ישראל גוריון

אבל אתם מכירים אותו גם כאלברט איינשטיין ב"בלי גרביים"
זמר ושחקן
תאריך לידה: 02/11/1935
מזל: עקרב
עיר לידה: ירושלים, ישראל

ישראל גוריון ב-BIGI
:

הכירו את ישראל גוריון:

צעירותו של ישראל גוריון

ישראל גוריון נולג בירושלים. למרות שהיה ממשפחה חילונית את לימודיו עשה בבית ספר דתי. את כישרון השירה שלו הוא גילה במקרה אחרי שהוא צחק על זיוף של חברו לכיתה. בעקבות כך הוא התבקש על ידי המורה לזמרה להראות אם הוא שר טוב יותר – וכך הדהים את המורה והכיתה. כבר בצעירותו החל ללמוד לנגן על כלי נגיגה. כלי הנגינה הראשון שלו היה אקורדיון. 

 

הדודאים

ישראל היה חצי מצמד "הדודאים" החל מסוף שנות ה-50 ועד שנת 1994 – לאחר פטירת שותפתו, בני אמדורסקי. שילוב הקולות המיוחד ביניהם התגלה גם הוא במקרה, במהלך מסיבה, ומאז הם לא נפרדו במשך למעלה מ-35 שנה. השניים היו פעילים בהרכים מוזיקלים נוספים במהלך פעילותם ב"דודאים". 

 

קריירת המשחק של ישראל גוריון

ישראל הופיע גם על מסך הטלוויזיה במהלך השנים. בתחילת הדרך הופיע בערוץ הראשון והחינוכית. ישראל היה המדבב של כרובי בגרסה הישראלית הראשונה של "רחוב סומסום". בשנת 1985 הוא שיחק בסדרה "התזמורת". חמש שנים מאוחר יותר השתתף בתוכנית "סמוך עלי". ב-1991 הופיע בקלטת ילדים מסדרת "שירים קטנים". 

 

ישראל גוריון "בלי גרביים"

בשנת 2006 ישראל החל לגלם את דמותו של המדען, זוכה פרס הנובל, אלברט איינשטיין בסדרה "בלי גרביים"."בלי גרביים" היא סדרה חינוכית של ערוץ לוגי (שזמינה לצפייה ישירה גם ב-BIGI) שחושפת את קורות חייו של המדען עם מכתבים שנחשפים לראשונה אחרי 50 שנה!

 

ישראל גוריון בתיאטרון ובקולנוע

ב-1970 הופיע ישראל לראשונה על הבמה בהצגה "עולמו של ז'אק ברל". באותה שנה החל לשחק בתיאטרון הקאמרי. בשנת 2005 זכה בפרס הבמה לילדים ונוער לשחקן השנה על תפקידו בהצגה "ליצן החצר". שנה לאחק מכן זכה בפרס מפעל חיים.

בנוסף הוא זכה גם בפרס הבמאי ופרסים נוספים בפרסי הבמה לילדים ולנוער על הצגתו "הברווזון המכוער". במהלך השנים ישראל שיחק גם בסרטי ולנוע ביניהם: "נס בעיירה", "טעות במספר" וסרט ביוגרפי על חייו של דוד בן גוריון.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: