בית משותף

2002 |

1 עונות

בית משותף היא סדרה נוסטלגית של ערוץ הילדים. הסדרה עוקבת אחרי הגר, שגרה יחד עם אביה בבניין דירות משותף ברמת גן. בואו לראות את הערכים של כל אחד מהחגים מוצגים בכל פרק.

פרקי העונה

עונה 1
סדרת דרמה מקורית לחגים, במרכזה בית דירות אחד אי שם בארץ שם גרה הגר, ילדה בת 12 מקסימה והרפתקנית שמהווה את החוט המקשר בין כל הסיפורים. כל פרק מביא סיפור אחד המתרחש באותו ערב חג בו הוא משודר.
בית-משותף-עונה-1-פרק-1
פרק 1 - אולי
סדרת דרמה חדשה במרכזה בית דירות אחד אי שם בארץ. הגר, ילדה בת 12 מקסימה והרפתקנית היא החוט המקשר בין כל הסיפורים. כל פרק מביא סיפור אחר המתרחש באותו ערב חג בו הוא משודר. בפרק לראש השנה, הגר מתוודעת לאופיר, השכן החדש שמתחיל את השנה החדשה בבית חדש בו עבר לגור עם אימו, שזה עתה נפרדה מאביו. הגר מסבירה לו על עולם המבוגרים ועל החיים בכלל, וביחד הם מתכננים בריחה של אופיר לבית של אבא בערב ראש השנה, שאמורה לגרום להוריו לחזור זה לזו.
29 דק'
בית-משותף-עונה-1-פרק-2
פרק 2 - הושענא רבא (סוכות)
סדרת דרמה לחגים במרכזה הגר, ילדה בת 12. בפרק הזה סבא של הגר מאושפז בבית חולים לאחר שלקה בהתקף לב. הגר, שמאוד קשורה אליו, יודעת כמה חשובה לו הישיבה בסוכה והיא מחליטה לעשות מעשה. היא מגייסת את חבריה ויחד הם מבריחים אותו מבית החולים, לאחר לילה קסום וסהרורי הם מגיעים לערב האחרון בסוכה וחוגגים בה את ליל הושענה רבה, הערב בו נפתחים שערי השמיים לקבלת המשאלות.
25 דק'
בית-משותף-עונה-1-פרק-3
פרק 3- שווארמה כבש במצה (פסח)
פרק מיוחד לפסח במסגרת סדרת הדרמות המקוריות לחגים "בית משותף", במרכזה בית דירות אחד אי שם בארץ שם גרה הגר , ילדה בת 12 מקסימה והרפתקנית שמהווה את החוט המקשר בין כל הסיפורים. כל פרק מביא סיפור אחד המתרחש באותו ערב חג בו הוא משודר. הפרק המוקדש לחג הפסח מתאר את סיפורו של יואב, אחד מהילדים בבית הדירות, המנסה לפתור את תעלומת העלמותה של הכבשה שקיבל מסבו והיה אמור לגדל ולטפח אותה עד לטקס השחיטה המסורתי בערב החג.
25 דק'
בית-משותף-יום-השואה
פרק 4- יום השואה- פלורי והרברט
פרק מיוחד ליום השואה במסגרת סדרות הדרמות המקוריות "בית משותף", במרכזה בית דירות אחד אי שם בארץ שם גרה הגר, ילדה בת 12 מקסימה והרפתקנית שמהווה את החוט המקשר בין כל הסיפורים. כל פרק מביא סיפור אחד המתרחש באותו ערב בו הוא משודר. הגר פוגשת את פלורי, ניצולת שואה שהיא מגיעה לביתה במקרה. פלורי מספרת לה את סיפור חייה הכולל את זכרונותיה מתקופת השואה ונוצר קשר מיוחד בין השתיים.
29 דק'
בית-משותף-עונה-1-פרק-5
פרק 5- יום הזכרון- שלג כחול
בפרק ליום הזכרון, "שלג כחול", המבוסס על סיפור אמיתי, אנו מתוודעים אל מיכאל, אחד הילדים בבניין, עולה חדש מרוסיה, שאחותו אנה נהרגת בפיגוע בדולפינריום.
29 דק'
בית-משותף-שבועות
פרק 6- סלינו על כתפינו (שבועות)
פרק נוסף במסגרת סדרת הדרמה המקורית לחגים "בית משותף" במרכזה הילדה הגר והשכנים שלה בבית המשותף. בפעולה בצופים לרגל חג השבועות יצאו איתי, הגר, ענת ומיכאל לחפש את המטמון. בדרך למטמון הם מוצאים מזוודה מלאה כסף ומחביאים אותה אצלם, מה שמעורר בכל אחד מהם פנטזיות עושר ובמקביל מחשבות על חג מתן תורה ובמיוחד על הדיבר "לא תגנוב.
27 דק'

סדרות נוספות