רבקה מיכאלי

אבל אתם מכירים אותה גם כסגנית המנהלת ציפי מאלישע
שחקנית ובדרנית
תאריך לידה: 14/04/1938
מזל: טלה
עיר לידה: ירושלים, ישראל

רבקה מיכאלי ב-BIGI
:

הכירו את רבקה מיכאלי:

תחילת הקריירה של רבקה מיכאלי

רבקה מיכאלי נולדה וגדלה בירושלים לפני קום המדינה. כשהייתה בת 11 בלבד החלה לשדר ברדיו בתוכניות הילדים של "קול ישראל". את שירותה הצבאי עשתה בגלי צה"ל. לאחר שחרורה מצה"ל החלה להופיע ב"בנות מועדון התיאטרון" בחיפה, שם גילה אותה יוסי בנאי והעלה איתה את תוכנית הבידור "ילדות קשה" ב-1964. באותה שנה היא הנחה גם את טקס מלכת היופי. 

 

רבקה מיכאלי בטלוויזיה ובקולנוע

ב-1968 הופיעה רבקה בתפקיד הקולנועי הראשון שלה בסרט "השכונה שלנו", שנה לאחר מכן השתתפה בסרט "תעלת בלאומילך". ב-1972 יצא הסרט "סלומוניקו" בו השתתפה. שנתיים מאוחר יותר היא החלה להופיע בתוכנית הסאטירה "ניקוי ראש" שהייתה הצלחה מסחררת, שם ביססה את מעמדה כקומיקאית. 

 

במהלך השנים רבקה מיכאלי שיחקה בסרטים רבים, הבולטים שבהם הם: "יופי של צרות", "מלך ליום אחד", "מלך הסלים", "חסד מופלא", "עם חוקים" ועוד. בשנות ה-80 וה-90 רבקה מיכאלי כיכבה רבות על מסך הטלוויזיה ונחשבה למלכת תוכניות האירוח. היא השתתפה בתוכניות: "סיבה למסיבה", "סופשבוע", "זהו זה!", קדם האירוויזיון, תוכנית הבוקר של ערוץ 2 ותוכניות רבות נוספות.

 

החל משנת 2000 החלה לשחק תפקידים דרמטיים יותר במקביל להנחיית תוכניות. רבקה שיחקה בסרטים: "קדוש, "זמזום", "חיים זה חיים" ו"מוכרחים להיות שמח" (שזיכה אותה בפרס אופיר לשחקנית משנה). באותן שנים רבקה החלה להופיע גם בערוץ הופ והיא זכורה במיוחד מהתוכנית "סיפורים לנימי".

 

רבקה המשיכה להופיע בטלוויזיה ובקולנוע והשתתפה ב"פיק-אפ", "בנות", "גריל", בגרסה הישראלית של "בנות הזהב", "תנוחי" "איפה אתה חיה?", "צומת מילר", "היהודים", "דרייבר", "זה לא הגיל", "אבא משתדל", "חתונה עם סבתא" ועוד.

 

ציפי מאלישע

אחת הדמויות המוכרות של רבקה מיכאלי כיום הוא תפקידה של ציפי, סגנית המנהלת בבית הספר הרצל, בו אלישע לומד. רבקה שיחקה בתוכנית במשך 5 עונות עד שירדה מהאוויר. על תפקיד זה זכתה בפרס "השחקנית הטובה ביותר בסדרה לילדים ונוער" מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. 

 

רבקה מיכאלי על הבמות

ב-1970 השתתפה בפסטיבל שירי הילדים הראשון, בו זכתה במקום השני עם השיר "לצבי יש בעיה". כמה שנים לאחר מכן הוציאה תקליט ילדים בשם "יוני היה חולה" בו היא שרה את השירים ומשחקת את הדמויות. ב-1973 כיכבה שוב לצידו של יוסי בנאי במופע בידור. 

 

בזכות הנחיית פסטיבל הזמר המזרחי ופסטיבל הזמר העברי למשך שנים רבות, היא הפכה בתודעתם של אנשים רבים למנחה הקבועה של תחרויות הזמר. לקראת סוף שנות ה-70 רבקה שרה את שיר הילדים המפורסם "בים בם בום". 

 

במהלך השנים שיחקה בהצגות התיאטרון "אדם הוא אדם", "לבלוב האהבה", "זוג משמיים", "הדוד מקייפטאון", "אולפן למתחילים", "מכתבי אהבה", "המקרה המוזר", "נתניה", "אורזי המזוודות", "הפושעים בחדשים" ו"אישה בעל בית". במהלך השנים הוציאה שירים ביניהם ניתן למצוא את "אין לי רגע דל", "ילד טוב של אמא", "היורשת", "סיפור אהבה בשלושה פרקים", "סיירת עולם" ורבות נוספות.

 

דברים שלא ידעתם על רבקה מיכאלי

רבקה מיכאלי הייתה ההשראה לבית השני של השיר "ירושלים של זהב" שכתבה נעמי שמר. רבקה העירה לנעמי שמר שחסרה התייחסות לעיר העתיקה, ונעמי שמר נענתה לבקשה. בנוסף, היא גם המדובבת של דמותו של פרופסור מינרווה מקגונגל בגרסה העברית של הארי פוטר. 

 

רבקה מיכאלי היא זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה על מפעל חיים לשנת 2008. שנה לאחר מכן זכתה בפרס על מפעל חיים על תרומתה לרדיו ב"כנס אילת לעיתונות". היא זכתה גם בפרס "מסך הזהב" ובמפעל חיים של פרס התיאטרון הישראלי.

כוכבים נוספים ב-BIGI
: