האוניברסיטה הקטנה

1993 |

1 עונות

העולם מלא בדברים מעניינים, ובתכנית "האוניברסיטה הקטנה", תוכלו למצוא אותם! משה ואסף, עומדים ללמד אתכם דברים סופר מעניינים על גוף האדם, על מדע ועל העולם. דברים ששווה להכיר ולדעת. 

 

אתם מוזמנים להצטרף לאוניברסיטה הקטנה- עכשיו ב-BIGI ותתחילו ליהנות.

שחקנים:

שרון קנטור, משה פרסטר, אסף אשתר

פרקי העונה

עונה 1
משה ואסף לומדים ומלמדים על העולם, גוף האדם, מדע ועוד. ברוכים הבאים לאוניברסיטה הקטנה.
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-15
פרק 15 - אוכל
בפרק זה נדע מהם אבות המזון ואיך הם מקבלים ביטוי בסנדויץ' שאמא ברוריה הכינה למשה. מהי שרשרת המזון? ממה עשוי השוקולד? ומה ההסטוריה של הלחם?
30 דק'
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-16
פרק 16 - מוח
משה מאלץ את אסף להתחפש לנוירון, כדי להדגים כיצד מתפקדת הפעילות העצבית של המוח. חכם גאון בוחן את ידיעותיו של משה בכל הקשור למבנה המוח: מהו המוח הגדול, מהו המוח הקטן, מהו גזע המוח ועוד. יחד עם זאת מראה לו קטע קצר על תפקודי המוח.
26 דק'
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-20
פרק 20 - האדם הקדמון
מאיפה באנו? מי היו אבותינו? משה מברר את כל הסוגיות הקשורות לאדם הקדמון אצל חכם גאון. ב"אספארי" נלמד על פילים וממותות, וב"אינטרמשה" נסרוק גולגולת קדומה במחשב.
28 דק'
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-21
פרק 21 - צילום
קאופמן פותח סוכנות דוגמנים ואסף צריך לעשות את העבודה. משה מחבל לו בפרוייקט, לא בכוונה, לאחר שנפגש עם דנה (דבורין) היפהפה שמסבירה לו בתאוריה ובמעשה, מעט בנושא הצילום. חכם גאון משלים למשה את התמונה, מסביר למשה המאוהב את חשיבות האור והחושך.
28 דק'
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-22
פרק 22 - שמש
אסף וקאופמן מתכננים פרויקט הקשור בשמש. חכם גאון, המתגלה גם כ"חכם בשמש", מסביר למשה מהי השמש, מה מרחקה מאיתנו? מה אפשר להפיק מהאור והחום שלה. משה מתחיל לדאוג, ובמיוחד לצמח שלו, שוקי. הוא מפעיל את אמא ברוריה ויחד הם מונעים את הקמתו של הפרוייקט.
24 דק'
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-23
פרק 23 - מים
ביתו של משה מוצף במים ואמא שלו לכודה. בנסיון להציל אותה בעזרת הקומבינות של אסף, הוא למד שלמים יש גם תכונות חיוביות. הוא מחכים אף יותר אצל חכם גאון, שמסביר לו על מחזור המים בטבע, על המים בגופינו ועוד.
29 דק'
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-24
פרק 24 - כדור הארץ
לאחר רעידת אדמה קלה באולפן "האוניברסיטה הקטנה", מחליט משה כי עליו לצאת לחקור מקרוב את כדור הארץ. הוא נפרד מחכם גאון, מקבל שיעור במקרא גלובוס ומבין מה קורה כשכדור הארץ מסתובב סביב צירו וסביב השמש.
29 דק'
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-25
פרק 25 - תינוקות
אסף הבטיח לקאופמן שישמור על אחיינו צביאל ומהר מאוד מצטער על כך. צביאל זוחל לחכם גאון ולומד ממנו כיצד באים תינוקות לעולם? מהו הצופן הגנטי? ומה עושים תינוקות בשנתם הראשונה.
28 דק'
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-27
פרק 27 - אנימציה
משה מעריץ את באגס באני ובטוח שהוא אמיתי. אסף מנסה לשכנע אותו שזו רק דמות מצויירת. חכם גאון מסביר לו מהי אנימציה, מתי היא החלה, איך עושים היום סרט אנימציה ומהם השימושים הנוספים שלה.
30 דק'
האוניברסיטה-הקטנה-עונה-1-פרק-28
פרק 28 - שינה
משה פותח את מעבדת השינה של האוניברסיטה הקטנה ומפציר באסף שישן למענו ולמען המדע. אסף, שמוטרד בענייני קאופמן אינו מרוכז לגמרי בניסוי. חכם גאון עוזר למשה לדעת מהו שעון ביולוגי ומהו חלום? מה קורה לגוף בזמן שישנים? וכיצד חוקרים במעבדת שינה?
25 דק'

סדרות נוספות