נשרים

2009 |

1 עונות

הצטרפו אלינו להרפתקאה הכי מעניינת של החופש הגדול. עופר (תובל שפיר) נוסע לרמת הגולן כדי לעשות עבודה על נשרים יחד עם חברתו מאיה (אליענה מגון) בה הוא מאוהב.

במקביל הוריו של עופר מחליטים לטוס לחופשה בפריז ואחיו של עופר, אודי (אורי בן ברוך) נרשם יחד עם שני חבריו, שחר ושחר (להב גולן ומורין אמור) לקייטנה.

אודי, שאוהב מאד הרפתקאות, מחליט ששלושתם יסעו עם עופר לגמלא, למסע בעקבות הנשרים. גמלא סוחפת אותם להרפתקאות חדשות ומפתיעות במסע אחרי גנב מתועב, עכשיו ב-BIGI.

שחקנים:

אורי בן ברוך, מורין אמור, להב גולן, תובל שפיר, אליענה מגון, ברק חסיד וסיון פרסלר.

פרקי העונה

עונה 1
סדרת הרפתקאות בנושא טבע וחיות בר נכחדות. שלושה ילדים בכיתה ה' מתגנבים למחנה הקיץ של התיכוניסטים, אבל בדרך לחופשת קיץ בלתי נשכחת, הם מגלים הרבה יותר ממה שהם חיפשו.... הסדרה צולמה בשמורת גמלא. בהשתתפות: יעל לבנטל, אודי גוטשלק, שרון אלימלך, קובי שטמברג, תובל שפיר ועוד. "נשרים" היא סדרת הרפתקאות לילדים המתרחשת בנופים עוצרי הנשימה של שמורת הטבע גמלא, ברמת הגולן, אתר הקינון של 'הנשר המקראי', זן ארץ- ישראלי נכחד של נשרים. במרכז הסדרה שני אחים - אודי (הידוע בכינויו "אודי חמודי"), תלמיד כיתה ה' הרפתקן וסקרן, שיעשה הכל כדי להוכיח שהוא כבר לא "חמודי" אלא ילד גדול. אחיו התיכוניסט הוא עופר, שהדבר האחרון שהוא צריך הם הנדנודים של אחיו הקטן, שעוקב אחריו לכל מקום. היחסים המתוחים בין האחים נפרשים במסגרת הרפתקאת קיץ אחד, במהלכה ילמדו השניים על כוחו של כל אחד מהם, ומה יכול לקרות כשהם מחליטים לאחד כוחות... הסדרה תעסוק בעולם התוכן של חיות הבר, שמירה על הטבע, וסימביוזה כפי שהיא מתבטאת בטבע, וכפי שהיא מתבטאת ביחס בין הטבע ובני האדם.
נשרים-עונה-1-פרק-1
פרק 1 - נוסעים סמויים
בחופש הגדול כולם נוסעים: אמא ואבא לנופש בפריז, עופר ללמוד על נשרים בצפון הארץ, ואודי ושני החברים הכי טובים שלו - שחר הבן ושחר הבת, נרשמים לקייטנה. אבל לאודי והשחרים יש תכניות אחרות, הרבה יותר מעניינות...
21 דק'
נשרים-עונה-1-פרק-2
פרק 2 - שקרים וסודות
אחרי שנתפסו על חם, אודי משכנע את עופר שלא ילשין עליו לאמא. עופר מסכים בתנאי שאודי ושני השחרים יישארו בחדר, אבל כמובן שהשלושה יוצאים לחפש הרפתקאות חדשות... וגם מוצאים כאלה!
25 דק'
נשרים-עונה-1-פרק-3
פרק 3 - מתושלח
אודי ושני השחרים מוצאים נשר שוכב על הקרקע בשדה. השלושה מחליטים לעזור לו ויוצאים להזעיק עזרה, למרות הסכנה שיגלו כי הם בשמורה. בינתיים עופר ומאיה עסוקים בתצפיות על נשרים, ואילו דור ואסף מנסים להתקרב דווקא למאיה.
23 דק'
נשרים-עונה-1-פרק-4
פרק 4 - זהירות מוקשים!
לעופר נמאס מזה שדור מנסה להתחיל עם מאיה, והוא מנסה בכל כוחו להרשים אותה. לאודי והשחרים נמאס לשבת בחדר, והם מחליטים לצאת ולחפש את מתושלח בעצמם. ושניהם יגלו שלפעמים שמחליטים לעשות משהו, משיגים תוצאות אחרות...
23 דק'
נשרים-עונה-1-פרק-5
פרק 5 - עקבות
עופר הפצוע מתאכזב לגלות שמאיה הצטרפה לדור ואסף בתצפיות. הוא מחפש את אודי, אבל באותו הזמן אודי והשחרים תקועים בשדה מוקשים! הם לא יכולים לזוז, ולא יודעים איך יצילו את עצמם...
23 דק'
נשרים-עונה-1-פרק-6
פרק 6 - נוהל חירום
אודי והשחרים מצליחים להציל את מתושלח הנשר, ובשמורה מכריזים על נוהל חירום וחשש להרעלה. אבל בדיקות רפואיות מעלות שאלות חדשות - למה שמישהו ינסה להרדים נשר? אודי חושד שבשמורה מסתובב גנב...
24 דק'
נשרים-עונה-1-פרק-7
פרק 7 - תעלומת הביצים הנעלמות
אודי והשחרים מערימים על עופר ומאיה ומפגישים ביניהם בלילה בתקווה שישלימו, אבל התכנית מתקלקלת כשעופר ומאיה רק רבים יותר, ויודית תופסת אותם מסתובבים במצפור בלילה. כולם מתכוננים להוצאת הביצים, אבל כשהפקח מגיע לקן הוא מגלה שהביצים נעלמו!
24 דק'
נשרים-עונה-1-פרק-8
פרק 8 - לבד
מאיה מזמינה את עופר לנסוע לכנרת עם אסף ודור. ודי יוצא לבדו לחפש רמזים ולמצוא את גנבי הנשרים - אבל מסע החיפושים מסתבך, ואודי מגלה שהוא חייב להיעזר בחברים שלו.
22 דק'
נשרים-עונה-1-פרק-9
פרק 9 - אמת או חובה
על חוף הכנרת, לעופר אין אומץ להתקרב למאיה. אודי כלוא במסתור המפחיד של הגנב, בזמן ששני השחרים מנסים למצוא אותו. המצב לא יכול להיות גרוע יותר, אלא שאז - אמא ואבא חוזרים לארץ במפתיע אחרי שאבא שבר את הרגל, ומגלים שהילדים אינם בקייטנה!
23 דק'
נשרים-עונה-1-פרק-10
פרק 10 - הביתה
אודי, השחרים ועופר יושבים נזופים באוטו של אמא בדרך חזרה לתל אביב- היא לא רוצה לשמוע שטויות על גנבים וכולם בעונש עד להודעה חדשה! מי יציל את הנשרים מהגנבים האיומים? חכו לסוף המפתיע!
23 דק'

סדרות נוספות