חנן סביון

אבל אתם מכירים אותו גם כנצח ממה בכריש?
שחקן ויוצר
תאריך לידה: 21/03/1976
מזל: טלה
עיר לידה: ירושלים, ישראל

חנן סביון ב-BIGI
:

הכירו את חנן סביון:

תחילת הקריירה של חנן סביון

חנן נולד בשם חנן סוויסה, עד שעברת את שם משפחתו לסביון. את צעדיו הראשונים בעולם המשחק התחיל אחרי השירות הצבאי, כשהתחיל ללמוד בסטודיו למשחק "ניסן נתיב". במקביל ללימודי המשחק הוא הופיע בפינה הקומית בתוכנית "הלילה יענקל'ה לאן?". 

 

גיא עמיר וחנן סביון

בזמן לימודי המשחק הכיר חנן סביון את גיא עמיר, מי שהפך להיות שותפו ליצירה. משנת 2002 ועד שנת 2007 היה אחד הכותבים בתוכנית "קומי קומי" לצד גיא עמיר. במקביל בשנת 2002 השתתף בתפקיד משני בסרט "יוסי וג'אגר". בשנת 2003 החל להנחות יחד עם גיא עמיר את התוכנית "זאפ לראשון", רצועת השידור לילדים של הערוץ הראשון. 

 

הסדרות שחנן סביון וגיא עמיר יצרו

בשנת 2004 הוא גילם את מירון בתוכנית "ראש גדול", בהמשך השתתף גם בסרטים "איזה מקום נפלא" ו"עד מדינה". בשנת 2006 יצר יחד עם גיא עמיר את הטנלובלה "בובות". מאוחר יותר הם יצרו גם את "בלאגן ועד אילת", כשבשתי התוכניות הם גם משחקים בתפקידים הראשיים.

 

נצח מ"מה בכריש?"

בשנת 2007 הם יצרו יחד את הסדרה "בילי" ובמקביל חנן שיחק בסדרה "אולי הפעם". בשנת 2010 חנן וגיא יצרו יחד את הסדרה "עספור", אחת הסדרות ההפופולריות ביותר בישראל ושיחקו בה. באותה שנה הם יצרו את הסדרה הקומית "מה בכריש?" ששודרה בערוץ הילדים וכעת זמינה לצפייה ישירה באתר BIGI.

 

המשך הקריירה של חנן סביון

בשנת 2011 חנן סביון כיכב לצד גיא עמיר בפסטיגל.  שנתיים מאוחר יותר הוא יצר ושיחק בסדרה נוספת לצד גיא עמיר – "פצועים בראש", שעונתה השנייה עלתה בשנת 2016. באותה שנה הם החלו לשחק יחד בקומדיה בתיאטרון "האינקובטור". שנה לאחר מכן יצא סרט הקולנוע "מכתוב", אותו יצרו יחד וגילמו בו את התפקידים הראשיים. 

 

באותה שנה, מלבד הסרט, שודרה בטלוויזיה הסדרה "שאטו עין כרם", אותה יצרו יחד. במקביל, באותה שנה, חנן חזר לשחק בחידוש של הסדרה "ראש גדול". בשנת 2018 הוא שיחק בסדרה "אילת" ששודרה בערוץ הילדים, וגם היא זמינה לצפייה ב-BIGI. שנה מאוחר יותר יצא סרט הקולנוע "מחילה" אותו יצר יחד עם חגי עמיר.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: