אברהם מור

אבל אתם מכירים אותו גם כסבא של יוני מבעקבות הסיפורים הקסומים
שחקן
תאריך לידה: 05/05/1935
מזל: שור
עיר לידה: תל אביב יפו, פלשתינה

אברהם מור ב-BIGI
:

הכירו את אברהם מור:

תחילת הקריירה של אברהם מור ז"ל

אברהם מור ז"ל נולד בשם אברהם מרקוביץ. הוא גדל והתחנך בתל אביב ולמד בתיכון בבית הספר מקס פיין שהיה בית הספר המקצועי הראשון בישראל. בצעירותו היה פעיל בשומר הצעיר והעלה הצגה במסגרת פעילותו שם. לפני גיוסו לצבא הוא למד שנתיים בסטודיו לדרמה של תיאטרון הקאמרי. 

 

אברהם מור ז"ל בתיאטרון

אברהם מור ז"ל שיחק רבות בתיאטרון. הוא התחיל את דרכו בתיאטרון "האהל" שהוקם לפני קום המדינה ונסגר בסוף שנות ה-60. בהמשך שיחק גם בתיאטרון חיפה ובתיאטרון הקאמרי אבל בעיקר בתיאטרון "הבימה". בין ההצגות בהן שיחק ניתן למצוא את: "בוסתן ספרדי", "קזבלן", "המגילה" ועוד. 

 

אברהם מור ז"ל בבעקבות הסיפורים הקסומים

אברהם מור ז"ל שיחק בתוכניות טלוויזיה רבות, ביניהן: "פרפר נחמד", "רחוב סומסום", "קרובים קרובים", "החיים זה לא הכל", "שטיסל" (ששודרה לאחר שנפטר) ועוד. בשנת 1998 שיחק לצד איתי שגב בסדרה "בעקבות הסיפורים הקסומים" ששודרה בערוץ הילדים וכעת זמינה לצפייה ישירה ב-BIGI. 

 

אברהם מור ז"ל בקולנוע

גם על הקולנוע אברהם מור ז"ל לא פסח והוא שיחק בסרטים רבים. הבולטים שבהם הם: "מוישה ונטילטור", "המניע לרצח", "פורטונה", "רק היום", "אלכס חולה אהבה", "תלווה לי את איתך", "אהבתה האחרונה של לורה אדלר" וסרטים רבים אחרים. 

 

אברהם מור ז"ל הוא מחלוצי הדיבוב הישראלי

אברהם מור ז"ל היה מראשוני תחום הדיבוב בישראל, והיה חלק מדיבובם של עשרות סדרות וסרטים. אחד מהישגיו הבולטים בתחום הדיבוב היה בהפקת הדיבוב של רבים מסרטי וולט דיסני ביניהם: "שלגיה ושבעת הגמדים", "סנדרלה", "היפה והחיה", "פינוקיו" ורבים אחרים כמו גם הסדרות: "אגדת פנג הלבן", "היה היה – החיים" ועוד.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: