איזו ציפור הפכה לסמלה של ארה"ב, איך הפך הביזון, שהיה אחד מבעל החיים הנפוצים ביותר ביבשת, לבעל חיים בסכנת הכחדה, מהם הטורפים הקשוחים ביותר ביבשת, לאיזו צפרדע יש מאפיינים אנושיים, ומה המקום שבו יש את מגוון בעלי החיים הגדול ביותר בעולם.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-39
פרק 39 - אוסטרליה לפני בוא האדם
בפרק זה נחקור את בעלי החיים המוזרים שהתפתחו בנפרד באוסטרליה לפני התיישבות האדם ביבשת. נגלה בין היתר איך מתפתחים בעלי חיים ייחודיים ביבשת מבודדת, מי היו אבותיהם הענקיים של חיות הכיס וכיצד נכחדו, מה היה היצור בעל הנשיכה החזקה ביותר אי פעם ביחד לגודלו, ואיך הקנגורו יכול לזנק בלי להתעייף.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-40
פרק 40 - בצבעים טבעיים
"בפרק זה נחקור את צבעי בעלי החיים בטבע, מה גורם לצבעוניות ומה מטרתה. נגלה, בין היתר, למה משמשות נוצות הטווס, מה גורם לבעלי חיים מסוימים להבריק כאילו הם עשויים מתכת, אילו יצורים יכולים לייצר אור, אילו חומרים טבעיים יוצרים צבעים בבעלי חיים, מה הקשר בין תזונה לבין צבע, ומה היצור מחליף הצבעים שגורם לזיקית להחוויר. "
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-41
פרק 41 - גנים זואולוגיים אז והיום
בפרק הזה נחקור גני זואולוגיים בהיסטוריה וכיום, כיצד התפתחו גני החיות כדי לשפר את חייהם של בעלי החיים שבהם, ומה תפקידם החשוב בשימור בעלי חיים נכחדים. נגלה בין היתר מה גן החיות העתיק ביותר, למה שימשו אוספי בעלי החיים ברומא העתיקה, איך ניתן לראות חיות ליליות בפעולה במהלך היום, כמה מים דרושים באקווריום מודרני, כיצד מאפשרים לבעלי חיים בשבי ליהנות ולהירגע, ומדוע דובי הפנדה הם בעל החיים היקר ביותר.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-42
פרק 42 - בעלי חיים באסיה
בפרק זה נחקור את חיי הבר העשירים ביבשת אסיה בעבר וכיום. נלמד אודות בעלי חיים מיתולוגיים שמילאו תפקיד חשובים בתרבויות העבר, ונגלה בין היתר מי היו בעלי החיים הראשונים שבויתו על ידי בני האדם, האם אפשר להפנט נחשי קוברה בעזרת מוזיקה, כיצד שורד הגמל במדבר, ומה מקור האגדות על דרקונים.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-43
פרק 43 - תעופה
בפרק זה נחקור את בעלי החיים המעופפים השונים ואת התפתחותם. נגלה בין היתר אם מוצא העופות הוא מהדינוזאורים, איזו ציפור יכולה לחיות כמעט את כל חייה האוויר, מה מבנה הנוצות שמאפשרות תעופה, מדוע יש בעלי כנף שוויתרו על יכולת זו, מהם בעלי הכנף הגדולים ביותר שאי פעם חיו, ואיזו ציפור צריכה זקוקה למזון בכמות של פי שלושה ממשקלה מדי יום.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-44
פרק 44 - נדידת בעלי חיים
בפרק זה נחקור את הרגלי הנדידה ההמונית של בעלי חיים שונים ברחבי העולם והסיבות לה. נגלה בין היתר מהי הנדידה הגדולה ביותר של חיות יבשה בעולם בה משתתפים מיליוני בעלי חיים, מה בעל החיים שמבלה את רוב חייו בנדידה ארוכה סביב העולם, כיצד יכולים בעלי כנף לנדוד לאורך אוקיינוסים ללא מנוחה, מדוע אווזים עפים תמיד במבנה קבוע, מהן הנדידות הגדולות ביותר מתחת למים, וכיצד יודעים בעלי החיים לאן לנדוד.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-45
פרק 45 - חיות בעולם לפני תקופת אדם
בפרק זה נחקור את עולם החי הפרהיסטורי ועד כמה הוא השתנה בעקבות הופעת האדם. נגלה בין היתר מה הקשר בין השפן ובין הפיל, מה היה היונק היבשתי הגדול ביותר שחי אי פעם, בעל חיים שקרניו שקלו 50 קילו, ציפור טורפת אימתנית בגודל של יען, ומדוע איבד האדם את הפרווה שלו.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-46
פרק 46 - הידמות והסוואה
בפרק זה נחקור את אמצעי ההסוואה המדהימים והשונים שפיתחו בעלי חיים להגנה ולתקיפה. נגלה בין היתר דג ארסי שנראה כמו אלמוג, סרטן שמדביק אמצעי הסוואה לגופו, נחש לא-מזיק שמתחפש לנחש ארסי, חרק שמתחפש לציפור, ולטאה שיכולה לשנות לא רק את צבעה אלא גם את צורתה.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-47
פרק 47 - החיים ביער
בפרק זה נחקור את בעלי החיים שהסתגלו לחיים ביער. נגלה בין היתר קוף שיוצר ומשתמש בכלים, בעלי חיים שמסוגלים לראות חום, צפרדע שמשמשת בני אדם ליצירת כלי נשק קטלניים, חרקים שמשתמשים בחרקים אחרים כחיות משק, גנב דבש שפיתח עמידות בפני דבורים, יונק ארסי נדיר, ובעל חיים חמוד שלו יש ריח של פופקורן בחמאה.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-48
פרק 48 - המקומות הטובים ביותר לצפייה בחיות
בפרק זה נגלה מהם המקומות בעולם בהם אפשר לראות ריכוזים גדולים של חיות בר. נראה את הנדידה השנתית הגדולה של מיליוני חיות בר באפריקה, נעקוב אחרי מסלולי הנדידה של ציפורים ופרפרים ברחבי העולם, נחקור את המקומות בהם קיים המגוון הגדול ביותר של בעלי חיים: שונית האלמוגים הגדולה בעולם, ויער הגשם באמזונס.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-49
פרק 49 - מפגשים עם בעלי חיים
בפרק זה נביט במפגשים שונים ומשונים בין בני אדם לבעלי חיים. נבדוק בין היתר מדוע משוטטות תרנגולות בהוליווד, כיצד סייע תנין לכוחות המשטרה, מדוע היה לוייתן אסיר תודה לצוללנים וכיצד הסתייעו שודדים בנחשים. בנוסף, נלמד על גור היפופטם בעל כרטיס "נוסע מתמיד" בחברת תעופה אפריקאית, ועל פרס של מיליון דולר שמוענק לדייג שדג את הדג הנכון.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-50
פרק 50 - הגיאוגרפיה של בעלי החיים
בפרק זה ננסה להבין מדוע בעלי החיים חיים במקומות מסויימים, ועל יחסי הגומלין ביניהם לבין סביבתם. בין היתר נגלה בין היתר כיצד אפשר לנצח כריש ענק, נפגוש עוף בעל מנוע טורבו, נראה איך עז ההרים מסוגלת להטפס על מדרונות תלולים מאוד, כיצד אריה ההרים שומר על שויי משקל כשהוא מטפס על עצים, ונברר מדוע עטלפים מעדיפים מערות חשוכות על עצים.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-51
פרק 51 - אמצעי ההגנה של בעלי החיים
בפרק זה נלמד אודות האמצעים המגוונים שאותם פיתחו בעלי החיים על-מנת להגן על עצמם. נגלה, בין היתר, כיצד מגן על עצמו הדורבן מפני הקוצים של עצמו, ואיך מצליח טורף קטן ומהיר להתמודד עם קוצים מאיימים אלה. נגלה כיצד התפתח שריון הצב, ואיך התפתחו הרעלים של יצורים ארסיים. בנוסף, נכיר יצורים שמשתמשים בשינה להגנה, ועל שיטות הפעולה של הטורפים החכמים ביותר בים.
21 דק'
רמז-חייתי-עונה-2-פרק-52
פרק 52 - מהיר ואיטי
בפרק זה נלמד אודות היצורים האיטיים והמהירים ביותר בעולם. נביט בין היתר ברץ המהיר ביותר בטבע, ובטרפו, שנאלץ גם הוא לפתח מהירות מרשימה, וגם בכלבי מזחלות שמסוגלים לשמור על מהירותם לאורך שעות ארוכות. נגלה ציפור שעלולה לגווע ברעב אם תוותר על ארוחה בגלל קצב חילוך חילוף החומרים, על יצור שמסוגל להגיע למהירות של כמעט 400 קמ"ש, ונגלה מה הייתה מהירותו של עכבר אילו היה בגודל של פיל.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-1
פרק 1 - זנבות של חיות
אנחנו חוקרים כמה זנבות מדהימים ומגלים למה לחלק מהחיות יש אותם... ולחלק מהן אין.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-2
פרק 2 - החיות הכי חזקות בעולם
אנחנו חוקרים כמה מהחיות הכי חזקות על כדור הארץ! אבל אל תשכחו שכוח לא תמיד קשור לשרירים!
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-3
פרק 3 - חיות שעוזרות לחיות
אנחנו חוקרים כמה מהדרכים המדהימות והלא-צפויות שבהן חיות עוזרות אחת לשניה.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-4
פרק 4 - בני כלאיים
אנחנו הולכים לפגוש מלא חיות שאתם פשוט חייבים לראות כשאנחנו פוגשים יצוריים אמיתיים שהמדע קורא להם "בני כלאיים".
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-5
פרק 5 - החיות שחיות הכי הרבה
אנחנו חוקרים לעומק כמה מהחיות שחיות הכי הרבה זמן על כדור הארץ. מהאוקאינוס הכי קר למדבר הכי חם. וכל המקומות שביניהם!
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-6
פרק 6 - החיות הכי גדולות
אנחנו חוקרים את כל היצורים הגדולים שיש... כשאנחנו מסתכלים על כמה מהחיות הכי גבוהות וכבדות שיש על כדור הארץ.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-7
פרק 7 - חיות שבונות
אנחנו חוקרים חלק מהחיות הכי מדהימות שבונות דברים כשאנחנו מסתכלים על חלק מהמבנים הכי גדולים על כדור הארץ.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-8
פרק 8 - חיות שמטפסות
אנחנו חוקרים את החיות הכי מדהימות שיודעות לטפס על כדור הארץ ואנחנו נגלה חיה אחת שיכולה להרים את עצמה רק עם אצבע אחת.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-9
פרק 9 - חיות ספורטאיות
הגיע הזמן לגלות מי יכול להטביע, לכדרר ולמסור עם השחקנים הכי גדולים שיש. בנוסף, אנחנו נקפוץ ונקשקש בזנב בזמן שאנחנו מגלים למי יש את מה שצריך כדי להיות ספורטאי.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-10
פרק 10 - הכל על כלבים
אנחנו חוקרים את החברים שאנחנו הכי אוהבים על 4 רגליים, הכלבים! מהזנים הכי גדולים שיש ועד לאלה עם האוזניים הכי גדולות.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-11
פרק 11 - חיות שמשוויצות
אנחנו חוקרים את היצורים הכי שוויצרים בעולם כי אנחנו מסתכלים על הדרכים הכי מוזרות שבהן היצורים הצבעוניים האלה משוויצים בממלכת החיות.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-12
פרק 12 - ציידים בקבוצה
אנחנו מצטרפים ללהקה של זאבים, מסתכלים על חבורה של דגי פיראנה, ונעוף בשמיים עם קבוצות של ציידים בממלכת החיות.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-13
פרק 13 - חיות בהיסטוריה
אנחנו חוקרים חלק מהדרכים המדהימות שבהן חיות עזרו לעצב את ההיסטוריה שלנו ונשמע סיפורים על החיות הכי מפורסמות אי פעם!
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-14
פרק 14 - יונקים שובבים
אנחנו נחקור כמה מהיונקים הכי שובבים בטבע. מאלה שמסתכנים שנשיכה של תנין כדי לגנוב ביצים, לאחרים שחופרים בורות מזויפים כדי לעבוד על טורפים ועוד הרבה!
22 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-15
פרק 15 - הצרכים של הדוב
אנחנו נחקור את אחת החיות הכי מפחידות בעולם: הדובים! מהפנדות החמודות ועד לגריזלי האיום וכל דוב שביניהם!
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-16
פרק 16 - החיים בשונית
אנחנו נחקור את החיים בשונית. מהחיות הכי קטנות, לטורפים הכי מאיימים – לשונית האלמוגים יש את כולם!
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-17
פרק 17 - זחלנים מגעילים
אנחנו נחקור את הזחלנים המגעילים ונפגוש כמה חרקים! מהגדול ועד לקטן. מהיפיפיה ועד למפחיד, היצורים האלה הם בין צורות החיים הכי מרתקות בעולם.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-18
פרק 18 - חיות בעולם: האמזונס
אנחנו נחקור את יערות הגשם של האמזונס ונחשוף כמה מהחיות הכי מרתקות שחיות שם!
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-19
פרק 19 - עבודות של חיות
אנחנו נחקור את הדרכים המפתיעות שבהן חיות הופכות את עצמן לחלק חיוני מהחיים שלנו ונפגוש כמה חיות שיש להן עבודות!
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-20
פרק 20 - 10 החיות הכי מסריחות
אנחנו נחקור כמה מהחיות הכי מעניינות שמייצרות את הריחות הכי מגעילים בממלכת החיות!
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-21
פרק 21 - קפיצה וזינוק
אנחנו נחקור את התנועות של החיות ונפגוש כמה מהחיות הכי מעניינות בעולם שיודעות לקפוץ ולזנק.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-22
פרק 22 - חיות עם פסים
אנחנו נחקור חיות עם פסים! מחיות עם פסים אמיתיים.. לכמה שהן פשוט חיקוי זול.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-23
פרק 23 - הכל על עטלפים
אנחנו נחקור עטלפים! מעטלפים שנותנים השראה למדענים... לאלה שמפחידים אותם. ואנחנו נגלה חידוש מיוחד של עטלפים שעוזר להם להירגע כשהם תלויים עם הראש למטה.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-24
פרק 24 - חיות פולשניות
אנחנו נחקור כמה מהזנים הפולשניים ביותר בעולם! מהבעיה הכי גדולה של פלורידה ועד לחיים הסודיים של קרפדה מסויימת.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-25
פרק 25 - הכל על קופים
אנחנו נחקור כמה מהפרימיטים הכי מגניבים בממלכת החיות: הקופים! אנחנו נלמד על קופים גדולים ונפגוש את הקוף הכי חמוד שיש בעולם.
23 דק'
רמז-חייתי-עונה-3-פרק-26
פרק 26 - עכשיו רואים את זה, עכשיו לא
אנחנו נחקור כמה מהחיות שמתחפשות ומסוות את עצמן הכי טוב בעולם כשנלמד עוד על הסוואה של חיות.
23 דק'

סדרות נוספות