על מלי ולמה

1997 |

1 עונות

ב"על מלי ולמה" טל מוסרי גר באי בודד ופוגש בחנות מתחת לבית את מלי, הפרה הגדולה, ואת למה, התנין הקטן, שמנהלים יחד את חנות החיות. בכל פרק הם יעסקו בנושא אחר וילמדו משהו חדש!

 

אל חנות החיות שלהם מגיעות כל חיות העיר: פרופסור ינשוף, קיפודי וחפרפרי, זיווה וריבה התולעים, גורו (הקנגרו) וגוגול (הפיל) ועוד! התחילו לצפות עכשיו ב"על מי ולמה" בצפייה ישירה באתר BIGI!

שחקנים:

טל מוסרי

פרקי העונה

עונה 1
מתחת לדירה של טל מוסרי מסתתרת חנות חיות נפלאה, אליה מגיעים כל חיות העיר. את החנות מנהלים מלי הפרה הגדולה, ולמה התנין הקטן. בכל פרק הם פוגשים חי אחרת ולומדים משהו חדש!
על-מלי-ולמה-עונה-1-פרק-1
פרק 1 - הרבה ומעט
מלי מטפלת בצמח. היא מסבירה ללמה שהוא צריך הרבה אור והרבה אוויר. למה מסיק מכך ש""הרבה זה טוב"",וגורם לנזקים וסכנות. כשטל כועס עליו, הוא מגיע למסקנה ש""מעט"" זה טוב, וגם אז גורם לנזק . בעזרתם של טל ומלי הוא לומד שיש מצבים שהרבה זה טוב, ויש מצבים שמעט זה טוב. כשלא יודעים מה מתאים- צריך לשאול וללמוד.
19 דק'
על-מלי-ולמה-עונה-1-פרק-2
פרק 2 - סבלנות
מלי, למה וטל מתארגנים לקראת מסיבת יום ההולדת של טל. ההכנות רבות, וללמה אין סבלנות לחכות עד הערב, לשעת המסיבה. כשמלי ולמה הולכים לנוח, הוא מחשיך את החנות ומזיז את השעון. כך נוצרת אשליה שהלילה כבר הגיע. אלא, שהדבר גורם לצרות רבות, ובסופו של דבר לא מקצר את הזמן. למה לומד שצריך ללמוד לחכות בסבלנות.
19 דק'
על-מלי-ולמה-עונה-1-פרק-3
פרק 3 - דמיון
למה מגלה כמה כיף לדמיין. הוא משתעשע עם עודד ומלי במשחק תפקידים. הוא נסחף בהתלהבות, מנסה לעוף-וכמעט שובר את היד. בעקבות זה, הוא לא רוצה יותר לדמיין. בעזרת מלי וטל הוא לומד להבין את הצורך לדעת את מגבלות הדמיון, במקביל להנאה והיופי שאפשר להפיק מהשימוש בו.
19 דק'
על-מלי-ולמה-עונה-1-פרק-4
פרק 4 - חושים
מלי מקבלת חבילה. טל ולמה מנסים לנחש מה יש בתוכה בעזרת החושים הם מנערים אותה. ולפי הצליל למה מחליט שזה אגרטל שבור. הוא מתעלם מהספקות של טל, ומשכנע את גוגול להחליף את החבילה באגרטל שיש לו בבית. בסוף מתברר שבתוך החבילה היה פעמון, שהפיק את הצליל. למה לומד שאפשר וחשוב להשתמש בחושים, אבל צריכים לדעת את המגבלות שלהם.
20 דק'
על-מלי-ולמה-עונה-1-פרק-5
פרק 5 - מוסיקה
מלי מארגנת תזמורת ליער. היא מגלה שטל מנגן באורגן, ומצרפת אותו לתזמורת. למה רוצה גם הוא להצטרף, אך מלי מסרבת בטענה שהוא לא יודע לנגן בשום כלי. השניים לא מוכנים לחפש פתרון, רבים ומגיעים לנתק. טל מתערב, ובזכותו נמצא הפתרון: למה ישיר יחד עם התזמורת!
18 דק'
על-מלי-ולמה-עונה-1-פרק-6
פרק 6 - גדול קטן
מלי משתמשת בבלנדר, ולמה מבקש להפעיל אותו. היא מסרבת, מסבירה שהוא עוד קטן. הוא נפגע, ומסרב לעזור לה. טל מלמד אותו שיש דברים שבשבילם הוא גדול ויש דברים שהוא קטן. כך למה מצליח במקום שגם הגדולים לא הצליחו: הוא מלמד קנגורו קטן לא לפחד להכנס לאגם ולשחות בו.
17 דק'
על-מלי-ולמה-עונה-1-פרק-8
פרק 7 - מתנה
מלי מביאה מתנות: ללמה משרוקית ולטל כדורגל. השלושה מתארגנים למשחק. אלא שגוגול משכנע את למה שהמתנה של טל הרבה יותר "שווה" ומכאן - שמלי אוהבת אותו יותר. למה המקנא מפוצץ את הכדור של טל, וגורם לביטול המשחק. בעזרתה של מלי, הוא לומד שגודל המתנה ומחירה בכסף אינם מעידים על שוויה הערכי.
19 דק'
על-מלי-ולמה-עונה-1-פרק-9
פרק 8 - מספרים
למה לא יודע לסלפור כמו שצריך. אבל כשמלי מגלה את זה, הוא מכחיש בתוקף, ודוחה את הצעתה ללמד אותו לספור. בהמשך, בגלל בעיות הספירה, הוא גורם לבלבול שכמעט משבית את מסיבת יום ההולדת של גוגול. טל "עולה" על הענין, והבעיה נפתרת. למה מבין שזו לא בושה לא לדעת לספור, רק לא צריך להתבייש ללמוד ולבקש עזרה.
21 דק'
פרק 9 - ישן וחדש
טל מביא למלי צנצנות ישנות במקום הישנות שיש בחנות. מלי מתקשה להפרד מהישנות, אליהן היא קשורה רגשית. למה מזלזל בתחושות שלה, אומר ש"ישן זה לא שווה".אלא שכשהוא מקבל סינור חדש במקום הישן אותו הוא אוהב, הוא מבין את הערך הרגשי של חפצים ישנים. ביוזמתו, הם הופכים את הצנצנות הישנות לעציצים,וכך הן נשארות בחנות.
19 דק'

סדרות נוספות