דאנה איבגי

אבל אתם מכירים אותה גם כאיה מגרעינים
שחקנית
תאריך לידה: 03/04/1982
מזל: טלה
עיר לידה: תל אביב-יפו, ישראל

דאנה איבגי ב-BIGI
:

הכירו את דאנה איבגי:

דאנה איבגי היא ביתו של משה איבגי

דאנה איבגי נולדה וגדלה בתל אביב והיא הבת של השחקנית עירית שלג והשחקן משה איבגי. כשהייתה רק בת 10, בשנת 1992, היא שיחקה בסרט "מלאכים ברוח" לצידה של אביה. שנה לאחר מכן השתתפה בסרט "זוהר" על חייו של הזמן זוהר ארגוב. 

 

התפקיד הראשי הראשון של דאנה איבגי

בשנת 1999 כשהיא רק בת 17, היא שיחקה לראשונה בתפקיד הראשי בסרט "כאב השיניים של הרצל". במקביל שיחקה גם בסרט "זמן אווויר". בהמשך שיחקה בסרטים: "בית"ר פרובנס", "כנפיים שחורות", ו"המנגליסטים", עליהם הייתה מועמדת גם לפרס אופיר. 

 

הקריירה הקולנועית של דאנה איבגי

בשנת 2004 דאנה איבגי שיחקה בסרט "אור" לצד רונית אלקבץ ז"ל. על סרט זה זכתה בפרסם אופיר בקטגוריית "השחקנית הראשית הטובה ביותר" ובפרסים בפסטיבלי הקולנוע של סלובקיה וארצות הברית. בהמשך שיחקה בסרטים: "גיבורים קטנים", "אביבה אהובתי", "הסודות" ועוד. בשנת 2009 היא שיחקה בסרט "כלת הים". שנה לאחר מכן שיחקה בסרט "היו לילות" לצד אביה, משה איבגי.

 

בשנת 2013 שיחקה בסרט "בננות". שנה לאחר מכן בסרט "אפס ביחסי אנוש", שזכה להצלחה רבה, ובמקביל גם בסרט "את לי לילה", ועל סרטים אלה זכתה בשני פרסי אופיר. בשנת 2015 היא זכתבה בפרס השחקנית הטובה ביותר מטעם פורום מבקרי הקולנוע הישראלי על משחקה בסרט "את לי לילה".

 

איה מגרעינים

בשנת 2006 היא שיחקה בסדרה "המקום", שנה לאחר מכן השתתפה בסדרה "מסכים" ולאחר מכן בסדרות: "חמישה גברים וחתונה", "אין להם מושג" ו"הבורר". בשנת 2016 שיחקה בקומדיה "גרעינים" ששודרה בערוץ הילדים וכעת זמינה לצפייה ישירה ב-BIGI. 

 

הקריירה הטלוויזיונית של דאנה איבגי

בשנת 2018 החלה לשחק בסדרה הקומית "משיח" לצד אודי כגן. בנוסף באותה שנה שיחקה גם בסדרות: "אוטונומיות" ו"מלכות" ששודרו ב-HOT3. בשנת 2020 החלה לשחק בסדרה "אבא מטפלת" ושנה לאחר מכן בסדרה "מעילה" של YES. בשנת 2015 הוציאה את אלבומה ״ID״, וב-2018 שיחררה את השיר שלה "תרקדי את זה" שכתבה והלחינה.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: