סרטים מהחיים

2011 |

10 עונות

״סרטים מהחיים״ הוא פרוייקט מיוחד של ערוץ הילדים ועמותת להב. ילדים שנבחרו מבתי ספר שונים פעלו יחד עם מנחה מעמותת להב, ולמדו על משחק והפקה כדי ליצור תסריטים לסרטים קצרים על פי חיהם. 

הסרטים משקפים מציאות אחרת, מציאות שבשוליים. המציאות הזאת לפעמים עצובה, לפעמים שמחה אבל תמיד אמיתית ומרגשת. הצטרפו לילדים והתחילו לצפות בסרטים המרגשים בצפייה ישירה ב-BIGI.

פרקי העונה

עונת 2007. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2008. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2009. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2010. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2011. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2012. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2013. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2014. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2015. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
עונת 2016. פרויקט מיוחד של ערוץ הילדים עם עמותת להב. בעשיית הסרטים מילאו הילדים תפקידי משחק והפקה, כשהתוצאה הינה סרטים המשקפים מציאות אחרת - מציאות בשוליים, לפעמים עצובה ולפעמים שמחה - אך תמיד אמיתית ומרגשת.
סרטים-מהחיים-2007-פרק-1
פרק 1 - באצ'י
עידן וספיר הם תאומים, אבל אין ביניהם שום דבר משותף. גם את המלחמה בצפון הם חווים אחרת: ספיר נועזת ו"קולית", בעוד עידן חושש ופוחד. הדבר היחיד שמשותף לאחים היא באצ'י, הכלבה שלהם, וגם עליה הם רבים כל הזמן. הבריחה של באצ'י באחת האזעקות תלמד את השניים כמה דברים על עצמם.
13 דק'
סרטים-מהחיים-2007-פרק-2
פרק 2 - ציון סופרסטאר
ציון רוצה להתפרסם ולעוף מהשכונה שלו. הבעיה היא, שבשכונתו ה"יבשה" אין לו הרבה אופציות לפרסום ומה שכן יש לו זו אחות קטנה שכל הזמן צריך להשגיח עליה.
12 דק'
סרטים-מהחיים-2007-פרק-3
פרק 3 - פודרה
בדרך כלל אין אחד בכתה מלבד צליל שרוצה להיות נציג במועצת תלמידים. הפעם, לראשונה, משי מנסה להתמודד מול צליל, המועמדת המנוסה והמוצלחת. משי מצליחה לסחוף את הכיתה אחריה בזכות כישורי האיפור שלה אך היא מגלה שבמציאות כדי לעזור צריך יותר מפודרה.
12 דק'
סרטים-מהחיים-2007-פרק-4
פרק 4 - העציץ
הצגת הסיום של בי"ס מתקרבת. ליאל הנרגשת מכינה את עצמה לאודישן לתפקיד הראשי. כשמחלקים את התפקידים להצגה ליאל מגלה שהיא קיבלה לא פחות ולא יותר את תפקיד העציץ. נבוכה מהתפקיד הנחות, מהבנות של בית הספר ובעיקר מעצמה, היא מגייסת כוחות ומוכיחה שאין תפקידים קטנים, בהופעת עציץ בלתי נשכחת.
13 דק'
סרטים-מהחיים-2007-פרק-5
פרק 5 - תרומה
לירז רוצה להיות מקובלת. היא מנסה כל הזמן למצוא חן בעיני גלי, מלכת הכיתה, וחבורת המקובלות שסובבות אותה. הדר ומורן אולי לא מקובלות, אבל הן החברות הכי טובות ויש להן אחת את השנייה. ילדי הכיתה יוצאים להתרים, ללירז אין זוג והמורה מחליטה לצרף אותה להדר ומורן. שלושת הבנות יוצאות להתרמה אשר בסופה ימצאו עצמן במרכזה של תסבוכת לא צפויה.
14 דק'
סרטים-מהחיים-2007-פרק-6
פרק 6 - ל"ג בעומר
בר בן ה-12 אוסף קרשים כבר שבועות. יוליה בת כיתתו לא מוזמנת למדורה, בעיני הילדים בכיתה היא נחשבת לסנובית כיוון שאינה מדברת אתם בעברית.רגע אחד בשדה קוצים בין השניים משנה את התמונה.
14 דק'
סרטים-מהחיים-2007-פרק-7
פרק 7 - מאחורי הקלעים
8 דק'
סרטים-מהחיים-2008-פרק-1
פרק 1 - בייגלה
ביה"ס "אחווה", כיתות ה'-ו', רמלה יוסף שחקן כדורסל מוערך בנבחרת בית הספר. אך עקב מחלתו של אביו, נקלעת באסטת הבייגלה המשפחתית למשבר. יוסף רוצה לשחק כדורסל אך צריך למכור בייגלה. ארלין חברתו הטובה מהנבחרת עושה הכול כדי שחברה יחזור לשחק כדורסל. שחקנים: יצחק אבוסעדה, ארלין סוטלו תסריט ובימוי: אבישג לייבוביץ'.מנחה דרמה: שרה סיבוני-כהן.צלם: מתן פלד.עריכה: מאיה קניג הפקה בפועל: אהובה כדורי
15 דק'
סרטים-מהחיים-2008-פרק-2
פרק 2 - ה"זאר"
ביה"ס "שילה" , כיתות ה'-ו', גבעת אולגה כשרחל, רבקה ולאה מגלות אודות קיומו של ה"זאר"- תופעה נפשית הנפוצה בקרב יהודי אתיופיה, הן מחליטות להשתמש בו על מנת להיכנס לבת המצווה של חן- ילדה שהפכה את ילדי הכיתה ל"שפוטים" שלה ונידתה אותן. דרך ה"זאר" הבנות מצליחות לראות שילדי הכיתה נתונים תחת השפעת הכישוף של מלכת הכיתה. הילדים משוכנעים שחיי הדלות שלה הם, למעשה, חיי פאר ומותרות. הבנות, שבאו לבת המצווה במטרה לנטרל את כוחותיה של חן, נמנעות מכך כשהן רואות עד כמה ילדי הכיתה נהנים מהמסיבה הדמיונית. בדרכן שלהן הן מצליחות לגרום לחן להבין שגם בלי שקרים הילדים בכיתה יאהבו אותה כפי שהיא. שחקנים: רחל טגניה, רבקה טגבה, לאה אספה, חן מורגן תסריט ובימוי: טל מיכאל.מנחה דרמה: דן ארליכמן.צלם: טליה (טוליק) גלאון עריכה: שמרית (שיש) רונן.הפקה בפועל: אהובה כדורי
14 דק'
סרטים-מהחיים-2008-פרק-3
פרק 3 - שטחים פתוחים
ביה"ס "שער הנגב", כיתה ו', קיבוץ רוחמה מיה ודניאל עומדים לחגוג יחד את יום הולדתם המשותף במסיבה. מאז שנופלים קאסמים דניאל לא יוצא מהבית, המסיבה תיאלץ להתקיים אצלו במקלט. מיה ודניאל עמלים על תכנון המסיבה לפרטי פרטים ושניהם מתרגשים מאוד לקראתה, בעיקר דניאל שלא היה במסיבה כבר חצי שנה. בינתיים בביתה של מיה משהו מתרחש. לבסוף, דניאל מגלה לה את האמת יום לפני המסיבה, שההורים שלה עומדים להתגרש. מיה מוציאה את כעסה על דניאל וחברותם עומדת במבחן. שחקנים: עומר שאובי, יובל אלבג תסריט ובימוי: ענת מלץ.מנחה דרמה: ג'סיקה טברובסקי.צלם: מתן פלד עריכה: מאיה קניג.הפקה בפועל: ירון אלבאום
16 דק'
סרטים-מהחיים-2008-פרק-4
פרק 4 - תפילה
ביה"ס "אל זהרה", כיתות ו', לוד אימאן מקבלת את הציון הגבוה בכיתה במבחן חשוב, אבל ילדי הכיתה לא מפרגנים. אמא שלה שכנעת אותה לחגוג את המאורע במסיבה לכיתה. אימאן מזמינה את כל הכיתה למסיבה למרות שיודעת שמצבה החברתי בעייתי. בליבה היא מאוד מקווה שיגיעו. שחקנים: אימאן אלסאנע, איאת אבו-לבן, אילהאם אלנמר, איסלאם אבו-קטיפאן.תסריט ובימוי: איבתיסאם מראענה.מנחה דרמה: שאדי פחראלדין.צלם: מתן פלד.עריכה: סקנדר קופטי.הפקה בפועל: אהובה כדורי.
13 דק'
סרטים-מהחיים-2008-פרק-5
פרק 5 - מילשקה
ביה"ס "ארבל", כיתות ה'-ו', נצרת עילית אייל הוא "ילד מפתח", אימו עובדת עד שעות מאוחרות והוא ה"גבר" של הבית שדואג לכל העניינים. אך היום כל יומו משתבש. הוא מקבל עונש מהמנהל ונתקע בבית ספר, הוא מאחר לקחת את אחיו הקטן מהגן, הוא שוכח את המפתח בבית הספר ונשאר תקוע מחוץ לבית. ומעל הכל יש את טניה עולה חדשה שלא מבינה מילה בעברית שדווקא הוא נתקע איתה במשימה לשמור על הביצה מילשקה. זהו סיפורם... שחקנים: אייל דודוב, לאה סלקטור תסריט ובימוי: אבישג לייבוביץ'.מנחה דרמה: יגאל בן אהרון.צלם: דוד רודווי.עריכה: אסף לפיד הפקה בפועל: רוית אבשלומי
11 דק'
סרטים-מהחיים-2008-פרק-6
פרק 6 - השחרור
ביה"ס אורט עכו חט"ב עלייה השנייה ובי"ס "רוז", כיתות ז'-ט', עכו תום מגיע לבית ספר ומגלה שהחיות שבחדר המדעים עוברות דירה למקלט. מעצם היותו אוהב חיות מושבע הוא מזדעזע ומתחיל במאבק למען הצלת חיות בית הספר. אבל כפי שמסתבר, לתום אין יחסים טובים עם ילדים כמו עם חיות, והמאבק נכשל. רק מיקה, שתמיד נמצאת בעונש, תוכל לעזור לו לשחרר את החיות. שחקנים: מאור סמיונוב, אניה שפצקין תסריט ובימוי: ענת מלץ.מנחה דרמה: דן ארליכמן.צלם: דניאל קדם.עריכה: סיוון סתוי הפקה בפועל: צביקה בוקסנשפנר. בשיתוף ג'וינט ישראל - אגף חינוך ונוער
13 דק'
סרטים-מהחיים-2008-פרק-7
פרק 7 - מאחורי הקלעים
8 דק'
סרטים-מהחיים-2009-פרק-1
פרק 1- הגדר
ביה"ס "בן צבי", כיתות ה'-ו', רמלה. אדגר, אביהם של סימון ולוסיאה, תקוע בפרו ללא אישור כניסה לארץ, מצב שנמשך כבר תקופה שלא ברור מתי ייגמר. בשיעור תנ"ך מתנהל דיון על מה זה אומר לנדור נדר- עסקה עם אלוהים שבתמורה למשאלה, אתה מתחייב לעשות משהו. סימון עוצם את עיניו ונודר נדר שתיקה- הוא לא ידבר עד שיקבל את אביו חזרה.
13 דק'
סרטים-מהחיים-2009-פרק-2
פרק 2- הטיול
מתנ"ס בית אליעזר "מועדון שקד" וביה"ס תיכון "חדרה בית אליעזר", כיתות ז'-ח', חדרה. הבית של שירלי נעשה צפוף ומעיק כשהחבר החדש של אמא והבן הנודניק שלו, נועד, עוברים לגור בו. שירלי סופרת את הימים עד לטיול לכנרת, אז תתרחק מהבית ומהדיירים המעצבנים. אבל בעקבות מריבה עם נועד, אמא של שירלי מחליטה שלא לשלם עבור השתתפותה בטיול הנכסף.
14 דק'
סרטים-מהחיים-2009-פרק-3
פרק 3- הגלימה
ביה"ס "הראל", כיתות ה'-ו', אשקלון. המלחמה באשקלון בעיצומה, ילדי אשקלון נשלחים לקרובי משפחה מחוץ לעיר. נוי, חברתה של אסתר, נוסעת לדודים בהרצליה לבלות בקאנטרי ולחזור לשגרה. אסתר נשארת באשקלון. במקלט של אסתר מתאספת חבורה של ילדים שנשארו בעיר, הם מחליטים לבנות קנטרי קלאב ממש כמו בהרצליה במקלט שלהם.
11 דק'
סרטים-מהחיים-2009-פרק-4
פרק 4- ילד מפתח
מל"ה עמותת אלון - גני אביב (לאס וגאס) וביה"ס "גני אביב", כיתות ה'-ו', לוד. מיכאל לא מסתדר עם רוב הילדים. את רוב זמנו הוא מעדיף לבלות לבד כי "כולם דפוקים בכל מקרה". בוקר בהיר אחד הופך מיכאל לילד מפתח, אמא שלו מתחילה לעבוד בעבודה חדשה ומהיום יהיה עליו להפוך לעצמאי ולאחראי. מהר מאוד עומד מיכאל במבחן לא פשוט ומגלה, עם קצת עזרה מילדה אחת, מי הם חברים אמיתיים ועם מי לא כדאי להסתבך.
13 דק'
סרטים-מהחיים-2009-פרק-5
פרק 5- דף לבן
יחידת הנוער ירכא וביה"ס "חטיבת ביניים ירכא", כיתות ז'-ח', ירכא. איה היא נערה בת 13, תלמידה טובה וילדה ממושמעת וחיובית. בדומה ללא מעט הורים אחרים בכפר, הוריה לא מאפשרים לה לצאת עם החברות לקניון בלי השגחת מבוגר, בעיקר מכיוון שאביה יאסיף דואג לשמה הטוב של המשפחה.
14 דק'
סרטים-מהחיים-2009-פרק-6
פרק 6- מכתב לסבתא
מועדונית "בית מרים" וביה"ס "אלוני ממרא", כיתות ד'-ו', קריית ארבע. עטרה בת ה-12, עלתה מהודו עם הוריה ואחותה לפני כשנה. קריית ארבע והקרוון הפשוט בו הם גרים עכשיו, דלים לעומת המקום ממנו היא באה בהודו. סבתא של עטרה שולחת לה מהודו מצלמת וידאו כדי שתכין סרט על חייה בארץ. עטרה מתביישת לצלם את חייה כפי שהם ומחליטה לייצר למען הסרט מציאות חדשה, אך שקרית.
15 דק'
סרטים-מהחיים-2009-פרק-7
פרק 7- מאחורי הקלעים
6 דק'
סרטים-מהחיים-2010-פרק-1
פרק 1 - "דבר טוב"-פרדס קץ
לפני שש שנים עלו איינאו בן ה-12 ומשפחתו מאתיופיה לארץ ישראל, אבל לאיינאו יש תכנית סודית לחזור לאתיופיה ולגור אצל סבא שלו שנשאר מאחור.
13 דק'
סרטים-מהחיים-2010-פרק-2
פרק 2 - "בת מצווה"-חצור
עדן מסיימת את כיתה ו'. זוהי תחילתה של שנת בת המצווה וכל אחת מחברותיה לכיתה מתכננת מסיבה גדולה ומרשימה, אולם בת שבע, אמ של עדן, מארגנת עבורה אירוע צנוע ודתי.
15 דק'
סרטים-מהחיים-2010-פרק-3
פרק 3 - "לונה"-מעלות תרשיתא
לונא, ילדה בת 13 שגרה בתרשיחא, איבדה את אביה כתינוקת וחיה עם אמה וסבה. תוך כדי משחק מעניקים לה בני כיתתה כינוי שמעמת אותה עם המציאות הקשה של חייה.
17 דק'
סרטים-מהחיים-2010-פרק-4
פרק 4 - "האח של יורי"-קרית מלאכי
יאניק מסתבך עם חבורה של ילדים מהשכונה, הם משכנעים אותו לגנוב את המפתח למוסך שבו עובד אחיו, יורי ולעשות מסיבה. יאניק מתלהב מתשומת הלב של חבורת הילדים הגדולים ולא שם לב לאיך שהוא עלול להכנס לתסבוכת שלא ידע איך לצאת ממנה.
14 דק'
סרטים-מהחיים-2010-פרק-5
פרק 5 - "עפיפונים"-אולגה
סיפורן של שתי אחיות והיחסים ביניהן על רקע הגילוי שרחלי, האחות הגדולה, חלתה בסכרת נעורים. מיקה האחות הקטנה עוברת משבר משלה לאחר שכל מערכות היחסים בבית משתנות עקב גילוי זה.
13 דק'
סרטים-מהחיים-2010-פרק-6
פרק 6 - איך עושים סרט
הילדים שמשחקים בפרויקט סרטים מהחיים מספרים על תהליך עשיית סרט, במה העשייה תרמה להם, מה הם חשבו לפני ההשתתפות בפרויקט וכמה עבודה הם גילו שיש בהכנת סרט.
5 דק'
סרטים-מהחיים-2011-פרק-1
פרק 1- חשבון פשוט
דוד זקוק לעזרה בלימודים, הוא מצליח לשכנע את אתי שכנתו שתעזור לו. דוד מבקש מאתי שתלמד אותו למבחן בחשבון והוא בתמורה מלמד אותה לרכב על אופניים. דוד לא מגלה לאתי שהאופניים גנובות.
13 דק'
סרטים-מהחיים-2011-פרק-2
פרק 2- מרחקים קצרים
למאור יש הפרעת קשב וריכוז המפריעה לו בלימודים. כשההפרעה גורמת לחבריו לסלק אותו מ"המחנה" המשותף שהקימו, ההתמודדות הופכת לקשה במיוחד. בעזרת חברה הוא מוצא דרך להתגבר על הבעיה.
15 דק'
סרטים-מהחיים-2011-פרק-3
פרק 3- גלויה מאילת
לדנה נמאס לעזור בכל עבודות הבית שמוטלות עליה מאז שאבא שלה עזב את הבית. לכבוד יום ההולדת שלה היא מחליטה לברוח מהבית כדי ליסוע לאילת ולגור אצל אבא ממנו לא שמעה מזה שנתיים
15 דק'
סרטים-מהחיים-2011-פרק-4
פרק 4- המפתח
לדנה נמאס לעזור בכל עבודות הבית שמוטלות עליה מאז שאבא שלה עזב את הבית. לכבוד יום ההולדת שלה היא מחליטה לברוח מהבית כדי ליסוע לאילת ולגור אצל אבא ממנו לא שמעה מזה שנתיים
11 דק'
סרטים-מהחיים-2012-פרק-1
פרק 1 - פרדס חנה- האריות
לאחר מספר פריצות בשכונה מחליטים יעקוב ובת אל להקים את להקת "האריות"- כוח שיטור של ילדי השכונה. בזמן שהאריות מתכננים מלכודות לפורץ, יעקוב מתחיל לחשוד באופיר אחיו הגדול. סן
12 דק'
סרטים-מהחיים-2012-פרק-2
פרק 2 - קרית גת- להרגיש בבית
בן ומאיה נאלצים לעבור לפנימיית ילדים. הם מתקבלים בחום אך בן רוצה הביתה ומאלץ את מאיה לברוח איתו.
14 דק'
סרטים-מהחיים-2012-פרק-3
פרק 3 - כפר מנדא- האגדה על יאסר הפחדן
מאז שיאסר נולד צוחקים עליו שהוא פחדן. הכל הולך להשתנות כשהוא ייאלץ להחזיר את הכדור של אח שלו מהמקום הכי מפחיד בכפר.
11 דק'
סרטים-מהחיים-2012-פרק-4
פרק 4 - גדרה - מבצע חנוכה
יוני עושה מכל דבר בדיחה ולמאיה חברתו שעוברת תקופה לא קלה בבית, פשוט נמאס ממנו. בניסיון להחזיר אליו את מאיה יוני נאלץ לבקש את עזרתה של רותם בת כיתתו, לה הוא מיק על בסיס קבוע.
11 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2013-פרק-1
פרק 1 - ילד טוב
מיכאל, חניך בפנימיית נוער, מסתבך בצרות לעיתים קרובות. באחת ההסתבכויות שלו, המדריך מעניש אותו, ומחרים לו את הגולות לשבוע שלם, עד שיוכיח שהוא יכול להתנהג כראוי.
14 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2013-פרק-2
פרק 2 - מחניים
עדי היא ילדה לא מקובלת, היא גם לא תלמידה טובה, אבל כשנשמע הצלצול להפסקה והבנות משחקות מחניים נגד בנות הכיתה המקבילה, כולן יודעות שבלי עדי, אין סיכוי לנצח.
16 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2013-פרק-3
פרק 3 - אש אש מדורה
נעמה ונדב הם בני דודים, שנרגשים לקראת ל"ג בעומר הקרב ובא. אחרי מפגש תכנון המדורה עם חבורת הילדים הם נאלצים להיפרד, בעקבות מריבה שפורצת בין הבנים והבנות, והחלטה על פיצול המדורה.
13 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2013-פרק-4
פרק 4 - הילקוט
יום אחד רים מאבדת את הילקוט שלה. היא יודעת שאין להוריה כסף לילקוט ולספרים חדשים, ומנסה למצוא דרך להשיג את הכסף לבד. כשרון הבישול שלה ועזרתם של חבריה מהשכונה יאפשרו לרים להשיג את הכסף הנדרש.
10 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2014-פרק-1
פרק 1 - הבלון
ניר רוצה להציע לעדי חברות במסיבת פורים אבל כדי שעדי תגיע למסיבה ניר חייב להבטיח לעדי וכל החברים שלא תהייה אזעקת "צבע אדום".
11 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2014-פרק-2
פרק 2 - כמו כולם
עדי ,כמו כולם, רוצה ללכת למסיבת הקיץ במתנ"ס אך היא מאבדת את הכסף שאמה נתנה לקניית כרטיס. הילה , שמנסה לעזור לעדי, גורמת לה לעשות משהו שבלי לחץ חברתי, עדי לא הייתה עושה.
13 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2014-פרק-3
פרק 3 - הארנק
בשאר מוצא ארנק עם כסף שנפל לתייר שעבר בכפר. בשאר מפתה ומתלבט האן לאתר את בעליו או להשתמש בכסף לצרכיו וצרכי חבריו
12 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2014-פרק-4
פרק 4 - חייזר
דויד חובב חייזרים אבל נעלב כשבכיתה קוראים לו "חייזר". כשלחייו מגיע חייזר אמיתי, דויד מלמד את החייזר את "חוקי הילדים" וזוכה גם הוא בשיעור חשוב לחיים.
16 דק'
סרטים-מהחיים-עונה-2015-פרק-1
פרק 1 - פינג פונג
אלון ועמית חברי ילדות החולקים את אהבתם למשחק הפינג פונג. לקראת האימונים לטורניר מחליט דניאל, קפטן נבחרת הפינג פונג הכיתתית, להחליף את עמית באופיר חברו הטוב. החילוף מעמיד את החברות של אלון ועמית במבחן.
14 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2015-פרק-2
פרק 2 - טלפון שבור
אלכס הוא "מגנט" של צרות שבאופן קבוע מכחיש וטוען "זה לא אני". כשהמדריך במתנ"ס מודיע לו שהוא על תנאי, אלכס מסתבך שוב אך הפעם הוא באמת לא אשם. עם עבר כמו של אלכס, מי יאמין לו?
15 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2015-פרק-3
פרק 3 - כוונות טובות
נטעלי מוזמנת למסיבת בת המצווה המצומצמת של נעמי בה יערך טקס הפרשת חלה הכולל ברכות. היא מבקשת להזמין את ליטל חברתה שלא הוזמנה וזקוקה לברכה. נעמי מסכימה אך נטעלי מגלה שעוד ועוד בנות נוספות זקוקות לברכה.
12 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2015-פרק-4
פרק 4 - יומולדת שמח פרופסור
מאיה מגלה שלגל יש יום הולדת אך במקום להיות עם אמו ביום כיף, היא הוקפצה לעבודה. מאיה רוצה לארגן לו משהו משמח במקום אבל מדובר במקרה מסובך- ילד שלא רוצה שיחגגו לו וילדים שבשבילם הוא הפרופסור המעצבן.
12 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2016-פרק-1
פרק 1 - סודי ביותר
כשיאיר מקבל מכתב אנונימי עם איום שאם לא יכין שיעורים לכותב המכתב יתגלה סוד שלו, הוא אפילו לא מצליח להחליט באיזה סוד מדובר. בניסיון להבין מי מאיים עליו, הוא מגלה שהוא לא היחיד שחושש מסודות.
17 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2016-פרק-2
פרק 2 - מה שחשוב באמת
דורון אוהב קולנוע וחולם להגיע להוליווד. כשצלם זר מציע לו לצלם בשבילו את חבריו בשכונה, דורון מרגיש שזה צעד ראשון לעבר הגשמת חלומו. הבעיה שבישוב היהודי בחברון בו הוא גר , לשתף פעולה עם צלם זר, זו בגידה.
14 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2016-פרק-3
פרק 3 - תחרות בישול
שום דבר לא הולך לעדן והוא כבר מתוסכל מכך שאינו מצטיין בכלום. כשאלינור המדריכה מודיעה על תחרות בישול, הוא מבין שהפעם יש לו סיכוי לנצח ולהוכיח לכולם שהוא לא כזה לוזר.
12 דק׳
סרטים-מהחיים-עונה-2016-פרק-4
פרק 4 - הלהקה
כשמורן בורח מהפנימייה הוא פוגש את נדב, שגם הוא לפני שנים ברח מאותה הפנימייה בדיוק. המפגש המקרי מחזיר את נדב לשנת 1994 לסיפור על הלהקה שהקים עם חבריו הטובים שלימדו אותו איך לא לפחד להגשים חלומות.
16 דק׳

סדרות נוספות