אמיר פרישר גוטמן ז"ל

שחקן, זמר, במאי וכוריאוגרף
תאריך לידה: 25/04/1976
מזל: שור
עיר לידה: קריית חיים, ישראל

אמיר פרישר גוטמן ז"ל ב-BIGI
:

הכירו את אמיר פרישר גוטמן ז"ל:

אמיר פרישר גוטמן ז״ל לפני הפרסום

אמיר נולד בשן "אמיר פייגר", בקריית חיים. הוריו התגרשו בצעירותו, החלטה שבעקבותיה החליט לקצר את שם המשפחה ל-"פיי" ולהוסיף את שם המשפחה של סבו מצד אמו, "גוטמן". בצעירותו היה עיתונאי במקומון ערי המפרץ ודוגמן. עם סיום השירות שלו בצה"ל הוא החל לעבוד בצוות בידוד במלונות באילת. 

 

היי פייב

בשנת 1997 הצטרף לפרוייקט של חברת התקליטים "הד ארצי" לצד אייל שחר, מייקל הרפז, עידן יסקין ואייל דסאו. הפרוייקט יקרה לימים להקת "היי פייב" שתשגע את המדינה. שנה לאחר שהוקמה הלהקה זכתה בתואר להקת השנה במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג'. 

 

אמיר פרישר גוטמן ז״ל אחרי פירוק "היי פייב"

לאחר פירוק הלהקה, אמיר הוציא אלבום בכורה בשם "מנטרה". בשנת 2007 הוציא את אלבומו השני "דבש בכוורת". באותה שנה השתתף גם בפסטיגל עם השיר "אל תוותר" איתו הגיע אל המקום הראשון. שנה לאחר מכן הופיע באירועי הגאווה באמסטרדם. 

 

אמיר פרישר גוטמן ז״ל בפסטיגל

בשנת 2009 הוציא את הסינגל "סיבה מספיק טובה" וכתב והלחין את השיר "מטרה מספר אחת" שזכה בפסטיגל. בשנת 2010 כיכב על במת "לילה מטורף בפסטיגל" בוא שר שיר שכתב והלחין בעצמו לצד שירים נוספים במופע כמו: "נגמרו לי המילים" ו"שיר אהבה צרפתי". 

 

בשנת 2011 הוא כתב את השיר "הילדים של העתיד" אותו ביצעו אליאנה תדהר ותובל שפיר ב"Iפסטיגל". שנה לאחר מכן כתב גם את השיר "אהבה גדולה" אותו שרה אליאנה תדבר בפסטיגל. סה"כ אמיר כתב עשרות שירים לפסטיגלים. 

 

אמיר פרישר גוטמן ז״ל מאחורי הקלעים

במהלך השנים אמיר פרישר גוטמן ז״ל צבר ניסיון רב בבימוי ובכריאוגרפיה. הוא התחיל עם הכיראוגרפיה של להקת "חמסה", היה אחראי לבימוי ההופעה דוד ד'אור באירוויזיון 2005 ועוד. בחנוכה 2011 ו-2012 אמיר היה עוזר הבמאי של חנוך רוזן בפסטיגל. במהלך השנים אמיר ביים מופעים רבים.

 

אמיר פרישר גוטמן ז״ל על המסך ובתיאטרון

אמיר הנחה את תוכנית הטלוויזיה "זאפ לראשון" ואת "אבק כוכבים". בשנת 2009 השתתף בתוכנית הריאלטי "האח הגדול VIP". באותה שנה שימש גם כשופט בעונה החמישית של "רוקדים עם כוכבים". שנה לאחר מכן השתתף בעונה השנייה של הסדרה "חצויה". 

 

בתיאטרון אמיר השתתף במחזות זמר שונים בהם: "הברווזון המכוער (2000), "עמי ותמי" (2001), "ספיד וגלגלי הקסם" (2003), "פיטר פן" (2004), "שיר נולד" (2005) ועוד. בשנת 2016 החל להצטלם לעונה ה-8 של תוכנית הדוקו "מחוברים".

 

אמיר פרישר גוטמן ז״ל בפרוייקט הלהקה

בשנת 2013, אמיר החל לככב בתוכנית המציאות החדשה של הערוץ "פרוייקט הלהקה". שם אמיר, יחד עם הצוות המקצועי שלצידו, בוחר כישרונות מוזיקלים מתחומי השירה והריקוד כשהמטרה היא להקים את הלהקה הבאה של ישראל. 

 

חייו האישיים של אמיר פרישר גוטמן ז״ל

אמיר יצא מהארון בשנת 2007. שנתיים לאחר מכן התחתן עם בן זוגו, ינאי פרישר, ולהם ילד אחד. בשנת 2016 חלה במחלה שאבחנתה עדיין מוטלת כיום בספק. בשנת 2017 הוא נפטר כשניסה להציל את אחייניתו מטביעה בחוף ים לא מוכרז.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: