אוטובוס הקסמים

1994 |

4 עונות

אוטובוס הקסמים, הסדרה שכמעט כל ילד בישראל מכיר, מגיעה ל-BIGI לצפייה ישירה! הסדרה סובבת את גברת פריזל, מורה בבית ספר יסודי, שיוצאת יחד עם כיתתה, והלטאה שלה, לטיול שדה באוטובוס צהוב וקסום!

האוטובוס נוסע לחלל, נכנס לתוך גוף האדם, מתחת לאדמה והוא יכול להתמודד גם עם מים – עם האוטובוס הזה אפשר לחקור ולגלות את מה שקורה על כדור הארץ בו אנחנו חיים!

אל גברת פריזל מצטרפת כיתתה:
דורותי אן – הילדה הכי חכמה בכיתה, בלונדינית עם קוקיות.
ארנולד פרלשטיין – לא אוהב את הטיולים, פסימי ותמיד עם משקפיים, בעל המשפט הקבוע: "ידעתי שהייתי צריך להישאר בבית".
ראלפי טינאלי – בעל שיער חום וכובע הפוך, אימו מורה.
וונדה לי – אוהבת אומנות וחסרת פחד.
פיבי – אוהבת טבע וחיות, בעלת שיער חום.
קישה פרנקלין – ילדה הרפתקנית וסקרנית.
קרלוס רמון – ציני ומצחיק, אבל ההומור שלו לא תמיד כל כך מובן…
טים – כותב הכל במחברת שעוזרת לו להגיע למסקנות מדעיות!
ליז – הלטאה של גברת פריזל שמבינה את שפת בני האדם.

מרגישים הרפתקנים? רוצים לצאת למסע מרגש בלי לקום מהספה? גברת פריזל מזמינה אתכם להצטרף אל אוטובוס הקסמים, יחד עם כל הכיתה, בצפייה ישירה ב-BIGI.

פרקי העונה

סדרת אנימציה מדובבת ומשעשעת מבית היוצר של חברת ההפקה האמריקאית האיכותית, סקולסטיק. במרכזה המורה המוטרפת גברת פליזל, שנעזרת באוטובוס קסום כדי לקחת את תלמידי כיתתה למסעות מרתקים באוויר בים וביבשה. האוטובוס משנה בכל פעם צורתו, נכנס לתוך מחזור הדם, עף כמו ציפור, הופך לצוללת ואם צריך לחזור לתקופת היורה, הוא הופך גם לדינוזאור.
המורה המוטרפת גברת פליזל, שנעזרת באוטובוס קסום כדי לקחת את תלמידי כיתתה למסעות מרתקים באוויר בים וביבשה. האוטובוס משנה את צורתו כדי להתאים את עצמו לתוואי הדרך של ההרפתקה החדשה!
עונה שלישית לאוטובוס הקסמים! המורה הכי מיוחדת חוזרת אל אוטובוס הקסמים ולכיתה עם הרפתקאות חדשות, נושאים מרתקים, חקירות מעניינות ועובדות שחייבים לדעת! הצטרפו עכשיו בצפייה ישירה ב-BIGI.
BIGI מזמינים אתכם להצטרף אל גברת פריזל, ליזי הלטאה והכיתה המקסימה לעונה אחרונה של אוטובוס הקסמים. עם הרפתקאות חדשות, אתגרים מרתקים וכיתה שאי אפשר לשכוח.
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-1
פרק 1 - אוטובוס הקסמים הולך לאיבוד
דודניתו יודעת הכול של ארנולד ג'נט משגעת את כל הכיתה של גברת פריזל, כשהיא מצטרפת לסיור השטח וגורמת להם להיאבד בחלל! אך כשמערכת הניווט מתקלקלת, וגברת פריזל אובדת "בטעות" במערכת השמש, ג'נט עשויה להיות היחידה עם מספיק ידע להציל אותם!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-2
פרק 2 - שרשרת המזון
ארנולד וקישה בצרה - הם שוכחים את משימתם להציג "שני דברים שהולכים יחד". נעל ספוגה במים וסנדביץ' עם טונה זה כל מה שיש להם. אלה מובילים אותם לסיור שטח באוקיינוס, לחפש אחר החיבור בין שני העצמים הלא-קשורים הללו.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-3
פרק 3 - לשחק בכדור
דורותי אן אוהבת את ספר הפיזיקה שלה. רלפי אוהב בייסבול. גברת פריזל ממזגת בחוכמה את השניים להרפתקה בין עמודי ספרה של דורותי אן לעבר "משחק בייסבול ללא חיכוך". כל הכיתה לומדת על דחיפות ומשיכות, ביום מיוחד עם משחק יוצא דופן של בייסבול.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-4
פרק 4 - ביקור במאפיה
זהו יום הולדתה של גברת פריזל, וסיור שטח למאפיה נראה מושלם... עד שהמכווץ של האוטובוס משתבש, והכיתה זוכה לחוות מקרוב את עולם הכימיה, כשהם נאפים בתוך עוגה!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-5
פרק 5 - איש מזג האויר
זהו יום חם ואביך, והחום עולה לראש של רלפי. האוטובוס שואל "מה עושה את מזג האוויר?", נהפך לאוטו-מזג-אוויר, ובנסיעה פרועה אל השמיים ניתנת לרלפי ההזדמנות להיות גיבור העל של החזאות, כפי שחלם.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-6
פרק 6 - הצמח של פיבי
גינת הכיתה הולכת להופיע על שער המגזין "נטע נטע"! אך ערוגתה של פיבי ריקה באופן מביש. בנכונותה התמידית לעזור, מכווצת גברת פריזל את האוטובוס לגודל של חיפושית, והכיתה עפה בדרכה למצוא שתילים לפיבי.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-7
פרק 7 - ביקור בקן הנמלים
אוטובוס הקסמים נקלע לעסקי השעשועים כשקישה מביימת סרט על חיות חברתיות עבור יריד המדע של בית הספר. הכיתה מבקרת בתוך חוות נמלים כדי לצפות ב"דמויותיהן" מקרוב, ולגלות שכל נמלה מבצעת תפקיד חיוני להישרדות המושבה שלהן.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-8
פרק 8 - איפה בלה
כשבלה, הצפרדע של ונדה קופצת החוצה דרך חלון פתוח, מכווצת גברת פריזל את האוטובוס לצפרדע מכאנית, ולוקחת את כיתתה- הזעירה כעת- להרפתקה קופצנית בחיפוש אחר בלה וביתה האמיתי.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-9
פרק 9 - מוזיאון הצלילים
הכיתה מתרגשת לקראת הקונצרט המתקרב במוזיאון הצלילים, עד שהם מגלים שהאחוזה המפחידה מעניקה הרבה יותר ריגוש ממה שציפו לו. כשהם מתגנבים במסדרונות המוזיאון האפלוליים, חווים ילדי הכיתה מקרוב את הקול והשפעותיו.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-10
פרק 10 - אוטובוס לארוחת צהריים
חלומו של ארנולד התגשם: הוא לא צריך ללכת לסיור שטח! גברת פריזל מניחה לו להישאר מאחור עם ליז. אך כשארנולד בולע בטעות את חבריו הממוזערים לכיתה, הוא עצמו הופך לסיור השטח! יותר טוב מפארק שעשועים- מערכת העיכול של ארנולד מלאה בפיתולים, פניות והפתעות.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-11
פרק 11 - המסע אל העובש
זהו יום "פרוייקט המדע המקרי", וילדי הכיתה הביאו מוצגים רקובים לתפארת מעומקי המקררים שבבתיהם. כשהמכווץ ממזער את האוטובוס להראות להם את אפשרויות ההירקבות במגרש נטוש, הילדים לומדים שיש יותר ריקבון ממה שהריחו...
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-12
פרק 12 - המסע אל תוך ראלפי
ראלפי נעצב כשחום גבוה וגרון כואב משאירים אותו בבית הרחק מבית הספר, שם היה אמור להנחות את שידור הרח"פ (רשת החדשות של גברת פריזל) בנושא בריאות. ראלפי לא ייתן לגופו לנצח אותו; הוא מנחה את התוכנית ממיטתו בזמן שחבריו לכיתה מטיילים בזרם דמו כדי לחשוף את הסיפור החדשותי אודות מה בדיוק עושה אותו חולה.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-1-פרק-13
פרק 13 - המשבר היבש
פיבי יוצאת למסע להצלת החיות והצמחים של המדבר. לאחר שהיא נוכחת בדרכים הייחודיות בהן חיות וצמחי המדבר אוגרים מים, מוצאים מזון ומקררים את עצמם, מבינה פיבי כי הם אינם זקוקים לעזרתה.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-14
פרק 14 - התפרצות געשית
גברת פריזל מציגה בפני הילדים את החתיכה החסרה בפאזל-כדור-הארץ הענקי- אי שטרם התגלה! גם דורותי-אן וגם קרלוס רוצים להיות אלה שימצאו את האי ראשונים כדי שיוכלו לקבוע את שמו, אך כשהם מגיעים למקום בו הוא אמור להיות, כל מה שהם רואים זה הים. נדרש מפגש עם הר געש פעיל תחת המים על מנת שיבינו את האופן בו הארץ יוצרת צורות אדמה חדשות.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-15
פרק 15 - רובורלפי
גברת פריזל לוקחת את הכיתה באוטובוס לחנות המופלאה של הומרוס. רלפי נאחז בהזדמנות לבנות לו רובוט שיבצע את כל עבודותיו. הכיתה מגלה איך עצמות, מפרקים ושרירים פועלים יחד בכדי לעזור לנו לזוז. אבל הרלפי-רובוט מתחיל להשתלט. האם יוכלו לעצור את הרובוט לפני שיהיה מאוחר מידי?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-16
פרק 16 - מפלצת הביצה
הכיתה צריכה סמל חדש לקבוצת הכדורגל שלהם. כולם פורצים בצחוק כשפיבי מציעה להשתמש בפרפר, וג'נט, דודניתו-יודעת-הכול של ארנולד, מציעה שהם ישתמשו בחיית ביצות מיסתורית במקום. גברת פריזל לוקחת אותם לסיור שטח לביצת הפרפרים, שם הם מגלים את ההסוואה, ותחבולות הונאה נוספות של הפרפר- ולומדים כמה ברורים וקשוחים הם הפרפרים, בזמן שהם חושפים את חיית הביצות המיסתורית!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-17
פרק 17 - הדינוזאורים
גברת פריזל לוקחת את הילדים עם האוטובוס למסע בזמן 67 מיליון שנים אחורה כדי לראות איך היו באמת דינוזאורים. הביצה המאובנת של ארנולד נחטפת ממנו והוא מוצא עצמו בריב עם טי רקס. הילדים לומדים שאפילו הדינוזאור המפחיד ביותר עלול להעדיף בריחה על לחימה.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-18
פרק 18 - מחזור המים
וונדה וארנולד מתבקשים לדווח על מצב מפעלי המים. גברת פריזל הופכת את הילדים לטיפות מים, והם מתמזגים, נדחסים, הופכים לגשם, זורמים במורד הנהר ומתגלגלים במחזור המים. כשהם מוכנים לחזור למצבם הרגיל, הם מגלים שמפתח הקסם נמצא בשירותי בית הספר! כעת עליהם לעשות את דרכם במחזור המים כדי להגיע לשם.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-19
פרק 19 - מה קרה למלפפון של קישה
קישה חוזרת מחופשה ומגלה שהמלפפון זוכה הפרס שלה נגנב, ובמקומו הושם מלפפון חמוץ ישן ומסריח. כשהראיות מוליכות לעבר גברת פריזל כאשמה, הכיתה מעמידה אותה למשפט עם קישה בתור התובעת וארנולד בתור עורך הדין של ההגנה. פריזל טוענת שקבוצת פרחחים קטנה בשם כנופיית אמיק-רובים (המיקרובים) אחראית לעניין, ולוקחת את הכיתה לסיור בעולמם הזערורי של המיקרובים. שם, הם מגלים שאפילו לדברים החיים הקטנים ביותר עשויה להיות השפעה עצומה.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-20
פרק 20 - סתימת דלק
מר ג'אנקט, שמפקח על בטיחות האוטובוס, בוחן ומוצא אותו בלתי כשיר לשימוש. הילדים נחושים לתקן אותו בטרם תבוא משאית הגרירה לקחת אותו לחצר הגרוטאות. בעזרתה של גברת פריזל, הכיתה מוצאת את עצמה בתוך מנוע האוטובוס להרפתקה מפוצצת, בה הם לומדים איך דלק, אוויר וניצוץ מפעילים מנוע.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-21
פרק 21 - מלכת העננים
השלט המפעיל את דגם- המטוס של טים נשבר, וילדי הכיתה מוצאים את עצמם בתוך המטוס, לומדים איך הוא עף באוויר. בהרפתקאותיהם בשמיים הם למדים איך כנפיים ותזוזת אוויר משפיעים על הרמה ותעופה, ושבים בזמן להתחרות באסיפת דגמי המטוס של ווקרוויל.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-22
פרק 22 - אסיפת הורים
הכיתה לומדת על חיות ליליות וגברת פריזל לוקחת את ההורים למסע לילי ללמוד עוד על עטלפים. בהמשך הלילה, משתכנע רלפי שהאוטובוס הוא ערפד! הכיתה עוקבת אחרי גברת פריזל והוריהם אל תוך טירה נושנה ומפחידה, שבה, דרך הפיכתם לעטלפים בעצמם, לומדים הילדים את האמת על יצורי הלילה האלה, ועל גברת פריזל!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-23
פרק 23 - מה יניע את הגלגל הענק
הכיתה מפעילה את הגלגל ענק בקרנבל בית הספר, כשהחשמל שלהם נפסק. אין חשמל, אין גלגל! מייקי, אחיו הצעיר של קרלוס, עוזר להם לגלות שישנם מקורות אנרגיה נוספים לבד החשמל. כשהם משתמשים ברוח, מים, נפולת סלעים, חום השמש וכוח שריריהם, מפעילים שוב ילדי הכיתה את הגלגל הענק.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-24
פרק 24 - נוגעים בכוכבים
דורותי אן, האסטרונאוטית החובבת, מגלה שאסטרואיד בו צפתה מצוי במסלול התנגשות עם בית הספר של וורקוויל! מיד מוצאים עצמם ילדי הכיתה בחלל, מאתרים את האסטרואיד במסלולו ומשנים אותו לכיוון אחר לפני שישמיד את בית הספר.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-25
פרק 25 - ליז יוצאת לחופש
הילדים מחפשים את ליז ומגלים שהיא הלכה למקום שנקרא הרפ הייבן. מדוע נטשה אותם? בחושבם כי ליז נתונה בצרה, הולכים הילדים להרפ הייבן. הם הופכים לזוחלים על מנת להיכנס, ומבינים מה פירוש להיות "בעל דם קר" כמו ליז.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-2-פרק-26
פרק 26 - לצוף
וונדה מנסה להגיע אל המפלצת שנמצאת באגם ווקרוויל, אך האוטובוס מסרב לשקוע במים! בנוסף, עיתונאי כושל מנסה למנוע ממנה להגיע למפלצת. הילדים לומדים שיש יותר מדרך אחת לגרום לאוטובוס לשקוע, ובדרך גם מתוודעים למפלצת האמיתית של אגם ווקרוויל.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-27
פרק 27 - לקפוא מקור
"לאן הלך החום"? תוהה ארנולד, כשהוא מגלה שכוס השוקו החמה שלו הפכה קרה. בתגובה, לוקחת גברת פריזל את הכיתה לקוטב הצפוני! מה לקוטב הקפוא ולחום? בזמן שהילדים מנסים לגלות, מנוע האוטובוס קופא והאוטובוס גולש הרחק על שדה קרח צף, עם פיבי וארנולד בתוכו! עם התרחקותו של האוטובוס מתרחק גם החום מגופם של הילדים. איך יוכלו ילדי הכיתה לבודד את גופם כדי לשמר בו את החום? האם יוכלו להציל את רלפי ופיבי בטרם יהפכו לקוביות קרח?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-28
פרק 28 - קורי עכביש
גברת פריזל לוקחת את הילדים אל תוך סרט מדע בדיוני ישן, בו הם נאלצים להילחם בחרק ענק המאיים על העיר. בניגוד לדעת כוכב הסרט, פיבי רוצה ללכוד את החרק במקום להרוג אותו. הילדים מתכווצים לגודל של עכבישים ולומדים איך אלה בונים מגוון של מלכודות משי שהופכות אותן לאלופי ציד. האם יוכלו הילדים להציל את החרק לפני שיהרוג אותו הגיבור?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-29
פרק 29 - בונים גשרים
הילדים, בגובה אצבע, לכודים באמבטיה של וונדה וחייבים לברוח משם לפני שאמא שלה תבוא ותמצא אותם! הם משתמשים במה שלמדו על גשרים ומבנים ובעזרת כל מה שהם יכולים למצוא בחדר האמבטיה, ממקלות אוזניים ועד פלסטרים, בונים את דרכם לחלון הפתוח. האם יתגברו על התנין שבאסלה?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-30
פרק 30 - בכוורת הדבורים
כאשר טים מחלק את הדבש של סוף העונה ללקוחות של סבו, הצנצנות נשברות. הפיתרון של טים פשוט: להשיג עוד דבש מדבורים אחרות. אך גברת פריזל ממתיקה את הרעיון על ידי הפיכת כיתתה לדבורים, והצגת הכוורת בפניהם מקרוב ובאופן אישי. כשדוב גוזל את אספקת הדבש של הדבורים, למענה עבדו כה קשה, הילדים-דבורים מגלים שדה אחד אחרון של פרחים מלאי צוף. איך יעבירו הילדים את המידע לדבורים בזמן, שיאספו מספיק דבש בטרם ימותו הפרחים בקור?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-31
פרק 31 - אורות וצלילים
לאחר מופע תאורה מאיר עיניים בתיאטרון הישן של ווקרוויל, דודניתו השתלטנית של ארנולד, ג'נט, טוענת כי ביכולתה להרים מופע תאורה מוצלח הרבה יותר. אף אחד לא מאמין לה עד שהיא וארנולד נעלמים באורח מסתורי. גברת פריזל מוליכה את הכיתה לתיאטרון החשוך לחפש אחריהם. כדי להטיל קצת אור על הבעיה, הילדים עצמם הופכים לקרני אור. אז, לתדהמתם, הם נוכחים בדמות- הרפאים של ארנולד, צפה גבוה מעל הבמה הריקה! האם התיאטרון רדוף רוחות? או שמא זו עוד אחת מתחבולותיה של ג'נט? או שמא "פריזלו" את כולם?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-32
פרק 32 - מה זה יכול להיות
בתחרות "הראה וספר" הבינלאומית, ארנולד ודורותי אן מייצגים את כיתתה של גברת פריזל. ארנולד הביא מוצג משונה מדודתו הארכיאולוגית שבאריזונה, והילדים מנסים לנחש איזה מין דבר הוא זה. גברת פריזל הופכת את האוטובוס למכונת הקסם שמסוגלת להעריך ניחושים. האם יוכלו הילדים לפענח את תעלומת המוצג לפני שיצטרכו השניים להציגו?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-33
פרק 33 - מסע אל קשת הצבעים
בארונה של גברת פריזל יש מכונת משחק נהדרת ומסחררת, קסומה ומוארת! כדי לנצח בה, על הילדים להאיר בכול ששת צבעי הקשת. המירוץ מתחיל, והכיתה מתכווצת וחודרת על תוך המכונה. כיף מלוא העין מתגלה כשהם מנסים לחשוף את הסוד- מה הופך את הצבע לכה...צבעוני?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-34
פרק 34 - טיול מהים אל הנהר
רלפי רוצה לדוג סלמון ולהגישו בפיקניק בית הספר השנתי, אך לא מצליח למצוא אפילו אחד בנקודת הדיג המועדפת עליו. לאן נעלמו דגי הסלמון? מיד "מפלוזלים" הילדים לתוך אוטובוס סלמון אחוז דחף בלתי נשלט לשחות במעלה הנהר. "חכו", מזדעק רלפי, "נאחר לפיקניק!", אך אוטובוס הסלמון לא מפסיק. כשהוא משתמש בחושי הטעם והריח שלו, הוא שוחה את המסע הארוך אל זרם מים רדודים טריים במרחק גדול משם. למה האוטובוס, שחושב שהוא סלמון, צריך לעבור את כל זאת?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-35
פרק 35 - אליפות המורים השנתית
ב"מורתון" השנתי, גובר מר סיניו, המורה לספורט, על גברת פריזל בסיבוב הראשון. הילדים המודאגים מתכווצים והאוטובוס משיט אותם בריאותיה של הגברת פריזל כדי לראות מה לא בסדר איתה. כשהם מגלים שכדוריות הדם שלה לא מוליכות חמצן לשריר הרגיל שלה במהירות מספקת, הם חשים לעזרתה. האם יצליחו להציל אותה מהפסד במירוץ הסופי?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-36
פרק 36 - תהליך המחזור
יום הלימודים האחרון לפני חופשת החורף, ווונדה מתכננת לראות את בלט "מפצח האגוזים". אך במהלך טיול למפעל המחזור השייך למרף (דולי פרטון), חייל הצעצוע שהיא צריכה להביא איתה לתיאטרון ממוחזר בטעות! וונדה השבורה מתפללת לעולם ללא מיחזור. גברת פריזל מפעילה את מאחזר- המיחזור של האוטובוס, ולוקחת את הכיתה ואת מרף לטיול רצוף שירים. חשיבות המיחזור מכה בהם כשקסם האוטובוס מאחזר את מיחזורם של כל הדברים בווקרוויל- כולל האוטובוס עצמו.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-37
פרק 37 - מה אוכל הצמח?
כשפיבי מנסה לגדל גפן גבוהה לצורך הפקת בית הספר של "ג'ק והאפונה", כל מה שיוצא לה זה נבט קטן ועצור. כדי לעזור לה, הופכת אותה גברת פריזל לגפן אמיתית. אך כדי לגבוה, צריכה פיבי לגלות איך אוכלים צמחים- ומהר! על מנת לגלות את הדרכים המדהימות בהן צמחים יוצרים לעצמם מזון, האוטובוס והילדים מתכווצים וחופרים עמוק בחיפוש אחר שורשי העובדות!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-38
פרק 38 - מסע ליער הגשם
הילדים שוכרים עץ קקאו טרופי כמתנת יום-כדור-הארץ לגברת פריזל. אך כשמגיע עת הקטיף, יש שם רק פול קקאו מצומק אחד, ופתק ממפקח 47 (מאט פרויר) המדווח כי מסיבות לא נודעות, העץ לא מצמיח פולים! דורותי אן וטים הופכים לבלשים כשגברת פריזל לוקחת את הכיתה ליער הגשם כדי לפגוש את המפקח המושלם, השומר על מטע קקאו מסודר ונקי מבוץ. מה עשה מפקח 47 לרשת החיים הסבוכה המונע מהעץ לצמח תרמילי-פולים?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-3-פרק-39
פרק 39 - כוחם של המים
הכיתה מפסלת באבן את קפטן וורק, מייסדה של ווקרוויל. אך בסוף העבודה נופל הפסל במורד ההר. גברת פריזל הופכת את הילדים הנרעשים לילדי אבן ואת האוטובוס לסלע ענק, והילדים נחבטים אל ההר בניסיון נואש להציל את הפסל. עד תום המסע המים שוחקים אותם עד דק- וגם את הפסל, כמסתבר. האם יאכזבו ילדי הכיתה את כל מי שציפה לפסל שלהם?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-40
פרק 40 - הביצה והתרנגול
המנהל מר רוהל נוסע לכמה ימים ומשאיר את תרנגולתו האהובה גיבלטס תחת טיפולה של דורותי-אן. אך גיבלטס מתעופפת לה ברגע שמר רוהל עוזב. איך תמצא דורותי אן תרנגולת רוד-איילנד אדומה עטורת פרסים להחליף את גיבלטס? ומה קודם למה- הביצה או התרנגולת? גברת פריזל והכיתה מצויים בסיור שטח לראות מאיפה באות הביצים, ומנסים למצוא את "גיבלטס השניה".
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-41
פרק 41 - צוללים למעמקים
החבורה מתבקשת לשמור על ביתו של שבלול במעמקי המים, ומגלה כמה קשה לבעלי החיים למצוא סביבה המתאימה להם. גם רלפי, שנשאר על חוף הים, נתקל בקשיים דומים.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-42
פרק 42 - אוויר אדיר
"נתנו לנו רק חלל וזה לא הוגן בכלל!". תרומתם היחידה של ילדי כיתתה של גברת פריזל לתא החללית של ווקרוויל היא צנצנת ריקה. "היא לא ריקה", טוענת קישה, "היא מלאה באוויר!". "אבל אוויר לא עושה שום דבר!", מייבב רלפי. הם מגלים שלא כך הוא הדבר כשהאוטובוס מתכווץ ונתקע בתוך הצנצנת, והכיתה מגלה שתקוותם היחידה לבריחה היא...אוויר!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-43
פרק 43 - שקועים בבוץ
הוויכוח מתלהט: האם על ווקוויל לייבש את הביצה שעל יד הנהר ולבנות במקומה קניון מפואר, או שעליהם להשאיר את הביצה ולבנות את הקניון במקום אחר? קרלוס, המייצג את הכיתה, זוכה במשימה כפוית הטובה של לשכנע את מועצת העיר להשאיר את הביצה הישנה והמסריחה. אם יפסיד בוויכוח, הוא יפסיד לדודניתו המציקנית של ארנולד, ג'נט! הילדים לומדים שהביצה היא בית גידול חשוב ומסננת מים טבעית, אך המועצה לא משוכנעת עד שמגיע...שיטפון!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-44
פרק 44 - חמים ותאים
זהו הערב של חובבי הסלעים- ליל חלוקת פרסי הגרניט השנתיים, וארנולד עומד להפוך לילד הראשון לזכות אי פעם בפרס הסלעי המבוקש. הוא מתרגש מאוד, כל מה שאכל בשבועות האחרונים הוא "אצוניות"- והרבה מהן! כשהוא מגיע לאירוע הגדול, הוא לגמרי עצבני ולגמרי...כתום! ברגע שהכיתה קובעת שהכתום איננו עורו של ארנולד, הם מתכווצים על מנת לחקור מה מתחתיו. הם מגלים שהגוף כולו עשוי מתאים חיים- והם כולם כתומים! אך מנין מגיע הכתום...ואיך יוכלו לסלקו?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-45
פרק 45 - עד החלקיק האחרון
כשהזמרת האהובה על וונדה, מולי קולה, מגיעה לעיר, היא בוחרת את ילדי כיתתה של גברת פריזל לשטוף את מכוניתה המפורסמת. הם מקרצפים אותה עד היסוד, אבל כשמולי טוענת שהם פספסו נקודה- הם מתכווצים ורואים את החלקיקים מהם מורכבת המכונית. רק אז יוכלו לגלות איך לנקות אות המכונית לחלוטין. אך הזמן אוזל- הם צריכים נס מולקולרי בשביל לנקות את המכונית לפני שמתחילה הופעתה של מולי!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-46
פרק 46 - רואים כוכבים
הילדים צופים בערוץ הכוכבים-לקנייה, ומחליטים לקנות לדורותי אן כוכב מנצנץ משלה. הם עפים עם האוטובוס לחלל לבדוק את הסחורה, והכוכב בו הם בוחרים מתפוצץ לאחר שקנו אותו. האומנם אבד כוכבה של דורותי אן?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-47
פרק 47 - שומרי משקל
נחשו מי נבחרה להעביר תצוגה על הטבעות-לסל בזמן הפסקת המחצית של משחק הכדורסל הגדול? פיבי! הבעיה שהיא לא יכולה לקפוץ גבוה מספיק. "לו רק כוח המשיכה לא היה פועל עלי", נאנחת פיבי. גברת פריזל, שלעולם איננה כבולה לקרקע, שולחת את הכיתה לחלל והופכת את האוטובוס לכוכב לכת עם כוח משיכה מתכוונן! כדורסל הוא חגיגה של ממש בלי כוח משיכה, אך כשישנו יותר מידי כוח משיכה, דברים נעשים מאוד מאוד כבדים!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-48
פרק 48 - אווירה מחושמלת
הילדים מגיעים לביתה של גברת פריזל למכור לה נורה ליום האהבה, אך שם הם רואים כי פעמון הדלת לא עובד יותר. כשהם מחפשים אותה כדי לומר לה שהפעמון שבור, וונדה שומעת אותה במקרה משוחחת בטלפון. "לגברת פריזל יש חבר", אומרת וונדה, "והוא בדרכו אליה לראות אותה! אנו חייבים לתקן את הפעמון, אחרת היא לעולם לא תדע שהוא כאן!". אך ראשית עליהם לגלות כיצד עובד הפעמון...
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-49
פרק 49 - מרימים את האף
פלורה וויף היא מומחית לריח ש"אף אף לא יוכל להתחרות בה". היא מגיעה לבית הספר לשפוט בחיפוש-הניחוח השנתי הראשון. כיתתה של גברת פריזל יוצרת ריח ייחודי שחייב לזכות במקום הראשון, אך דודניתו של ארנולד ג'נט נחושה לזכות בעצמה. היא משנה את הריח של הכיתה לצחנה שרק בואש יוכל לאהוב. הילדים מגלים את סוד העלאת הריח, וכעת עליהם לוודא שיצירתם לא תבאיש את הסביבה!
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-50
פרק 50 - מתמוגגים מאלמוגים
כשוונדה שומעת על דודה של גברת פריזל- הפיראט אדום הזקן- היא גוררת את הכיתה למסע בעקבות המפה שהשאיר וחיפוש אחר המטמון החבוי. המפה מוליכה אותם לשונית אלמוגים, בה הם מתוודעים לסכנות שונות, ולומדים שהמינים השונים חייבים לפתח ביניהם שותפויות כדי לשרוד. אך לוונדה לא אכפת משותפויות: היא רוצה את האוצר. כשגברת פריזל הופכת את הילדים ליצורי ים שונים, היא למדה על חשיבותן של השותפויות.
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-51
פרק 51 - ג'ונגל עירוני
כיתתה של גברת פריזל מבקרת בגן החיות, שהוא, לטענת טים- "המקום היחיד בעיר בו חיות בר יכולות לשרוד". כדי לבחון את הרעיון הזה- בום!- גברת פריזל הופכת את הכיתה לאופוסומים, שועלים ובזים. האוטובוס, וליז בתוכו, הופך לדוב ובורח משם, לחפש אוכל. האם החיות-ילדים יוכלו למצוא את הדוב-אוטובוס בטרם ימצא אותו שומר הגן? והאם טים צודק? האם חיות (כמוהם) יוכלו לשרוד בעיר?
24 דק'
אוטובוס-הקסמים-עונה-4-פרק-52
פרק 52 - מתמחשבים
כיתתה של גברת פריזל מגיעה מוקדם כדי לפתוח את בית הספר למר רוהל. אך יש כל כך הרבה לעשות! "חייבת להיות דרך לעשות את כל העבודות האלו מבלי ממש לבצע אותן", אומר קרלוס. שרת בית הספר, מר מקלין, מסכים לחלוטין. הם נכנסים למחשב החדש של מר רוהל ומייקי, אחיו הצעיר אשף המחשבים של קרלוס, מתכנת אותו לבצע את כל העבודות! אך כשגברת פריזל מכווצת את מייקי והכיתה כולה ושולחת אותם אל תוך המחשב לסיור מודרך, הכל משתבש. היחיד שיכול לתקן את הבעיה הוא מייקי- והוא בדיוק נחת איפה שהוא בין המעבד לכונן!
25 דק'

סדרות נוספות