ארבעה בעקבות החג

2000 |

1 עונות

תארו לכם שבכל חג הייתם צריכים לצאת למסע במשחק מציאותי כשבכל פעם הייתם צריכים להציל את הזמן ואת החג? זאת המציאות של המשפחה של "ארבעה בעקבות החג". כל חג הוא הרפתקה חדשה.

ארבעה נכדים: אור, גיל, בן ושיר, מגלים משחק שסבא (יוסי גרבר ז"ל) שלהם שיחק כשהיה צעיר. סבא שלהם הציע להם לשחק במשחק בכל חג בשנה. בכל פעם אחד מהם יוצא לטייל ולאסוף שלושה חלקים לפני שהזמן נגמר. 

שלושת החלקים (המרכיבים מגן דוד תלת מידמי) מתחבאים מקומות שקשורים לחג. אחרי שמוצאים את החלקים יש לענות על ״שאלת החג״, אם הם צודקים – החג ממשיך, ואם לא – הזמן נעצר. 

בכל חג הם יוצאים למסע חדש, ולכם יש הזדמנות להצטרף אליהם וללמוד גם על מנהגי החגים השונים. הצטרפו עכשיו אל "ארבעה בעקבות החג" בצפייה ישירה באתר BIGI.

שחקנים:

רוני נדלר, גורי סקר, אדם הירש, יובל פגי, כליל חורש פרחי דקל, יוסי גרבר, אירית סוקי, מיכה סלקטר, גיא לואל, יולי הרגיל-שדה

פרקי העונה

עונה 1
תארו לכם שבכל חג הייתם צריכים לצאת למסע במשחק מציאותי כשבכל פעם הייתם צריכים להציל את הזמן ואת החג?
ארבעה-בעקבות-החג-עונה-1-פרק-1
פרק 1 - ראש השנה
בעליית הגג של סבא, מוצאים ארבעת הנכדים משחק שמניע את הזמן. המשחק עבר מדור לדור ועכשיו הגיע תורם לצאת למסע, לאסוף חלקים במקומות שונים ולהניע את מחוגי הזמן. הפעם הם מתמודדים עם התחלה חדשה, משחק חדש, ומעבר דירה ולומדים שההתחלות הן לא תמיד קלות, אבל מלאות הרפתקאות.
25 דק'
ארבעה-בעקבות-החג-עונה-1-פרק-2
פרק 2 - סוכות
בזמן שההורים בונים את הסוכה, חוזרים ארבעת הילדים אל המשחק הסודי שלהם. המשימה - למצוא את חלקי השעון - עוברת הפעם דרך מטע אתרוגים, חקלאות מקראית ומצפה כוכבים. אבל המשחק מפתיע כל פעם מחדש. תשובה שגויה שנרשמת בלוח, מביאה את שיר לחדר קטן, שקירותיו הולכים וסוגרים עליה. רק מהירות וידיעה טובה של מנהגי חג, יעזרו לילדים לחלץ את שיר ולקדם את מחוגי החג.
24 דק'
ארבעה-בעקבות-החג-עונה-1-פרק-3
פרק 3 - שמחת תורה
ארבעת הילדים שכחו לגמרי, ששמחת תורה הוא חג בפני עצמו. בחג הזה הם לא מוכנים למסע, ובנוסף, יוצא הפעם למסע דווקא גיל, הצעיר מבינהם, כשרק אור, אחותו, נמצאת בעליית הגג לעזור לו. לראשונה נכנס אחד ההורים ורואה את המשחק המסתורי. האם יצליח גיל במסעו הקשה, שעובר דרך תעלות מים חשוכות, סופר סתם והקפות בבית כנסת? האם ייחשף סודם של הילדים, ועל מה בדיוק השמחה הגדולה של שמחת תורה?(כע)
27 דק'
ארבעה-בעקבות-החג-חנוכה
פרק 4- חנוכה
ביום שבו האור והחושך נלחמים, מגיע אדם זר לבית במטרה לגנוב את המשחק, ולהשתמש בשעון הזמן. כך הוא יחזיר את הזמן לתקופת ממלכת יוון, ויתן לאנטיוכוס סיכוי נוסף לנצח. הפעם, כדי שהטוב ינצח את הרע, צריכים הארבעה להציל את שעון הזמן.
30 דק'
ארבעה-בעקבות-החג-פורים
פרק 5- פורים
בלילה ההוא נדדה שנתו של אחשוורוש, אבל גיל דווקא נרדם היטב וחולם על המריבה עם אחותו. בחלומו הכל שונה, ומשחק החג, אותו הוא מכיר היטב, הופך לשעשועון טלויזיה עם מנחה, פרסים וחוקים חדשים. דרך החלום הוא מצליח להבין טוב יותר את משמעות החג ולפתור את הבעיה עם אחותו.
27 דק'
ארבעה-בעקבות-החג-פסח
פרק 6- פסח
סדרת דוקודרמה לחגים בהשתתפות יוסי גרבר ושחקנים נוספים. בערב החג נתקעת החבורה בעליית הגג ללא אפשרות לצאת. הדלת, שנפתחת רק מבחוץ, גורמת לאחת האמהות להתקע בחדר ולגלות את המשחק. תוך כדי השגת החלקים הילדים מבינים את הצורך בחופש, בשחרור, וכשהדלת נפתחת והם יוצאים לחופשי, הם קצת שונים משהיו בתחילת המסע.
25 דק'
ארבעה-בעקבות-החג-עצמאות
פרק 7- יום העצמאות
סדרת דוקודרמה לחגים בהשתתפות יוסי גרבר ושחקנים נוספים. בעקבות סיבוב לא נכון של השעון, חוזרת החבורה בזמן אל הימים שלפני קום המדינה, ואל הבית של הסבא והסבתא של ההורים שלהם. שם הם מתוודעים בפעם הראשונה לתקופה היסטורית, ומפגישים את קרובי המשפחה שלהם עם העתיד שלעולם לא יידעו. אבל האם הם גם יצליחו לחזור מהעבר להווה?
29 דק'
ארבעה-בעקבות-החג-שבועות
פרק 8- שבועות
למרות שאמא של אור אסרה עליהן לשחק במשחק, לאור לא ממש איכפת והיא מחליטה לצאת למסע בעקבות החג. אולי כדאי היה לה להקשיב הפעם, כי המשחק נתקע, כולם בבית קופאים, ואור מתחרטת על שהפרה את אחת הדיברות. הבעיה היא שאולי כבר מאוחר מדי לתקן את הדברים.
25 דק'

סדרות נוספות