אסתר רדא

אבל אתם מכירים אותה גם כאדיסה מדאוס
זמרת
תאריך לידה: 07/03/1985
מזל: דגים
עיר לידה: קריית ארבע, ישראל

אסתר רדא ב-BIGI
:

הכירו את אסתר רדא:

ילדותה של אסתר רדא

אסתר נולדה בקריית ארבע להורים שעלו מאתיופיה, כשהייתה בת 10 עברה הלתגורר בנתניה, שם למדה משחק לראשונה. כבר כילדה החלה לשיר במקהלות, ואת שירותה הצבאי עשתה בלהקת מז"י בתור סולנים. בשנת 2006 החלה קריירת המשחק שלה עם תפקיד במחזמר "הלהקה" של תיאטרון הבימה, עליו זכתה בפרס "תגלית השנה". 

 

קריירת המשחק של אסתר רדא

תפקיד המשחק הראשון שלה בטלוויזיה היה בשנת 2007 בסדרה "דאוס" של ערוץ הילדים (שזמינה לצפייה ישירה ב-BIGI), שם שיחקה את דמותה של אדיסה. באותה שנה החלה לשחק גם במחזה "סדקים בבטון" של תיאטרון הבימה. שנה לאחר מכן שיחקה בסרטים: "עוד אני הולך" ו-"זרובבל". בשנת 2009 שיחקה בסרט "קירות".

 

אסתר שיחקה בסדרות "המיוחדת" ו"נויורק", וכמו כן גם בהצגה "גזע" של תיאטרון חיפה. על תפקידה בהצגה  הייתה מועמדת לפרס שחקנית המשנה בפרסי התיאטרון. בנוסף, שיחקה גם בסרטים "הגננת", "אשת השגריר" ו"קצפת ודובדבנים".

 

אסתר רדא הזמרת

בשנת 2010 השתתפה בשעשועון הקריוקי "תשיר את זה" של ערוץ 2. ב-2013 הוציאה את מיני האלבום הראשון שלה שזכה לתשבוחות רבות. בשנת 2014 הוציאה את הלבום הבכורה שלה הנושא את שמה, שזכה לאלבום זהב.

 

בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל של שנת 2014 היא שרה את שירת דבורה. את הר הרצל היא פגשה שוב בשנת 2020, לצידו של גיא זו-ארץ כמנחה של הטקס. אסתר היא הזמרת הראשונה ששרה שיר בשפה האתיופית שמצליח להיכנס למצעד גלגלצ. היא הופיעה בחו"ל בפסטיבלים ענקיים וחתמה גם על חוזי הפצה עם לייבל בינלאומי. לאסתר יש 3 מיני-אלבומים ו-3 אלבומי אולפן.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: