אורנה בנאי

אבל אתם מכירים אותה גם כשלומציון המלכה ממשפחה שולטת
שחקנית, קומיקאית וסטנדאפיסטית
תאריך לידה: 25/11/1966
מזל: קשת
עיר לידה: באר שבע, ישראל

אורנה בנאי ב-BIGI
:

הכירו את אורנה בנאי:

משפחת בנאי

אורנה בנאי נולדה בבאר שבע. היא בת לשופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע – יצחק בנאי, ואחותם של הזמרים מאיר בנאי, אביתר בנאי ואפרת בנאי. אורנה היא בוגרת "סטודיו למשחק ניסן נתיב". עם סיום לימודיה החלה להופיע במופעי סטנד-אפ.

 

תחילת הקריירה של אורנה בנאי

אורנה החלה להופיע בפינה בתוכנית הטלוויזיה "סופשבוע" עם דודו טופז. ב-1994 שיחקה בסרט "מקס ומוריס" ושנתיים לאחר מכן בסרט "החצי השני". ב-1997 שיחקה בסדרת הטלוויזיה "מרחב ירקון". את הפריצה הגדולה שלה היא חייבת לדמות "לימור" אותה גילמה לראשונה בתוכנית "אקשן" ולאחר מכן בתוכנית "רק בישראל" לצד ארז טל.

 

אורנה בנאי בארץ נהדרת

בשנת 2003 הופיעה בסרט "אפרסק" ושנה לאחר מכן בסרט "לנצח עם מיקי ברקוביץ'". החל משנת 2003 ועד שנת 2009 השתתפה בתוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת" במהלכה ביצעה כמה חיקויים בלתי נשכחים כמו: ג'ודי ניר מוזס שלום ולימור לבנת. בשנת 2009 עזבה את ארץ נהדרת והחלה להופיע בתוכנית "מועדכון לילה".בשנת 2010 החלה להשתתף כפנאליסטית קבועה בתוכנית "מצב האומה" לצד ליאור שליין וגורי אלפי. 

 

אורנה בנאי ב"משפחה שולטת"

בשנת 2014 אורנה החלה לגלם את תפקידה של שלומציון לוריא בסדרה ״משפחה שולטת״ של ערוץ הילדים (שזמינה גם ב-BIGI). אורנה בנאי שיחקה את תפקידה של מלכת ישראל למשך 4 עונות עד סיום הסדרה. בשנת 2019 חזרה אל מסך הטלוויזיה בתוכנית "תיק נעדר" של ערוץ כאן 11. לאחרונה החלה להשתתף בתוכנית הסאטירה "עד כאן!" בכאן 11.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: