ליאור כלפון

קומיקאי, יוצר ושחקן
תאריך לידה: 26/04/1973
מזל: שור
עיר לידה: חולון, ישראל

ליאור כלפון ב-BIGI
:

הכירו את ליאור כלפון:

תחילת הקריירה של ליאור כלפון

ליאור כלפון נולד וגדל בחולון במשפחה דתית. הוא חזר בשאלה במהלך התיכון. את שירותו הצבאי עשה בלהקת חיל החינוך. כבר כשהיה בן 22 השתתף בסדרת הטלוויזיה "עניין של זמן". עם שחרורו מצה"ל החל להשתתף בעונה השלישית של התוכנית המצליחה "הקומדי סטור". 

 

ב-1996 הנחה את תחרות הפסטיגל, והתחרה בה עם השיר "ליצן הקרקס". שנה לאחר מכן הנחה תחרות כשרונות צעירים לצידה של ענת אלימלך. בנוסף באותה שנה הנחה את אולפן החופש הגדול של החינוכית. ב-1998 השתתף לצד ציפי שביט בקלטת הילדים "טמבולינה". 

 

התיאטרון השחור של ליאור כלפון

עם סיום התוכנית "הקומדי סטור" החל ליאור ליצור לביים מופע "תיאטרון שחור" בפראג. המופע "FunTazi" זכה להצלחה רבה ובשנת 2002 עלה גם על הבמות בישראל. במקביל ליאור יצר מופע ילדים נוסף בטכניקת ה״תיאטרון השחור״. במהלך השנים ליאור יצר מופעי "תיאטרון שחור" רבים שזכו להצלחה עולמית. 

 

איצקו מרמזור

בשנה 2008 החל לשחק את תפקידו של אייל, "איצקו", בסדרה "רמזור", לצד אדיר מילר ונירו לוי. התוכנית זכתה להצלחה רבה ושודרה למשך 4 עונות, עד לירידתה מהמסך ב-2014. בשנת 2008 החל גם להנחות את שעשועון הטריוויה "אוטוגלידה" של ערוץ לוגי (שזמין לצפייה ב-BIGI). כלפון דיבב דמויות רבות בסרטים שונים במהלך השנים. הבולטות שבהן הן ספיידרמן מהסרט ״ספיידרמן ללא גבולות״, החמור ב"שרק" ועוד. 

 

ווקה פיפל

בשנת 2009 ליאור השיק את ההרכב החדש שלו, "ווקה פיפל", אותו יצר, ביים והפיק הוא מופע של הרכב זמרים ישראלי בו הם משלבים שירת א-קפלה, עם ביטבוקס והמון קומדיה. המופע זכה להצלחה רבה בכל רחבי העולם, לאחר שסרטון שהעלו ליוטיוב הפך ויראלי.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: