רמי קלינשטיין

אבל אתם מכירים אותו גם כזמר העמק ממקס ומוזה
זמר, מלחין ומפיק מוזיקלי
תאריך לידה: 10/11/1962
מזל: עקרב
עיר לידה: ניו יורק, ארצות הברית

רמי קלינשטיין ב-BIGI
:

הכירו את רמי קלינשטיין:

רמי קלינשטיין לפני התהילה

רמי נולד בארצות הברית ועלה לישראל כשהיה בן 8. כבר בתיכון ב-1978 הוא הקים את הלהקה הראשונה שלו – להקת "ליקוי חמה" יחד עם ירמי קפלן. בשנת 1980 התגייס לצה"ל שם שירת בתור המנהל המוזיקלי של הלהקה הצבאית "צה"ל 80" בה הייתה חברה בין היתר גם ריטה, אישתו לעתיד. 

 

בשנת 1983 יצר את פסקול הסרט "הפנימיה". שנה לאחר מכן הלחין את רוב שירי הלהקה הצבאית "צה"ל 84" וגם הלחין את פסקול הסרט "זעם ותהילה" בבימויו של אבי נשר. את הפרסום הגדול קיבל בשנת 1985, כשהלחין את השיר "עוד לא תמו כל פלאייך", שהפך ללהיט בביצוע להקת פיקוד צפון. 

 

רמי וריטה

בשנת 1986 הגיעה הפריצה של רמי וריטה, אך בנפרד – רמי עם האלבום "ביום של הפצצה" וריטה עם האלבום הנושא את שמה וכולל בתוכו גם את ההלהיט "שביל הבריחה". שנתיים מאוחר יותר יצא האלבום השני של ריטה "ימי התום" בו היה קלינשטיים המלחין והמעבד העיקרי, באותה שנה הוא וריטה נישאו. באותה תקופה רמי הפיק גם את סיבוב ההופעות של גידי גוב. 

 

בשנת 1989 יצא האלבום השני של רמי "על הגשר הישן" בו שילב לראשונה גם שירים שכתב. באותה שנה הלחין את הלהיט "גרה בשינקין" של להקת "מנגו". שנתיים מאוחר יותר הוציא אלבום שלישי וב-1993 אלבום רביעי. שנה לאחר מכן הפיק את המופע המשותף של גידי גוב ויהודית רביץ. שנה לאחר מכן הוציאה ריטה את אלבומה "אהבה גדולה". 

 

הפריצה של רמי קלינשטיין

בשנת 1995 יצא האלבום "תפוחים ותמרים", לימים האלבום הכי מצליח של רמי. שנה לאחר מכן הוציא אלבום נוסף שגם הוא הפך להצלחה מסחררת. באותה שנה יצא גם אלבום אוסף לריטה בו מופיעים שירים רבים בלחן של רמי קלינשטיין.בשנת 1997 יצא אלבומו השישי במספר של רמי, "כל מה שתרצי", בעקבותו רמי יצא לסיבוב הופעות.

 

שנתיים מאוחר יותר יצא אלבומה של ריטה "תפתח חלון" בו לקח חלק קלינשטיין בלחן ודואטים. בשנת 2000 הוציא את "פטר והזאב וקרנבל החיות" וגם את אלבומו "תגיד את זה". בשנת 2001 רמי וריטה יצאו למסע הופעות שתועד לאלבום כפול. שנה לאחר מכן החל רמי לרוץ עם מופע סולו. באותה שנה הוקם ערוץ 10 שם קיבל קלינשטיין תוכנית אירוח מוזיקלית. 

 

הקשר של רמי קלינשטיין לכוכב נולד

בשנת 2003 רמי הלחין את השיר "כמו ששיר נוגע" אותו ביצעה נינט טייב לאחר שזכתה בגמר "כוכב נולד". באותה שנה רמי השתתף בתוכנית ועזר להכין את שלושת המועמדים בגמר, שירי מימון, נינט טייב ושי גבסו, לקראת הגמר. קלינשטיין הוסיף לחן מקורי לתוך ביצוע הגמר של נינט ל"ים של דמעות". 

 

המשך הקריירה המוזיקלית של רמי קלינשטיין

בסוף שנת 2004 הקליט רמי את השיר "רוחות מלחמה" שנכתב לסדרה "מילואים". שנתיים לאחר מכן החל לשמש כמעבד והמנהל המוזיקלי של המחזמר "הלהקה" בתיאטרון "הבימה". שנה לאחר מכן החל סכסוך כספי בינו ובין ריטה לבין חברת התקליטים שלהם, ממנה עזבו. 

 

בשנת 2009 יצא אלבומו הראשון של קלינשטיין בחברת התקליטים החדשה שלו. שנה לאחר מכן הוציא אלבום כפול שתיעד שתי הופעות שקיים. בשנת 2012 החל רמי לכהן כמנטור בתוכנית "The Voice ישראל".

 

רמי קלינשטיין בערוץ לוגי

בשנת 2012 רמי הוציא 12 שירים יחד עם רחלי שביט שהיוו את הבסיס לסדרה "מקס ומוזה" של ערוץ לוגי. רמי גם משחק בסדרה את תפקידו של זמר העמק, במסגרת התפקיד בכל סיום פרק רמי מבצע שיר שונה שהלחין למילותיה של רחלי שביט. 

 

מתנות קטנות

בשנת 2014 יצא האלבום "מתנות קטנות" בו השיר הנושא את אותו השם זכה להצלחה רבה. שנה לאחר מכן הוציא את האלבום "אנשים טובים". בשנת 2016 הוציא אלבום משותף עם קרן פלס שבעקבותיו יצאו השניים לסיבוב הופעות. 

 

30 שנות קריירה

בשנת 2018 חגג רמי 30 שנות קריירה במופע חדש. שנתיים לאחר מכן, ובעקבות משבר הקורונה, הלחין עבור תיאטרון "הבימה" את השיר "שיר עידוד לכל מי שנמצא בבידוד". כיום קלינשטיין ממשיך להופיע ברחבי הארץ במופעים הכוללים את השירים הכי אהובים שלו. 

 

המשפחה של רמי קלינשטיין

כידוע, בשנת 1988 רמי וריטה נישאו. ב-1992 הם הביאו את ביתם הבכורה, הזמרת, השחקנית והמדבבת, משי קלינשטיין. ב-2001 נולדה ביתם השניה נעם, גם היא זמרת ונגנית. רמי וריטה התגרשו בשנת 2007. כיום רמי נשוי בשנית.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: