יוסי גרבר ז"ל

אבל אתם מכירים אותו גם כסבא של יוסי מבעקבות הסיפורים הקסומים
שחקן ומדבב
תאריך לידה: 02/11/1933
מזל: עקרב
עיר לידה: תל אביב, ישראל

יוסי גרבר ז"ל ב-BIGI
:

הכירו את יוסי גרבר ז"ל:

ילדותו של השחקן יוסי גרבר ז"ל

יוסי גרבר ז"ל נולד וגדל בתל אביב. כבר בתור ילד אהב לצפות בהצגות תיאטרון, במיוחד ב"תיאטרון המטאטא" הסאטירי שפעל בזמנו בארץ. כבר כשהיה בבית הספר הוא שיחק תפקידים בתיאטרון הילדים "במתנו" ובמקביל למד מחול ועסק בריקוד עד גיל 40. 

 

תפקידיו הראשונים של יוסי גרבר ז"ל

בשנת 1946 יוסי גרבר ז"ל גילם את הנסיך רוע-פרוע בהצגה "הרפתקאות הנסיך עומר". במקביל השתתף בתסכיתים של קול ירושלים וקול ישראל. בהמשך, במהלך שירותו הצבאי, למד תיאטרון אצל ניסן נתיב. עם שיחרורו מצה"ל הצטרף לתיאטרון הקאמרי. 

 

תחילת דרכו של יוסי גרבר ז"ל בתאטרון

יוסי גרבר ז"ל שיחק בתיאטרון הבימה, לאחר מכן גם בתיאטראות "האהל" ו"המטאטא" אך הוא לא הצליח להשתלב בתעשיה הישראלית ובעקבות כך נסע לאנגליה, שם למד באקדמיה המלכותית לאמנות הדרמה בלונדון. בשהייתו בלונדון עבר כקריין במחלקה העברית של ה-BBC.

 

לאחר שחזר לארץ הוא שיחק בתיאטרון הקאמרי, עד שפוטר לאחר שנה בעקבות הפיטורים הוא עבר כדייל אוויר במשך 4 שנים, דבר שגרם למנהלו בבית הספר בלונדון להרים גבה ולסדר לו פגישה עם במאי תיאטרון אנגלי בדרום אפריקה. 

 

בעקבות שהותו באפריקה של יוסי גרבר ז"ל

יוסי גרבר ז"ל זכה להצלחה אדירה בדרום אפריקה, פעילותו אף סוקרה באהדה בתקשורת הישראלית. בשנת 1964 הוא חזר לישראל וקיבל תפקידים מרכזיים בתיאטרון חיפה ולאחר מכן גם בתיאטרון הקאמרי. בשנת 1973 הקים את תיאטרון הבובות "בובות העץ של אריק" ונסע להופיע איתו בדרום אפריקה.

 

יוסי גרבר ז"ל בטלוויזיה ובקולנוע

הופעתו הראשונה בקולנוע הייתה ב-1967, בסרט "הוא הלך בשדות". בהמשך כיכב גם בסרטים: "חסמבה ונערי ההפקר", "קזבלן", "מבצע יונתן" ועוד. במקביל הוא השתתף בסדרות הטלוויזיה "חדווה ושלומיק", "הצריף של תמרי", "בדרנית בחצות" ועוד. 

 

במהלך הקריירה שלו הוא שיחק בעשרות סדרות וסרטים, ביניהם: "מסיבת גן", "זבנג!", "ארבעה בעקבות החג", "טיפול נמרץ", "חסמבה דור 3", "אישה ושמה גולדה" ועוד. בשנת 1998 הוא שיחק בסדרה "בעקבות הסיפורים הקסומים" שזמינה לצפייה ישירה בכל עת באתר BIGI. יוסי גרבר ז"ל נפטר בשנת 2016.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: