סרטים מהחיים

2013 |

1 עונות

״סרטים מהחיים״ הוא פרוייקט מיוחד של ערוץ הילדים ועמותת להב. ילדים שנבחרו מבתי ספר שונים פעלו יחד עם מנחה מעמותת להב, ולמדו על משחק והפקה כדי ליצור תסריטים לסרטים קצרים על פי חיהם. 

הסרטים משקפים מציאות אחרת, מציאות שבשוליים. המציאות הזאת לפעמים עצובה, לפעמים שמחה אבל תמיד אמיתית ומרגשת. הצטרפו לילדים והתחילו לצפות בסרטים המרגשים בצפייה ישירה ב-BIGI.

פרקי העונה

עונת 2013. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2014. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2015. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2016. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
סרטים-מהחיים-עונה-2013-פרק-1
פרק 1 - ילד טוב
מיכאל, חניך בפנימיית נוער, מסתבך בצרות לעיתים קרובות. באחת ההסתבכויות שלו, המדריך מעניש אותו, ומחרים לו את הגולות לשבוע שלם, עד שיוכיח שהוא יכול להתנהג כראוי.
14 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2013-פרק-2
פרק 2 - מחניים
עדי היא ילדה לא מקובלת, היא גם לא תלמידה טובה, אבל כשנשמע הצלצול להפסקה והבנות משחקות מחניים נגד בנות הכיתה המקבילה, כולן יודעות שבלי עדי, אין סיכוי לנצח.
16 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2013-פרק-3
פרק 3 - אש אש מדורה
נעמה ונדב הם בני דודים, שנרגשים לקראת ל"ג בעומר הקרב ובא. אחרי מפגש תכנון המדורה עם חבורת הילדים הם נאלצים להיפרד, בעקבות מריבה שפורצת בין הבנים והבנות, והחלטה על פיצול המדורה.
13 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2013-פרק-4
פרק 4 - הילקוט
יום אחד רים מאבדת את הילקוט שלה. היא יודעת שאין להוריה כסף לילקוט ולספרים חדשים, ומנסה למצוא דרך להשיג את הכסף לבד. כשרון הבישול שלה ועזרתם של חבריה מהשכונה יאפשרו לרים להשיג את הכסף הנדרש.
10 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2014-פרק-1
פרק 1 - הבלון
ניר רוצה להציע לעדי חברות במסיבת פורים אבל כדי שעדי תגיע למסיבה ניר חייב להבטיח לעדי וכל החברים שלא תהייה אזעקת "צבע אדום".
11 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2014-פרק-2
פרק 2 - כמו כולם
עדי ,כמו כולם, רוצה ללכת למסיבת הקיץ במתנ"ס אך היא מאבדת את הכסף שאמה נתנה לקניית כרטיס. הילה , שמנסה לעזור לעדי, גורמת לה לעשות משהו שבלי לחץ חברתי, עדי לא הייתה עושה.
13 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2014-פרק-3
פרק 3 - הארנק
בשאר מוצא ארנק עם כסף שנפל לתייר שעבר בכפר. בשאר מפתה ומתלבט האן לאתר את בעליו או להשתמש בכסף לצרכיו וצרכי חבריו
12 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2014-פרק-4
פרק 4 - חייזר
דויד חובב חייזרים אבל נעלב כשבכיתה קוראים לו "חייזר". כשלחייו מגיע חייזר אמיתי, דויד מלמד את החייזר את "חוקי הילדים" וזוכה גם הוא בשיעור חשוב לחיים.
16 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2015-פרק-1
פרק 1 - פינג פונג
אלון ועמית חברי ילדות החולקים את אהבתם למשחק הפינג פונג. לקראת האימונים לטורניר מחליט דניאל, קפטן נבחרת הפינג פונג הכיתתית, להחליף את עמית באופיר חברו הטוב. החילוף מעמיד את החברות של אלון ועמית במבחן.
14 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2015-פרק-2
פרק 2 - טלפון שבור
אלכס הוא "מגנט" של צרות שבאופן קבוע מכחיש וטוען "זה לא אני". כשהמדריך במתנ"ס מודיע לו שהוא על תנאי, אלכס מסתבך שוב אך הפעם הוא באמת לא אשם. עם עבר כמו של אלכס, מי יאמין לו?
15 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2015-פרק-3
פרק 3 - כוונות טובות
נטעלי מוזמנת למסיבת בת המצווה המצומצמת של נעמי בה יערך טקס הפרשת חלה הכולל ברכות. היא מבקשת להזמין את ליטל חברתה שלא הוזמנה וזקוקה לברכה. נעמי מסכימה אך נטעלי מגלה שעוד ועוד בנות נוספות זקוקות לברכה.
12 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2015-פרק-4
פרק 4 - יומולדת שמח פרופסור
מאיה מגלה שלגל יש יום הולדת אך במקום להיות עם אמו ביום כיף, היא הוקפצה לעבודה. מאיה רוצה לארגן לו משהו משמח במקום אבל מדובר במקרה מסובך- ילד שלא רוצה שיחגגו לו וילדים שבשבילם הוא הפרופסור המעצבן.
12 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2016-פרק-1
פרק 1 - סודי ביותר
כשיאיר מקבל מכתב אנונימי עם איום שאם לא יכין שיעורים לכותב המכתב יתגלה סוד שלו, הוא אפילו לא מצליח להחליט באיזה סוד מדובר. בניסיון להבין מי מאיים עליו, הוא מגלה שהוא לא היחיד שחושש מסודות.
17 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2016-פרק-2
פרק 2 - מה שחשוב באמת
דורון אוהב קולנוע וחולם להגיע להוליווד. כשצלם זר מציע לו לצלם בשבילו את חבריו בשכונה, דורון מרגיש שזה צעד ראשון לעבר הגשמת חלומו. הבעיה שבישוב היהודי בחברון בו הוא גר , לשתף פעולה עם צלם זר, זו בגידה.
14 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2016-פרק-3
פרק 3 - תחרות בישול
שום דבר לא הולך לעדן והוא כבר מתוסכל מכך שאינו מצטיין בכלום. כשאלינור המדריכה מודיעה על תחרות בישול, הוא מבין שהפעם יש לו סיכוי לנצח ולהוכיח לכולם שהוא לא כזה לוזר.
12 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2016-פרק-4
פרק 4 - הלהקה
כשמורן בורח מהפנימייה הוא פוגש את נדב, שגם הוא לפני שנים ברח מאותה הפנימייה בדיוק. המפגש המקרי מחזיר את נדב לשנת 1994 לסיפור על הלהקה שהקים עם חבריו הטובים שלימדו אותו איך לא לפחד להגשים חלומות.
16 דק׳

סדרות נוספות